Plesen nujno!

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 21. jun 2007 12:06 | ogledi: 5.485 | odgovori: 9

Obupala sem. Sva v malem pritličnem stanovanju, ki po eni strani meji na klet, po drugi pa na barake, poleg pa še potok in imava strašne probleme s plesnijo. Vsako soboto moram špricati zide z varekino in danes sem pri menjavanju posteljnine skoraj bruhnila v jok, ker sem ugotovila, da nam je spodnja stran 3 mesece starega jogija povsem plesniva, čeprav zračiva kot nora.

Torej: kaj pri hudiču naj naredim z zidovi, in kako naj lastnike prepričam v karkoli glede na to, da sva podnajemnika? (najino prvo stanovanje, pa se še ne znajdem s pogodbami in obveznostmi... vsak nasvet mi pride prav)

In kako pri hudiču naj zdaj spucam jogi, ker se mi prav gnusi?!

Hvala za vse nasvete.

Obupana Staša

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

21. jun 2007 12:14

Pomoje pri lastniku ne boš kaj preveč dosegla... saj si vendar videla stanovanje in situacijo, pa si ga vseeno najela. Pomoje bo treba najti drugo stanovanje.. Vsaj jaz bi tako naredila, ker ko je enkrat v stanovanju tako stanje, se ne da kar tako popraviti ;) s0ncek*

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

21. jun 2007 12:31

poleti zracenje lahko povzroci se vec vlage: vroc poletni zrak na hladnih stenah in tleh kondenzira in je se bolj mokro. prav za obrisat. plesen baje prepreci lavandino etericno olje, vsaj ni tako strupeno kot varikina. nekje sem brala da jo das v jupol ko belis ... morda za poskusit, razredceno v malo alkohola in vode, in pospricati. obstajajo pa tudi susilci zraka, taka naprava ki "lovi" vlago in vsaj malo susi. nimam pa izkusenj z njimi. lp! mandeljček Sporočilo je spremenil(a) mandeljcek dne 21. jun 2007 12:33:13

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

21. jun 2007 12:57

Tako kot je napisala mandeljcek, sušilec zraka, da potegnete vlago ven (niso pa ravno zastonj). Jogi pa bi jaz na tvojem mestu vrgla stran, ker plesen je izredno nevarna in lahko povzroči od astme do alergij ipd., sploh ker na njem spiš in to vdihavaš. Vprašanje pa kaj boš lahko dosegla pri lastniku, ker je bila pogodba najbrž sklenjena videno - podpisano.

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

21. jun 2007 14:04

stasafrank je napisal/a:
3 mesece star jogi, ki me je stal 100 jurjev stran vrečt??? Za zjokat. Še tako sva tako na tesnem z denarjem sedaj.... A res ni kake rešitve?
Uf 100k... Daj kontaktiraj proizvajalca, mogoče ti oni lahko kaj svetujejo oziroma prodajalca, ki ti lahko da podatke o proizvajalcu. A imaš na jogiju zgornjo prevleko, ki se lahko odstrani? Ali pa v kaki kemični čistilnici... Mogoče se bo pa kaj dalo...

O-O  

član od: 6.10.2006

sporočila: 51

21. jun 2007 14:18

Proti vlagi v stanovanju so imeli včasih v Merkurju eno zadevo, ne spomnim se imena. In sicer kot neka škatla, napolnjena z določeno snovjo, ki pobira vlago iz zraka. Občasno, ko se posoda napolni z vodo, vložek zamenjaš. Povprašaj torej v Merkurju ali podobnih trgovinah. Sodelavka je imela to doma in je kar precej pomagalo. O-O

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

21. jun 2007 14:35

O-O je napisal/a:
Proti vlagi v stanovanju so imeli včasih v Merkurju eno zadevo, ne spomnim se imena. O-O
To so Ceresit tablete in škatla. Imava tudi midva doma, samo to je blažev žegen. Pomaga za sproti, ampak tole kar Staša piše, se mi zdi da je hujša oblika, ker imajo stalen vir vlage okoli. Nočem bit pametna, ampak govorim iz izkušenj... Midva imava za 18m2 dve taki škatli, menjava pa približno na 2 meseca te tablete. Lahko pa poskusita.

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

21. jun 2007 15:10

Jaz bi se na tvojem mestu skušala pogovoriti z lastnikom glede rešitve problema vlage. Oddal ti je stanovanje, ki je močno vlažno in to prikrival. Saj iz tega, kar si napisala, razberem, da mora biti res močno vlažno. V nasprotnem bi si pa poiskala drugo stanovanje, saj v taki vlagi živeti in spati res ni mogoče. emily

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

22. jun 2007 11:44

te škatle za vlago lahko kupiš tudi v sparu in vsaki drugi bolje založeni trgovini. stanejo približno 10 evrov in se kar hitro izrabijo. tako da dolgoročna rešitev ravno niso. imam sama povsem podobne probleme (je šla zadnja stran omare, ki se je tiščala k steni po gobe...:( fant pa nima ravno veselja vlagati denarja v to stanovanje, ker se imava tako namen preseliti (pa je stanovanje njegovo) vsekakor pa nameravava bodočim lstnikom povedati, da je stanovanje potrebno obnove (menjava cevi, oken) zelo neodgovorno od tvojega najemodajalca je da vama je to prikril. midva (oziroma jaz, ke je fant po najmanj dvanajt ur dnevno v službi) beliva to steno vsaka dva meseca z jupol citrom, pa tiste škatle uporabljava (čeprav se mi zdi, da ne vem kako zdravo to ravno ni...) tebi pa priporočam iskanje novega stanovanja. držim pesti da se najde kaj prijetnega. lep dan. hruška hruškabanana

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

22. jun 2007 15:28

Lej, nisem strokovnjak, sem pa na hitro posurfala za pravnimi nasveti glede podnajemniške pogodbe (ti se pa lahko bolj poglobiš :) Našla sem tale pravni priročnik študentske svetovalnice: http://www.studentski-servis.com/denar/pravni_priro Poglej predvsem poglavje o Zakupni (najemni) pogodbi. V oči mi je pa padlo tole: Zakupodajalec odgovarja za vse napake v zakup dane stvari, ki ovirajo njeno rabo. Če najemnik ugotovi, da ima stvar t.i. neodpravljivo napako, lahko po svoji izbiri odstopi od pogodbe ali zahteva znižanje zakupnine. Malo še posurfaj glede kazenske odgovornosti. Mislim in upam, da bi lahko bila v tako skrajnem primeru, upravičena tudi do kakšne odškodnine. Upam, da ti bo čim prej uspelo rešiti to situacijo, ker je plesen res zelo škodljiva.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti