Kaj kuhate v vročih dneh?

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

tema odprta - 20. jun 2007 15:48 | ogledi: 8.652 | odgovori: 43

Vroče je zadnje čase.

Kar mine me, ko moram vključiti pečico ali štedilnik, ker vse to še dodatno ogreva že tako prevroče stanovanje. Nekaj je vseeno treba dati v usta in še prej v lonec, ampak trenutno sem brez idej - kaj kuhati v vročih dneh?

smrketa

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

20. jun 2007 15:56

Midva jeva šele zvečer po 6 uri. Prej nama nič ne paše... mogoče kakšno sadje, hladen jogurt s kosem kruha.

H kuhanju se spravim šele zvečer. Ovezna je zelena solata, mogoče kakšna hladna krompirjeva solata. Kadar se spravim kuhat, pa delam take stvari, da jih lahko jeva še naslednji dan, da mi ni treba ravno vsak dan za štedilnikom stat v tej vročini. Naprimer: polepti, polnjene paprike, čufti, burek...

MissLady

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

20. jun 2007 15:58

Pri nas danes marelični cmoki iz baze, včeraj bučkina enolončnica. Pri nas v Murska Sobota, kaže v senci 35 stopinj.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jun 2007 15:59

Meso brez kakšnih težkih omak, zelenjava na čim manj kompliciran način (torej samo malo dušena, z veliko svežih zelišč), testenine z lahkimi, pretežno zelenjavnimi omakami, čez konec tedna pa karkoli na žaru, samo da smo zunaj. Pa kitajska in tajska hrana, torej mešanica mesa in zelenjave. Pa veliko, veliko rib (no, mi jih jemo skozi vse leto, ampak v vročih dneh pa še posebej veliko).

 

Poleti ne kuhamo enolončnic, kislega zelja in repe, tudi pečenke v pečici poleti ne delamo, narastkov in podobno, tudi pasulj ali prebranac poleti redko "zaide" na našo mizo. Tudi in tam morda lazanja.

 

Poleti zmoremo pojesti za kosilo tudi samo mlad pečen krompir z rožmarinom in zeleno solato, ali pa smo kakšno naravno pečeno meso, predvsem belo, s solato.

 

Mamamia

 

mamamia

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

20. jun 2007 16:13

ja res je neprijetno kuhat in še bolj ogrevat stanovanje v tej vročini. mi jemo predvsem svežo zelenjavo, solate, meso ki se na hitro pripravi (piščančje prsi), testenine polnjene bučke, lazanjo, tu pa tam kakšno osvežujočo juhico in pa seveda žar. kaj pa nasvet za kakšno res osvežilno in sočno pecivo? nektarina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jun 2007 16:26

V osnovi je jesti toplo hrano, če vemo, da bomo potem spet šli na temperaturo, ki je višja od 28 stopinj kontraproduktivno, da ne rečem nezdravo. Drugo je, če je človek na dopustu, da lahko potem počiva. Jaz kopiram mediteranske navade. Zgodnji zajtrk. Čez dan se prebijamo s sadjem, zelenjavo in siri, sladoledom, frapeji, vodo in mlačnim nesladkanim čajem. Ta teden sem bila veliko naokoli in za večerjo so poskrbeli gostinci. Imam pa v hladilniku kar nekaj že vnaprej pripravljenih omak in in krem in če bo huda lakota, jim bom polila čez testenine. Ampak, zanekrat je ni. Vendelina jr.

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

20. jun 2007 16:48

Dosti sadja, razne solate, na hitro podušena zelenjava, testenine z različnimi na hitro pripravljenimi polivkami, na isti način riž, kakšna lahka mineštrica z dodatkom testenin ali riža, na hitro pripravljeno meso, sadne solate in še enkrat sadje in solate. Če ne se še kaj dobi iz skrinje (kakšen ragu, njoki, pasiran fižol za pašto fižol) in še kaj bi se našlo, samo, da je bolj na hitro. Kakšna zeliščna frtalja, ali frtalja z različnimi siri, zraven solata in sadje. V skrinji je tudi testo za pizzo, ki se ga lahko na hitro odtaja, razvalja, obloži s poljubnimi nadevi in da v pečico. To v drugem odstavku bolj proti večeru. Sporočilo je spremenil(a) emily dne 20. jun 2007 16:51:38

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

20. jun 2007 17:10

Stvari, ki se pripravljajo maksimalno pol ure. Se po v današnji vročini vedno bolj nagibam proti Vendelinini filozofiji. cherry

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

20. jun 2007 17:18

Za sladice so po moje najbolj primerne kakšne sadne pite z dodatkom skute ali smetane, kakšne jogurtove strjenke, kakšen "ala" tiramisu in vse kar se je bolj hladno. Pa saj zato imamo našo KulSlo, kjer se dobi vse mogoče recepte. emily

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. jun 2007 18:00

polentni žganci in domače kislo mleko, alternativa je polenta in tekoč jogurt matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jun 2007 18:31

Pecivo za te vroče dni, včeraj sem ga naredila:

sočno, lahko, osvežilno.

 

Stepemo štiri blejake s štirimi žlicami sladkorja v čvrst sneg. Enega po enega vtepemo rumenjake, potem pa z leseno žlico ali kuhlo vmešamo štiri zvrhane jušne žlice grisa (pšeničnega zdroba) in zvrhano žlico moke.

Spečemo na 180 stopinjha, okoli 15, 20 minut.

 

Izkoščičimo sveže višnje. Sok prestrežemo in ga skupaj z višnjami ter toliko vode, da so višnje komaj pokrite, segrejemo na štedilniku. Dodamo sladkorja po okusu,malo cimeta, lahko tudi ruma. Ko zavre, umaknemo z ognja.

S sokom dobro natopimo testo. Ko se višnje ohladijo, jih naložimo po navlaženem testu in prekrijemo s stepeno sladko smetano.

 

Kiselkaste višnje (jaz sem uporabila že zelo zrele, tako da so bile prijetno kiselkaste, nič niso vlekle na grenko) dajo pecivu res tisto svežino, in drug dan, ko pecivo vzameš iz hladilnika, je res prijetna poletna osvežitev.

 

MAmamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti