Alergija

nikanze  

član od: 14.6.2007

sporočila: 1

tema odprta - 14. jun 2007 12:47 | ogledi: 3.838 | odgovori: 3

lep pozdrav.

imam šest mesece starega sina in smo odkrili da je alergičen na mleko in jajca.

zanima me če mi lahko kdo pove kako naj se prehranjujeva ker se še vedno dojiva in kje bi lahko kupila take stvari ki ne vsebujejo mleka in jajca ua prehrano.

hvala

alenka

nikanze

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. jun 2007 15:04

Tudi mi smo za našega, sedaj petletnika, pri tej starosti ugotovili hodo alergijo na kravje mleko. Čeprav se mi je takrat zdelo, da je konec sveta, pa sedaj ugotavljam, da to sploh ni takšna groza. V bistvu je to v našo družino prineslo veliko pozitivnih stvari, saj smo takrat šele dajansko začeli ukvarjati s tem kakšno hrano uživamo. Danes se zaradi tega prehranjujemo veliko bolj zdravo (jaz sem celo nehala jesti meso in se zaradi tega veliko boljše počutim), tako da jemo veliko sadja in zelenjave, hrano, ki je čim manj predelana in z čim manj aditivi. Mnoge raziskave se ukvarjajo s škodljivostjo mleka in jajc........... no, nekaj za v premislek. Kar se pa same prehrane tiče, pa pri nas kot nadomestek mleka uporabljamo riževo, ovseno in sojino mleko, namesto skute sojin tofu, potem določene bio rastlinske namaze in rastlinsko mast namesto masla (saj mnoge margarine vsebujejo mlečne dodatke) razne sojine jogurte in smetano itd. Kar se jajc tiče nimam toliko izkušenj, vendar sem tudi že uporabljala jajčni nadomestek, ki se kupi v trgovinah z zdravo prehrano. To je približno to. Na kakršnokoli dodatno vprašanje bom z veseljem odgovorila. LP katjushka

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

14. jun 2007 22:23

Pri sojinem mleku je potrebno biti pozoren zaradi možnosti navzkrižne alergijske reakcije. božena

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

15. jun 2007 8:12

NIKANZE, poslji mi naslov na zs, pa ti lahko posljem navodila za dieto (urtikarija III) pri takšni alergiji. Navodila sem dobila pri dietetičarki na pediatrični kliniki. Vas niso poslali tja? Zaradi sinovih težav, sem tudi sama na dieti brez mleka in jajc (in vseh močno alergogenih živil) že več kot 4 mesece, pa kar gre. Sicer pa več informacij lahko dobiš na naslednjem forumu: http://med.over.net/forum5/list.php?136 Pozdrav, veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti