Piknik

moncika  

član od: 1.3.2007

sporočila: 55

tema odprta - 29. maj 2007 11:00 | ogledi: 3.558 | odgovori: 15

Zopet se oglašam s "problemom", ki ga je treba na hitro rešiti. Namreč: ati v soboto organizira piknik z odojkom. Jaz sem se seveda javila za pomoč v organizaciji, še posebej kar se tiče solatk in prilog. Pa mi je zmenjkalo idej:(. In vas prosim za pomoč - čim prej, tem bolje.

moncika

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

29. maj 2007 11:24

Nič ne kompliciraj. Naredi kako pečeno zelenjavo, npr. bučke, malancane, papriko rdečo rumeno in zeleno, sladki koromač, to popeči na plošči in prelij z olivnim oljem in kisom, pa na česen ne pozabi. Lahko je mrzlo ali mlačno. Mi naredimo še kaki krompirček narezan na koščke, pečen v olju, pa mlado čebulo kar narezano in soljeno, isto paradižnik. Lahko pa narediš še kako solato s testeninami. Ker glavni gost na tem pikniku je tako ali tako kralj živali-odojek. jass

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. maj 2007 12:58

mamamia

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

29. maj 2007 13:02

mamamia  mislim, da bi ti moral Jernej enega pluskota častit

kobra 1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. maj 2007 13:34

V bazi imaš recepta za Kremo iz paprik in Pindžur. Zelo zanimiva je korenčkova solata: opariš korenček, narežeš na kolute, dodaš mlet (ali pa sesekljan česen), natrgan peteršilj, olivno olje in limonin sok. Meni tudi lepo sede "nadgradnja valfrutte" skratka tisti produkti od valfrutte (npr mlad fižol) plus rezine rdeče paprike, pa koščki mocarele in olivno olje in limonin sok. Zeliščni namazi: vazmeš pol mascarponeja in pol skute in v to vmešaš karkoli - vedno super izpade in je tudi k mesu zanimiva priloga. Npr: dodaš baziliko v olivnem olju - pride zanimiva zelena stvar ven. Ali pa dodaš malo horgoške paprike in drobne koščke suhe šunke.... Zanimiva priloga je tudi, če tekočemu jogurtu dodaš pasiran avokado (in lahko dodajaš še limonin sok ali pa malo soliš...) - ni ravno guacamole, je pa dobro. Pa skoraj sem pozabila: pečene melancane + malo opečeni češnjevci + rezine parmezana --- in to vse še malo nad roštiljem pogreješ, da se sir malce zmehča in pride ven ena super pacavasta predjed. Vendelina jr.

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

29. maj 2007 14:05

Lahko pa  jogurtu in avokadu dodaš sesekljan drobnjak,  narediš skledo fižolove solate, kateri dodaš na kocke narezano čebulo,rumeno, zeleno in rdečo papriko (prav tako nakockano) in koruzo (pozimi dam vloženo papriko in kumarice).  Dobro in še na oko prijetno.

Omaka iz sesekljanih v trdokuhanih jajčk, kisle smetane (ali grškega jogurta), malo majoneze, ščepca soli in veliko drobnjaka ali drobno narezanega pora. Prilega se k vsakemu mesu, kakor  tudi  krompirčku, pečenemu ali kuhanemu.

Tudi priloga iz kus kusa ne zahteva veliko časa. Kus kus skuhaš po navaodilu, dodaš narezano ali naribano surovo zelenjavo, po želji lahko okisaš in naoljiš. Enako lahko pripraviš riževo solato ....

Skratka z malo domišlije ti bo prav gotovo uspelo.

 

 

 

kobra 1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. maj 2007 14:25

mamamia

moncika  

član od: 1.3.2007

sporočila: 55

29. maj 2007 14:42

zakaj pri "mamamia" nič ne pokaže? Vem, da ima zelo dobre ideje. Ko sem delala po njenem nasvetu kosilo za starše, je fenomelno izpadlo. Še tašča je pohvalila;) moncika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. maj 2007 15:43

mamamia

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

29. maj 2007 16:22

ampak tile prazni posti so pa res čuden pojav...kot da se je to začelo dogajati šele pred kratkim! Treba bi bilo tole raziskat, kje je vzrok? Bojan

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

29. maj 2007 19:41

Ja, tud mene firbc martra aknelab

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti