Mravlje

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

tema odprta - 11. maj 2007 20:27 | ogledi: 16.397 | odgovori: 27

Mi lahko kdo pomaga,kako naj se rešim mravelj,imamo jih v kopalnici in kuhinji.Uporabljam Pips za mravlje-pa jih imam vsak dan več.

Lp

tejka77

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

11. maj 2007 20:34

Menda pomaga cimet proti mravljam. Iste probleme z mravljami imam tudi jaz in se jih ne rešim niti zlepa niti zgrda, zato živim z njimi v simbiozi, kaj pa čem.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

11. maj 2007 20:37

Najboljše so vabe, okrogle ali štirioglate, ki vsebujejo snov, ki mravlje privablja.  To snov odnesejo v gnezdo, kaj se zgodi ne vem, vem samo, da ko smo to nastavili v kopalnici, smo imeli naslednje jutro pokopališče mravelj v banji. marelica

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

11. maj 2007 20:38

andrejka me je spomnila, naša mami je potresala tudi pecilni prašek.

marelica

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

11. maj 2007 20:47

Pomaga tudi cimet jaz pa uporabljam Biokil-navadni. Pomaga 3 tedne. ham-njam

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

12. maj 2007 6:59

Strinjam se z Marelico, da so te vabe najboljše. Če pa slučajno odkriješ pot po zunanji strani fasade pa posipaj s Pantakanom, po poti in v vogalih kjer pridejo noter. Seveda, če veš kje hodijo. To je tisti beli prašek, ki je tudi proti ušem. Pri nas je učinkovalo. alexis

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. maj 2007 11:38

Ravno zadnjič sem izvedela in na lastne oči videla neverjeten učinek, kako se znebiti mravelj. Nekaj mravelj zmečkamo in jih tam pustimo. Nastane panika med mravljami in začutijo ogroženost in jo ucvrejo. Mimogrede odnesejp s seboj tudi pokojne sorodnice.V nekaj minutah ni bilo nikjer nobene in se ne vrnejo, ker so dojele da so ogrožene. Aki[pikapolonica]

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

12. maj 2007 11:53

Jaz sem se jih rešila z VAPE SUPER KO2. Spray je srebrno rdeče barve in je edina stvar, ki pomaga, vsaj iz mojih izkušenj. Pošpricas kjer hodijo pa tudi malo po njih. To snov nesejo tudi v njihova bivališča in tam se tudi zgodba konča. Nekaj "preživelih" še sicer nosi ven crknjene tako da najdeš kupčke le-teh, vendar čez dan ali dva ni niti teh več. Upam, da sem kaj pomagala, to je namreč res zoprno, ko lezejo vsepovsod. lp Winnie

gordip  

član od: 30.10.2006

sporočila: 51

12. maj 2007 17:25

Meni pridejo mravlje na balkon vsako pomlad. Jaz jih dobro posujem z pecilnim praškom in vse izginejo v dveh dneh. Niti ena ne pride v stanovanje. Gordana gordip

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

3. maj 2008 10:23

Kaj novega o uničevanju mravelj? Prebrala vse, kar se je na forumu o mravljah že pisalo, v bistvu že preizkusila vse variante, od pecilnega praška, cimeta, biokila, hiške, raid... Samo selijo se iz enega konca v drugega, nimajo tako kot druga leta kakšne stalne poti. Ravno danes sem spet vrgla proč 1 kg sladkorja, včeraj so bile v skledi sadja na kuhinjski mizi, kruha itak nimam več pospravljenega v škatli za kruh, ampak v shrambi (kjer jih na srečo še ni). Vrgla sem že proč čokoladne mrvice, rozine.... Letos jih imam prvič tudi v kopalnici (očitno jim je všeč, ker smo jo čisto prenovili ). Torej, če ima kdo še kako idejo, kako se jih znebiti, bom zelo vesela. Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti