Različni likerji za kuho

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 29. apr 2007 19:16 | ogledi: 3.060 | odgovori: 4

Že kar nekaj časa je, kar so s polic v trgovinah izginila male stekleničke, ki so bile okras, večkrat pa so reševale zadrego pri uporabi kake žgane pijače, predvsem likerja, pri kuhanju.

Ne verjamem, da imate vedno na zalogi  mandljev, pomarančni, vanilijev liker, s katerim odišavimo kak poliv za biskvit, ali ga nekaj žlic uporabite pri receptu.

Kako vi izpeljete tako recept ?

Frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. apr 2007 19:19

Uporabim aromo od etola ali fosters klark, kar je pač pri roki, namesto pomarančnega likerja sok sveže stisnjenih pomaranč in podobno. Je pa res, da se redko zgodi, da doma ne bi bilo vsaj dveh, treh likerjev - amareto je zakon, enako vanilijev (ta gre tako povsod zraven),pa jajčni liker in konjak sta tudi vedno na zalogi, brez vsega drugega sem pa ob omenjenih aromah lahko.

Mamamia

mamamia

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

15. jan 2010 17:18

A mogoče katera sama dela Mandljev liker? Ne najdem recepta, res pa nimam pluskota, zato prosim za pomoč. syu

kozamurnik

sporočila: 2311

15. jan 2010 21:22

Saj res, kje je pa avtorica tega posta ? Se mi zdi, da se kar dolgo ni oglasila murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti