Prosim za nekaj receptov o pripravi ohrovta .

neznan uporabnik

tema odprta - 28. apr 2007 19:03 | ogledi: 9.851 | odgovori: 10

ohrovt brez mesa. pa lep pozdrav.

vinko51

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

28. apr 2007 20:08

Kakšen je ohrovt brstični ali v glavah- kot zelje? marelica

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

28. apr 2007 20:47

brstični ohrovt skuham v slanem kropu,ohladim in nato propravim na solato.(česen ,kis, olje,poper) balonka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. apr 2007 21:25

Skuhaš ga ( brstičnega) v slanem kropu na 3/4 , ohladiš in spaniraš, nato spohaš. Ali pa kuhanega preliješ na primer z spraženimi drobtinami. Kyara

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

26. jan 2008 10:04

kaj pa še kakšne jedi z ohrovtom da bi bil kot nekakšna prikuha oz. omaka? Obstaja kakšen recept? Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

27. jan 2008 12:03

ksenjako, šele sedaj sem videla tvoje vprašanje in upam, da ti bo še vedno prišel prav moj odgovor (če pa ste ohrovt že pojedli, pa bo za drugič). Jaz sem velika oboževalka ohrovta, zato ga dodajam mnogim jedem, kar se pa omake iz ohrovta tiče, pa naredim smetanovo varianto (po tem receptu: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=172, le da namesto brstičnega ohrovta uporabim na manjše delce narezan glavnati ohrovt) ali pa s pelati, ki jo naredim tako, da prepražim čebulo, dodam na rezance narezan ohrovt, malce zalijem in dušim toliko časa, da ohrovt pade skupaj. Dodam pelate, sol in mleto kumino ter še malce pokuham. Po želji lahko dodaš še podmet, da se omaka zgosti. Verjetno bi bila takšna omaka okusna tudi brez pelatov. katjushka

sonjica55  

član od: 16.7.2007

sporočila: 15

29. jan 2008 17:47

Jaz naredim ohrovt s spageti. Recept sem pred leti videla na televiziji. Potrebujemo: spagete, slanino, pinjole,1-2 stroka cesna ,nekaj listov ohrovta, sir mocarela, nariban parmezan( ali drugi sir ),poper , po potrebi se sol. Spagete skuhati v osoljeni vodi. Na malo olivnega olja dati na drobne koscke narezano slanino in nekaj celih pinjol( upam, da je beseda pravilna ) . Ob stalnem mesanju malo zapecti. Dodati stisnjen cesen in na drobno narezan ohrovt ( brez trdega srednjega dela) ter nekaj masla.Malo popraziti, nato pa dusiti do mehkega.Po potrebi dolivati male kolicine vode, v kateri so se kuhali spageti. Na koncu dodati ohrovtu odcejene spagete( po potrebi se malo vode, v kateri so se le-ti kuhali )-premesati. Servirati in po vrhu potresti parmezan in na drobne kocke narezano mocarelo. Jaz delam po obcutku- nimam nekih dolocenih kolicin. Ce nimam doma pinjol ali slanine,naredim pac brez tega ,le da dodam malo vec masla, vcasih malo zacinke. Poizkusite. Jed je zelo hitro gotova in mi jo imamo na jedilniku pozimi veckrat.Paziti je samo treba, da ni spagetov prevec( jaz vzamem za pol srednje velike glave ohrovta cca 200 g spagetov). LP sonjica55

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

31. jan 2008 9:02

hoj! v lombardiji obstaja recept po imenu cassuela ( kasula ), kjer je glavna sestavina ohrovt. tisti v velikih , nakodranih , temnozelenih glavah. gre pa tako: vzameš velik ( oz. globok ) lonec. na dno položiš razpolovljene svinjske parkeljce, čez stroke česna, čez plast opranih listov ohrovta, ki si jim izrezala trdi del ( to so zunanji listi glave ),na to plast zliješ malo petatov, čez gre oprana svinjska koža, pa spet oprani ohrovtovi listi, pelati, kaka klobasica, spet listi ohrovta ( kocen se izreže samo krovnim listom), in tako dalje, dokler ni lonec poln. na koncu ( zadnjo plast ohrovta) posoliš in popopraš. položiš na nizek ogenj ( v originalu na skrajni vogal štedilnika ), kjer naj se počasi cmari kako uro. NE MEŠAŠ!!! kuhana casseula naj počina najmanj pol ure, še boljša je drugi dan. kuhano zvrneš na velik krožnik, in sicer tako, da krožnik položiš na lonec in vse skupaj obrnreš. jaz pri tem opravilu rabim asistenco. mi casseulo obožujemo, je pa res, da jo naredim samo 1x ali 2x v letu, saj zahteva res dolgo pripravo. GOSPAKATJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti