Stari izvodi revije dober tek

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

tema odprta - 27. apr 2007 15:44 | ogledi: 3.570 | odgovori: 14

Pozdravljeni!

V junijski številki Dober teka iz leta 2003 je recept za Vanilijeve kvadratke. Ti kvadratki so iz maslenega kvašenega testa, recept za to testo pa je bil objavljen v aprilski številki iz istega leta. Zato prosim tiste, ki ste na to revijo naročeni že več let, če bi mi pomagali in mi prepisali tisti recept. Najlepša hvala že v naprej,

Jessie

Temo je spremenil(a) Jessie dne 27. apr 2007 15:44:42

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

27. apr 2007 15:55

Tudi sama bi to čakala.Zanimivo! ham-njam

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

27. apr 2007 18:32

Sem delala po različnih nasvetih, pa ni bilo nikoli tko kot bi moralo. Žal! Upam, da se tebi nasmehne sreča z pravim receptom. ham-njam

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

27. apr 2007 19:14

en nasvet - če ne bo kakšnega odgovora, pojdi v kako knjižnico, tam bi se dale dobit stare revije Dober tek - tudi jaz sem tako našla en dolgo iskan recept. Pozdravček Mateja tejča

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

27. apr 2007 20:12

Velikonočni venec iz maslenega kvašenega testa Dober tek, april 2003, str. 8 SESTAVINE testo: 40 dag gladke moke 8 dag sladkorja v prahu 3 dag kvasa, pribl 21,5 dl mleka 5 dag masla, 3 rumenjaki jajce, ščepec soli vrečka vaniljinega sladkorja nastrgana lupina ene limone 20 dag masla (za maslen kvader) maslo za premaz malo ruma malo vaniljinega sladkorja za posip rumenjak za premaz mandljevi lističi za posip maslo za pekač PREDPRIPRAVA: Na delovno površino presejemo 36 dag moke s sladkorjem v prahu; v sredini kupčka naredimo jamico. Kvas raztopimo v mlačnem mleku, zmešamo z malo moke in žličko sladkorja in vlijemo v jamico. Dodamo ostale sestavine in hitro zgnetemo v bolj čvrsto testo; oblikujemo ga v kepo in damo na hladno. Preostalo moko zgnetemo s hladnim maslom, oblikujemo v kvader in potavimo v hladilnik. PRIPRAVA: Pečico segrejemo na 180C. Testeno kepo na površini križno zarežemo, malo sploščimo in razvaljamo v obliki križa. Na sredino testa položimo maslen kvader. S testa skrbno pometemo moko, nato pa vse štiri testene krake preganemo čez maslen kvader in razvaljamo v centimeter debel pravokotnik. Tretjino razvaljanega testa preganemo proti sredini. Spet pometemo moko in preganemo še preostalo tretjino testa. Nato testo nekoliko razvaljamo in ga damo za pol ure v hladilnik. Ohlajeno testo ponovno tanko razvaljamo in z obeh strani preganemo proti sredini. Nato ga preganemo še tako, da oblikujemo žep in dobimo štiri plasti; spet nekoliko razvaljamo in postavimo na hladno. Testo končno razvaljamo pol centimetra debelo, rahlo premažemo z razpuščeim maslom, pokapamo z rumom in potresemo z vanilijinim sladkorjem. Testo zvijemo in vzdolžno prerežemo. Testena pramena zvijemo in oblikujemo v venec. Položomo ga na pekač, ki smo ga premazali z maslom, premažemo s stepenim rumenjakom in potresemo z mandljevimi lističi. Venec naj vzhaja pribl. 45 min. Pečema ga 45 min do lepe barve. Šele ko se venec na pekaču ohladi, ga razrežemo na primerne kose. JasnaV

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

27. apr 2007 20:37

JasnaV,najlepša hvala. Recept je že v moji bazi, kmalu pride na vrsto, da vidim kaj nastane. ham-njam

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

27. apr 2007 21:48

Super ste, najlepša vam hvala, še posebej tebi, JasnaV. LP, Jessie

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

27. apr 2007 22:09

Ligojna, na sliki so samo kvašeni rogljički, kakor jaz vidim. ham-njam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti