Kruhki kot prigrizek

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

tema odprta - 26. apr 2007 14:33 | ogledi: 4.750 | odgovori: 7

Žal tramezzinov za toast rolice iz baze nisem dobila, ne v Intersparu, Mercatorju in ne v Tušu in zato vas naprošam za ideja za kruhke, ki jih bom pripravila za družbo desetih oseb. Lahko so hladni, lahko so za pečt.

Vesela bom vsake zanimive in okusne ideje.

Klea

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

26. apr 2007 15:22

Pred časom sem jih videla v Hardiju v Mariboru. riba-ribica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. apr 2007 15:35

V Lidlu dobiš tramezzine zagotovo - če imaš kakšnega blizu. Lisa

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

26. apr 2007 18:04

Pri nas smo zadnjič naredii obložene kruhke. V Leclercu so nam narezali francoske štruce, na to pa smo kruhke obložili na različne načine (maslo, salama sir, kumarica, ali majoneza, grižljaj francoske solate, jajce ali maslo, sir, pol oreha ipd). Bilo je okusno in tudi lepo za pogledat. Pozdrav, Temba temba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. apr 2007 10:00

Tudi prekajeni losos s kaviarjem (črnim) je ne le okusna, pač pa tudi za oko lepa kombinacija za obložen kruhek, pa kakšna kapra ali košček olive zraven. Ali rezina trdo kuhanega jajca na kruhku, po rumenjaku pa naložiš rdeč in črn kaviar (oziroma te grolice, ki jim mi pravimo kaviar, pa to ni čisto ta pravo, ampak pustimo podrobnosti).

 

Gorgonozolo razmešaj z malo sladke smetane in jo namaži po kruhku, okrasi pa s polovico orehovega jedra.

 

Na majhnem ognju na mešanici masla in olivnega olja praži na polmesece zrezano čebulo, da porumeni, zalij z malo vina, ko izpari soli in popraj. To nanesi na kruhke in okrasi z zelenim peteršiljem.

 

Gorčico razmešaj z malo majoneze in kisle smetane, dodaj mešanico curry, namaži kurhek, preko daj rezino pečenega rostbifa, v katerega si zavila kos šparglja.

 

DA ne bodo vedno samo salamein sir.

 

Mamamia

mamamia

anoc  

član od: 29.12.2001

sporočila: 8

27. apr 2007 12:20

Klea, poglej moj recept za tople kruhke za umret, da ne bom ponovno razlagala...kolegi, ki sem ji jih pripravila so bili vedno navdušeni. Je pa res, da morajo biti tisti česnovi topli in hrustljavi, ostali so pa lahko hladni. Itak pa...vedno imas na tone domišljije, ki ti navrze na kruhke marsikatero sestavino in kombinacijo....poskusi, boš videla!:) ann Ana - Marija Ficko

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

27. apr 2007 17:39

Hvala vam za okusne odgovore... bom si vse shranila in poskusila. Tokrat mi žal hladilnik ni ponujal velike izbire in sem naredila pač mini pizze in baze. Zaenkrat so še v hladilniku, tako da o okusu še poročam. Klea

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. apr 2007 21:52

Klea, te dni nisem bila pri računalniku, zato malo pozen odgovor. Čudno, da ni bilo nikjer kruha za tramezzine :( Te toast rolice lahko delaš tudi iz navadnega kruha - štruce, kateri obrežeš skorjo in potem narežeš na plasti, ter nadaljuješ po receptu. Sicer je malo več dela. Prav tako pa je malo več dela, če jih narediš iz navadnega toasta, ki mu odrežeš skorjico in potem delaš rolice, ali pa še bolje iz malo večjega ameriškega toasta. Sicer moraš biti malo bolj pazljiv in v tem primeru olive ne smejo biti preveč debele, hihi. katka "Če bi bila juha tako topla kot vino, vino tako staro kot piščanec, in piščanec tako debel kot natakarica, bi res lahko rekel, da je bil obed v redu."

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti