Jabolka, kakav, zdrob - pecivo

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

tema odprta - 25. apr 2007 8:29 | ogledi: 18.353 | odgovori: 5

Pozdravljene

Potrebujem vašo pomoč in sicer iščem pecivo iz jabolk (naribanih), kakava, zdroba, olja, moke, mleka,orehov, olja in še česa. Zgoraj se namaže z marmelado in polije z čokolado. Vem da obstaja veliko takšnih receptov pod različnimi imeni. Če mi lahko katera pomaga , bi prosla za imena tega recepta. Hvala

gianja

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

25. apr 2007 9:08

Bom vzela kar Urškino pecivo, pa bom dodala kakav, ki ga v receptu ni. Hvala in lep sončen dan gianja

ajda2011  

član od: 1.6.2011

sporočila: 43

17. sep 2011 15:55

Dobro pecivo, sem pa upoštevala dodatke, ki so jih napisali komentatorji. Z malo mleka prelila, namazala s kislo smetano, ker pa nisem imela čokolade, sem preko smetane namazala borovničev džem, v maso pa dodala malo kakava, ruma, rozin nisem imela, a nič ne de, ker je jabolk dovolj. Pecivo pa malo pogreni, verjetno je to zaradi orehov. Bi pa bilo zanimivo, če bi ga pekla v manjšem pekaču, verjetno ne bi šlo čez rob, bi pa na sredini bila več testa kot po robovih. Tako sem pekla v večjem pekaču in kot rečeno, ratalo.

 

ajda2011

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. sep 2011 15:34

Ajda,

če je pogrenilo, potem oreh niso bili v redu. Uršino pecivo je eno naših najljubših, pečemo ga takole enkrat na mesec odkar se je pojavil recept na kulinariki in še nikoli ni vleklo na grenko. Glede pekača - vedno ga pečemo v tistem največjem, ki je prišel že zraven s pečico in pride čisto do roba, takole dobre 3 cm na debelo in nam je vsem tako najbolj všeč; rozine posujem kar na vrh in potem med peko počasi potonejo nekje do sredine, če sem jih zamešala na začetku, so se usedle vse na dno. Pa seveda na vrh na debelo marmelade (še po vročem) pa potem, ko se ohladi, na debelo čokolade in tisti najbolj "zavedni" si na vrh nagrmadijo še kopico stepene smetane in.... smo v nebesih.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti