Recepti po montigacovi metodi

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

26. apr 2007 12:24

Jaz vse sladice pečem z rjavim sladkorjem in moji ne opazijo razlike, le pri tistem močno rjavem sladkorju, je barva malo temnejša. Biskvita pa s polnozrnato moko tudi jaz še nisem pekla in bi me zelo zanimalo, če ima katera izkušnje s tem.

 

Pa še en receptek, ki bo zdajle v poletnem času aktualen.

 

Bučke ali melancane narežemo na kockice, čebulo sesekljamo in vse skupaj damo na žlico hladnega oljčnega olja. Na hitro podušimo, dodamo sol in česen, lahko tudi popramo. Na koncu posujemo z žlico parmezana ali pa prelijemo z razžvrkljanimi jajci in počakamo, da zakrknejo. 

Če dušimo brez maščobe, lahko poleg ponudimo rjavi riž ali polnozrnate testenine. 

Julija

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

26. apr 2007 22:36

Stana hvala, bomo sprobali v bližnji prihodnosti! Zeleno solato "po tanovem" jem namesto s krompirjem kar s kuhanim topinamburjem, ki nima vsebnosti škroba. Okus topinamburja je podoben, kot bi jedel nekakšen križanec med kolerabico in krompirjem. ivonja

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

26. apr 2007 23:05

Ivonja, samo na eno stvar bi opozorila. Rjav sladkor ima visok GI!! Mislim, da celo isto, kot bel sladkor. Tako, da je bolje da pri sladicah uporabiš fruktozo. Lp, Maja Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 26. apr 2007 23:06:13

extra  

član od: 29.8.2005

sporočila: 17

16. maj 2007 11:51

Zanima me ali katera ve ali lahko pri tem načinu prehranjevanja ješ kuhano kislo repo? Zelo jo imam rada vendar nisem zasledila kakšen gi ima. extra

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

16. maj 2007 21:52

Punce, ne si delat utvar. Prava fruktoza, tista v sadju, ima res nizek GI, ampk tista, ki jo kupite v prahu, je pridobljena iz koruze in ima s sadno fruktozo bolj malo skupnega. GI pa ima visok. Ni druge pomoči, če hočete biti prijateljice z Montignacom, se morate odvaditi sladkarij. Pa še moji predlogi: -pečen piščanec in brokolijev narastek, solata -solata iz kuhane govedine, paprike in paradižnika, lahko dodate še koščke sira in jajca, -leča v omaki (kuhanje brez mašobe!) in polnozrnate testenine, solata -polnozrnat kuskus, omaka iz paprike, paradižnikov, bučk in čebule, -zelenjavna kremna juha (brez krompirja in korenja), pečena riba, priloga iz kuhane zelenjave, ki jo malo zabelimo z maslom, - paprike, ki jih napolnimo z ješprenjem in zelenjavo, lahko dodamo malo gobic, če Montignac malo pogleda skozi prste jih lahko potresemo še z malo sira in zapečemo v pečici, solata -vse vrste pečenega ali dušenega mesa, za prilogo zelenjava in solata. Pred par leti sem po tej metodi brez težav shujšala nekaj kilogramov in težo tudi obdržala. Najbolj sem pogrešala krompir n sladkarije, ki jih je potrebno popolnoma opustiti. Dovoljena je temna čokolada (70 %kakava), ki pa je takrat še ni bilo v naših trgovinah. Težko mi je bilo tudi kombinarati hrano, otroci so se pritoževali, tako da sem morala za njih pogosto skuhati posebej. In potem je meni tako strašno dišalo ravno tisto, kar je bilo za njih. Hujšam ne več, kombiniram ne več, ostala mi je pa od takrat navada, da izbiram raje živila z nizkim GI. Redno uporabljam pri kuhi polnozrnato moko, pojemo več zelenjave, navadili smo se tudi na druge stročnice, ni vedno samo fižol. Zelo okusna in uporabna se mi zdi leča. Na splošno sem bila jaz nad Montignacom zelo navdušena in sem še. Zdi se mi zelo učinkovita dieta, zelo zdrava, pa še brez lakote, pomemben je samo red v prehrani. Extra, mislim da kislo repo lahko ješ. Kolikor se jaz spomnim, je od zelenjave problematičen krompir, korenje in rdeča pesa, drugo je dovoljeno. Pesnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. maj 2007 22:06

Pesnica, fruktoza je fruktoza, enostaven sladkor, ki ima enako kemijsko formulo kot glukoza, a drugačno strukturno, zato nam je najbrž bolj sladka. Ne vidim razloga, zakaj bi bila iz koruze pridobljena drugačna. Voda je voda, pa od koderkoli že je, če govorimo o H20. Enako je s fruktozo. Nisem sicer kemik po izobrazbi, a sem imela kar nekaj kemija v času šolanja,........... rimljanka

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

17. maj 2007 21:02

Glej, Rimljanka, tudi jaz sem mislila, da se fruktoza pač vedno obnaša kot fruktoza in pika. Potem sem pa brala en članek, ki mi je zgledal precej strokoven. Če se prav spomnim, je bil pred časom enak problem z maščobnimi kislinami, ki so lahko levosučne ali desnosučne, imajo enako formulo, le da so si zrcalna slika, pa imajo v telesu popolnoma drugačen vpliv. Mislim, da je to problem pri margarinah. Glej, moja kemija je že nekje daleč zadaj v šolskih letih, čisto možno je, da nimam prav. Vem, da je ti zagotovo znaš več. Bom prav vesela še kakšnih informacij. Hvala. Pesnica

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

19. maj 2007 22:41

Hojla, kje ste vsi? Kje imate še kaj receptov po Montignacovi metodi? Pri nas bo jutri piknik, pekli bomo meso in zelenjavo:melancane, bučke, papriko; če ne bi jedli zraven kruha, bi bilo v redu.(Jaz ga gotovo ne bom). Pri beljakovinskih obrokih si lahko pripravite tudi sladice (z umetnim sladilom ali fruktozo?), npr, skutno ali jogurtovo kremo z želatino in sadjem. Sploh se mi ne zdi težko skombinirati beljakovinski obrok, dosti težje je z ogljikovo hidratnimi. Tam se mi zdi popolnoma brez vsake maščobe vse brez okusa. Pesnica

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

20. maj 2007 11:04

Živjo "montinjakovci"! Pesnica, mi bi se kar povabili na tak slasten piknik.. Včeraj smo pekli ribice (na žlici olja), zraven pa smo imeli cvetačo, skuhano v slanem kropu. Da ni bilo čisto brez okusa sem zraven naredila še hladno omako: lahki jogurt+drobnjak+polnozrnata gorčica+sezamovo seme. Okus je bil super, pa še fino je hrustalo Danes na jedilniku čičerikini polpeti (zmleto: čičerika, kuhan piščanec, jajce, peteršilj, sol, poper), pečeni na malo olja, zraven pečeni jajčevci in solata. Lepo nedeljo vsem!! Mohka Mohka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti