Okraševanje torte

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

25. apr 2007 13:57

Loni, da povem po resnici, sploh nisem kaj velik gledala te strani. Men je kr slončka ven vrglo pa sem zato kr tja prlepla link. Sem pa šla šele zdejle, ko sem vidla tvoj post, gledat kaka čuda majo. vanya

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. apr 2007 14:16

In tako lepo vse razloženo - od A do Ž. Ob prvi priliki bom probala narediti žabico. Loni Makaroni

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. apr 2007 19:22

Sloncica, kaj pa Barbie torta iz baze? Je tudi primerna za punčko. Tudi izgleda super in slavljenka je ponavadi zeloo navdušena. Super so tudi vse te ideje tu! papa katka

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

26. apr 2007 22:32

Ojla, danes sem malo pogledala vaše ideje in nekateri ste prav mojstri, ni kaj. A mi lahko še nekaj poveste - s čim krasite torte- z dresurnimi vrečkami ali kako se jim že reče? Jaz sem enkrat kupila eno znamke Fackelmann. Ful mam zmeraj problem pri okraševanju - ponavadi krasim z rastlinsko smetano, ki je bolj trda - zmeraj jo dovolj stepem, potem pa hočem uporabiti ratlične nastavke, pa mi čisto iz vsakega pridejo samo kupčki - ne duha in sluha o lepih oblikah.-kar me čudi, saj smetano vedno lepo stepem. S čim pa vi krasite? Vsi vedno hvalijo moje torte kako so dobre, vendar jaz tudi hočem, da lepo izgledajo. Sem pač perfekcionist po duši... :O) ...naveličala sem se standardnega okraševanja, tako, da sem z vašimi predlogi dobila kar nekaj idej za ustvarjanje. Ful vam hvala! Lep vikend! Anja

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

15. jun 2007 19:20

Živjo. Moram dodat eno vprašanje. Rada bi naredila večnadstropno torto in mi nikoli ne uspe drugače, kot da spečem 2 torti in ju dam na podstavek. Zanima me, kako naredijo(te) torte, ki imajo med nadstropji samo 4 "stebričke" in se vse skupaj ne sesede. Prosim za nasvet. Lp Jerča

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jun 2007 8:14

Jerča, torte na stebričkih so na podstavkih, ki so tanki (cca pol centi) debele plastične ali še tanjše kovinske plošče, na katerih sedi gospa torta, ki jo oblečeš skup s podstavkom v tičino maso ali pa v marcipan ali pa v royal icing, zato se podstavka ne vidi. Dobra sočna torta ne bo nikoli stala samo na 3-4 nogicah... Se bojo ugreznile vanjo. Lahko pa daješ eno torto na drugo (direktno), pa brez stebričkov vmes, to pa gre brez podstavkov, samo moraš pazit, da je spodnje nadstropje najbolj težka torta - taka z naveč maščobe, največ oreški in kandiranega sadja, rozin... zgornje pa potem vedno lažje, na vrh kak lahek biskvitek. Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. jul 2007 14:37

SLONCICA je napisal/a:
Ojla, danes sem malo pogledala vaše ideje in nekateri ste prav mojstri, ni kaj. A mi lahko še nekaj poveste - s čim krasite torte- z dresurnimi vrečkami ali kako se jim že reče? Jaz sem enkrat kupila eno znamke Fackelmann. Ful mam zmeraj problem pri okraševanju - ponavadi krasim z rastlinsko smetano, ki je bolj trda - zmeraj jo dovolj stepem, potem pa hočem uporabiti ratlične nastavke, pa mi čisto iz vsakega pridejo samo kupčki - ne duha in sluha o lepih oblikah.-kar me čudi, saj smetano vedno lepo stepem. S čim pa vi krasite? Vsi vedno hvalijo moje torte kako so dobre, vendar jaz tudi hočem, da lepo izgledajo. Sem pač perfekcionist po duši... :O) ...naveličala sem se standardnega okraševanja, tako, da sem z vašimi predlogi dobila kar nekaj idej za ustvarjanje. Ful vam hvala! Lep vikend! Anja
Tudi mene zanima to s smetano - ker meni vedno ratajo le kupčki, ne pa lepe oblike, zarezice ali zvezdice. V čem je fora? katka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. jul 2007 16:06

V bistvu ne vem zakaj imata take probleme. Če je vrečka in nastavek dober, smetana čvrsta, ni kaj falit. Jaz vedno za take reči kupujem kvalitetne zadeve v Pekarni Vrhnika. Vrečke in nastavki so sicer dražji od tistih v Šparu ali Mercatorju a se splača. Tiste vsemogoče šprice so tudi mene razočarale. lp Vesna

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. jul 2007 18:21

Samo za intermeco: pri zadenjem obisku Ljubljane sem v Muellerju kupila model za torto+šarkelj, premera cca 12 cm. Ga ne bo težko okrasit, sploh zdaj, ko sem prebrala toliko dobrih nasvetov.

 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti