Okraševanje torte

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. jul 2007 2:24

Ravno 14 dni nazaj sem kupila od Fackelmanna brizgo, ponavadi hvalijo izdelke od te firme...Pa so še zmeraj samo kupčki, kljub čvrsti smetani. Bom zaromala malo v Pekarno Vrhnika, se že odpravljam nekaj časa.

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

13. jul 2007 8:34

Ojla, ja tale Fackelmann ni ne vem kva... :O) Bom tud jest v pekarno Vrhnika zavila. A mi lahk poveste, če se kje v Ljubljani nahaja kakšna njihova trgovina? Lp, Anja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jul 2007 9:01

Tudi jaz imam fackelmanovo vrečko in plastične nastavke pa vse normalno "dela". jade

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. jul 2007 9:25

Sloncica, mislim, da je Pekarna Vrhnika samo v LJ, na Brnčičevi v Črnučah, če kaj prav vem... Jade, jaz nimam vrečke, ampak plastično "injekcijo" in ni nič fajn... katka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. jul 2007 10:39

Aha s tistim pa tudi meni ne rata.

jade

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. jul 2007 11:53

Zdajle prišla iz Pekarne Vrhnika, sem skočila iz službe, nič kupila, ker je bilo premalo časa, samo očke šla past. Imajo pa superca, sem bila prvič :) Bom nabavila ob priliki, pa tudi v čokoladnici se bo kaj našlo :) katka

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

13. jul 2007 14:08

Hvala za info, to je v bistvu ta industrijska trgovina a ne? Mi je že kolegica pravla, da je tam tičino maso kupovala. Grem počekirat ob prvi priliki. Lp Sloncica

ivaana  

član od: 29.1.2008

sporočila: 37

20. mar 2008 11:25

Res da sem malo pozno našla temo, pa vendar. Jaz mislim, da pa kljub vsemu preveč trdo zmešat smetano tud ni dobro, potem ni prave oblike, vsaj jaz imam takšne izkušnje. Pa lep pozdrav ivaana

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

25. maj 2012 14:27

Vesela bi bila vsakršne ideje, kako se lotiti mojega "problema" z okraševanjem torte. Torta bo pravokotna, okrašena s sladko smetano (druge surovine na žalost niso opcija), s tem da bo vrh torte okrašen z drugačno barvo sladke smetane kot obod. Površina smetane bo gladka. Ne pri dnu torte (ob stiku s podlago) ne od robu zgornje ploskve ne bo "obrobe". Kako naj se lotim mazanja oboda in vrha torte, da bi bil stik med različnima barvama smetane čim lepši? Kaj naj obmažem prej - obod ali vrhnjo ploskev?

V mislih sem imela, da na stik položila nekakšno pregrado (alu folijo ali kaj podobnega), ki bi jo po končanem okraševanju previdno odstranila in popravila detajle. Verjetno bi razmazovanje smetane olajšalo tudi enakomerno nanašanje le-te z dresirno vrečko in velikim nastavkom, tako da bijo potem le še na fino razmazala...

Vsakršnih nasvetov bom zelo vesela! 

roža

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

28. maj 2012 3:57

Jaz bi rekla, da je vseeno, česa se prej lotiš, mogoče bi bil celo boljši obod. Lepo počasi, zelo previdno in z vedno čistim paletnim nožem previdno obmaži in mislim, da ne bi smelo biti problemov. Alufolijo bi jaz odsvetovala, ker se bo vse samo spackalo, tako da raje malce več previdnosti in velika mera natančnosti, pa bo šlo. Saj s paletnim nožem se da zelo natančno obmazati. Upam da uspe.

tunna http://titabota.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti