Maslena krema in tičina masa-pikapolonice

mateja77  

član od: 22.12.2006

sporočila: 13

tema odprta - 24. apr 2007 9:25 | ogledi: 21.382 | odgovori: 61

Živjo,

zanima me kak dober receot za masleno kremo. Sem že nekaj brskala, pa se ne morem odločit, ali naj kar s pudingom ali z moko...

Pa še to: včeraj sem delala 3d pikapolonice iz tičine mase. Rada bi jih protrdila na torto, na tisti del okrog, ki bo tudi oblečen v tičino maso. Kako naj jih pritrdim? Z vodo? MAsleno kremo? Niso pretečke? Velike so cca. 3 cm in manj.

Ksenja, upam, da si dobila tičino maso in sori za včeraj....

LP

mateja77

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. apr 2007 10:09

Glede maslene kreme - gre tudi brez pudinga in moke. Zmehčano maslo stepaš z električnim mešalcem, da je čisto svetlo in penasto, potem dodajaš sladkor v prahu. Za čokoladno kremo dodaš za tem stopljeno, še nekoliko toplo grenko čokolado, potem lahko dodaš še pražene mlete lešnike. Če dodaš kremi še tri rumenjake, bo še bolj izdatna. Če imaš predsodek pred surovimi rumenjaki, jih z malo sladkorja prej stepaj nad soparo in potem dodaj masleni masi.

 

Če delaš s pudingom, potem pazi, da sta puding in maslo enake temperature, sicer se krema lahko sesiri.

 

 

mamamia

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

24. apr 2007 21:54

Lahko pa tudi celo preliješ s čokolado in nato pritrdiš ticino.

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

25. apr 2007 8:19

Jaz lepim z vodo, če je okrasek pretežak pa v še mokrega zapičim zobotrebec in ga nato navlažim, ter prilepim na tičino, obenem pa potisnem drugi del zobotrebca v testo spodaj, da se tičino masa ne strga. unicorn

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

27. maj 2007 12:37

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1217 Jaz sem jo nazadnje delala po tem receptu. Delala sem pa iz polovične količine, pa še je bilo malo preveč, ker sem torto z njo samo premazala, potem pa dala gor ticino maso. V masleno kremo sem dala še par kapljic vanilijeve arome. Sporočilo je spremenil(a) nb dne 27. maj 2007 12:40:47

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

27. maj 2007 16:38

Jaz sem pravkar končala fino čokoladno masleno kremo, ki pa je mogoče malenkost bolj zahtevna za pripravo. V kotliček daš 3 jajca, 15 dag sladkorja, 4 dag kakava v prahu in 4 žlice mleka ter stepaš nad soparo, da se masa zgosti, naraste in segreje. Odstaviš in med občasnim mešanjem ohlajaš. Posebej penasto zmešaš 20 do 25 dag margarine z rumom (po okusu) ter po žlicah dodajaš čokoladno maso. Namažeš na biskvit in pustiš da se krema strdi. Klea

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. sep 2009 12:03

PROSIM ZA POMOČ! Kje bi lahko dobila belo margarino? ker mam za nardit vrtnice iz maslene kreme, ma če npr. klasično margarino pobarvam z modro, ne rata lepa modra, ampak zelenkasta, ker je margarina rumenkasta. In bi rada nardila modre vrtnice, da bi okrasila torto oblečeno v tičino. sem včeraj gledala v Kp v Lidlu in Hofferju, pa šparu in je nikjer nimajo. Kaj pa maslo? To je belo, ma je malo slano, dvomim, da bi blo ok, za masleno kremo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. sep 2009 12:38

Katarina K, pri nas nikoli ne uporabljamo margarine, ker nam ne ustreza njen okus.Tudi masleno kremo torej delam z maslom, ki mu dodam sladkor v prahu. In ni nič slano...

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. sep 2009 12:52

u dobor, da si mi povedala, tega pa nisem vedla. no sej po moje malo ljudi poje kako masleno vrtnico. meni so preveč mastne za jest, se pa da res lepo delat dekoracijo z maslenimi kremami. Res hvala katka. torej bom kupla maslo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

13. sep 2009 13:45

Katarina, maslo S Buget, Spar, je čisto belo. Meni okus tega masla ne odgovarja, zato raje kupim Lidl ali Hofer maslo za masleno kremo. Alcika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti