Nosečnost

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

tema odprta - 23. apr 2007 8:40 | ogledi: 4.140 | odgovori: 33

S katero kremo, mlekom ste se mazale po trebuščku v času nosečnosti, za boljšo prožnost ?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. apr 2007 9:15

Moja kozmetičarka pravi, da imajo vsi anti-strije preparati točno take sestavine, kot jih imajo vse linije za nego kože za ne-noseče stanje. Trik je samo v pakiranju in ceni. Kar drugače pomeni, da se elastična koža dela pred nosečnostjo z redno vsakodnevno nego zjutraj in zvečer. Vendelina jr.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

23. apr 2007 9:17

Moja svakinja je babica in vodi tecaje v starsevski soli. Vsem svojim tecajnicam, bodocim mamicam, svetuje, naj uporabljajo mandeljnovo olje. ribica

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

23. apr 2007 9:36

Moja sestrična je babica in mi je rekla tako, kot je zgoraj napisala Vendelina. lp zvitorepka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. apr 2007 9:42

Po moje bi bilo dobro kartitejvo maslo, 100%, je vsaj naravno... Jaz sem ga kupila, pa nisem strij dobivala, potem se pa nisem mazala, ker bi me vsaka žaubica motila na trebuščku, takrat... lidka

puhek  

član od: 27.3.2007

sporočila: 8

23. apr 2007 10:49

stella, jaz sem se mazala do konca osmega meseca (pa še to ne prav redno, razen zdaj proti koncu) s Skin life, mleko za telo, od slo. proizvajalca Tehnochem iz Ribnice. dobiš jo v vsakem mercatorju ali šparu, pa prav poceni je. menda je notri mandljevo ojle... zdaj ko sem v devetem mesecu, mi je pa prinesla moja zlata tašča od Mustele eno baje hudo kremo za strije in proti strijam. res je da ostane ta krema , če jo namažem zvečer, še do jutra na buščku, vsaj čutit jo je, ampak koliko bo-ima- efekta pa res ne vem. mislim, da če imaš smolo in si nagnjena k strijam, jih znaš dobiti...sicer ni nujno, da te ne bom čisto razžalostila...jaz sem čisto presenečena, da še nisem fasala nobene nove , pa sem se zredila k packa :D (do zdaj 18 kg in precej velik trebuh), PDP imam pa 14.5. imam pa strije še iz pubertete, na bokih in riti. žal jih še lahko dobim, prav zadnji dan, ko me bo dragi odpeljal v porodnišnico... aja, jaz osebno olja ne maram, ker je premastno in se ne vpije dobro, za boga ne. toliko od mene, pa čim manj strij ti želim in lepo nosečnost, petra puhek

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

23. apr 2007 11:28

Najbolje je, če kupiš 100% alojo v lekarni. (No, 100% ne obstaja, mogoče tam 96%. Vsekakor kupi čim bolj čisto.). Preizkušeno na meni (3x in nobene strije). Se je pa obvezno treba mazat tudi kaka 2 meseca po porodu, vsak dan, strije nastanejo tudi zaradi hitrega krčenja kože. Drugače pa nosečnost spreminja sestavo hormonov v koži in če je določenega hormona, ki preprečuje pokanje kože, malo, boš dobila strije, pa če se pomakaš v kremo ali olje ali karkoli že. Aloja pa celi morebitne razpoke v koži, ki jih niti ne vidiš in preprečuje, da bi se razširile. lesnik

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. apr 2007 11:36

Jaz sem si v vseh 3 nosečnostih mazala trebuh z mandljevim oljem, kupiš ga v lekarni. Šele v zadnji nosečnosti sem pridelala 1 majčkeno strijico, pa še ta se sedaj po 3 mesecih skoraj ne opazi. Je pa veliko odvisno od elastičnosti kože. Nekatere se lahko mažejo do onemoglosti pa vseeno dobijo strije. jade

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. apr 2007 11:43

 

V mojič smo pa v Avstrijo hoile po striafissan. Med nosečnostjo - v  drugi sem se zredila za 27 kg in sem bila podobna tankerju - nisem dobili niti ene strije (ne rečem, da zaradi mazanja z omenjeno kremo, res pa je, da sem si kožo redno negovala odkar pomnim, zato je morda nosečnost šla skozi brez pokanja kože).

Sem pa prve strie po stegnih dobila tam okoli 16 leta, ko sem kot aktivna športnica malček pridobivala mišično maso in je mladostniška koža komaj sledila močnim nogam, še kašno zraven sem pa dobila leta kasneje, ko sem se dokaj hitro zredila.

 

Če bi bi me strije tako zelo motile, bi si jih pa šla zbrusit. Se namreč da nekaj malega pomagat pri strijah, pravi plastik, čisto odpravit pa ne.

 

No,jade je na kratko opisalakar sem sama pravzparav hotela reči. Mamamia

mamamia

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

23. apr 2007 11:46

Da se elastičnost kože dela z nego vsak dan in zvečer pred nosečnostjo??? No, kolikor je meni znano, je elastičnost kože predvsem genetsko pogojena. Če je tvoja mama med nosečnostmi pridelala strije, je velika verjetnost, da jih boš tudi ti. Predvsem pa je odvisno od velikosti trebuška Preventivno pa svetujem mazanje z lekarniškim mandljevim oljem, meni je še bolj pomagalo karitejevo maslo. veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 23. apr 2007 11:48:15

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. apr 2007 12:29

kar mi pride pod roke: najprej je bilo mleko za telo, potem ko sem ga porabila krema proti strijam, pa mandljevo olje, ki mi ga je dala "tašča" in zdaj še eno drugo, ki mi ga je dala mami, neka huda zadeva, ona je bolj na kozmetiko, niti ne znam povedat, kaj... Skratka, jaz nisem pravi naslov;), po moje vse dela:) Edina razlika je, da zdaj dejansko se mažem - no, vsaj trudim se, ne bom rekla, da sem vsak dan pridna in striktna, ampak se tudim, na srečo me tudi trebušček sam opomni ko začne srbet, da je treba malo poskrbet zanj... Prej sem se namazala kdajpakdaj po plavanju, kadar ravno nisem pozabila mleka za telo doma... To ej bilo pa zelo redko... Glavno vlogo igra genetika, vendar je tako kot po navadi: tisti, ki imajo res slabo kožo, bojo dobili strije ne glede na vse, tistim z res dobro ni treba naredit nič zato, da ne bo strij. Večina nas je verjetno nekje vmes in pri teh mazanje lahko pomaga tehtnico nagnit v eno smer - predvsem pa ne veš, kam spadaš, dokler ne probaš, se mi zdi. No, meni se zdaj paše kdaj namazat, da me koža ne srbi toliko, tako da mi je že to čisto dovoljšen razlog - je pa res, da si tudi strij kaj strašno ne želim;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti