Kako nadomestiti orehe v pecivu in torti

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

tema odprta - 20. apr 2007 21:04 | ogledi: 5.483 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Ker sem alergična na orehe, lešnike, arašide in podobne oreške me zanima, s čim bi jih lahko nadomestila v pecivu in kako bi nadomestila nugat kremo pri torti.

LP

mina20

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. apr 2007 21:08

Pečeš peciva in piškote brez oreščkov pa je rešen problem. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. apr 2007 8:30

Nugat krema: Nutella in sladka smetana ali stopiš jedilno čokolado v sladki smetani, daš čez noč v hladilnik, drug dan stepeš. Ali stepeš sladko smetano, dodaš stopljeno čokolado (ohlajeno) in zmešaš. jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2007 11:52

mina, mlete oreške lahko nadomestiš s kokosom, če nanj nisi alergična, ali pa z makom ali rožiči ali manjše količine s piškotnimi drobtinami, če rabiš zato, da ni kak nadev premoker. narezane ali cele pa lahko nadomestiš s suhim sadjem, narezanim na kocke (če boš dala kandirano sadje, daj manj sladkorja, da ne bo presladko) ali pa če na sezam nisi alergična, lahko tudi z njim. jade, po moje tudi nutele ne sme, če je na oreške alergična (saj se strinjam, da v nuteli verjetno ni veliko tega not, v glavnem cuker pa maščoba, ampak alergiki zaznajo tudi male količine;) Bi pa tudi jaz dala čokoladno kremo namesto nugat kreme. Lahko pa daš tudi vanilijevo, če ti je bližje, meni so vanilijeve zadeve po večini malo brezvezne, kot da jim manjka nekaj, kar da okus;) Res pa jo lahko povsod daš zraven, je taka nevtralna. Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. apr 2007 12:57

Veri tisto o nugat kremi mi ni bilo jasno zakaj bi jo nadomestila. Šele zdaj vidim, da je alergična na oreščke.

 

jade

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

21. apr 2007 15:27

Tudi jaz sem alergična na vse oreščke, z izjemo pistacije, tako da vem kak problem to zna biti. Glede na to, da nam je kokos že začel gledat pri ušesih ven, je bilo treba poiskat drugo alternativo. Orehe najlažje nadomestim s sončničnimi semeni, mandeljne pa z bučnimi, ki jih prej na suho popražim. Če pa pečem kako pecivo kot je npr."mud cake" pa uporabim keksolino ( enako količino, kot je napisana, samo v volumskem razmerju). sem že probala z različnimi piškoti, ki sem jih zmlela pa ni efektiven rezultat. Upam da sem ti kaj pomagala. juicy

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

21. apr 2007 21:23

Kokos lahko jem, je pa res, kot je povedala juicy, da gleda pri ušesih ven, zato se vam zahvaljujem, da ste mi pomagale. Najlepša hvala. Recepti mi bodo v veliko pomoč pri peki peciva. Že jutri začnem mina20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti