Ježek iz piškotov v skledi

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

tema odprta - 20. apr 2007 11:49 | ogledi: 6.039 | odgovori: 8

Pozdravljene vseznalke,

Prosim za malo pomoči:

Sodelavcu bi rada naredila (za RD) malo večjega čokoladnega ježka (ampak, ker mi pečica nekaj "štrajka", ne morem spečti biskvita in bi si pomagala s piškoti, ampak nisem sigurna da bo šlo tako kot sem si zamislila).

Naredila bi takole:

maso za rumove kroglice (zmleti piškoti , čokolada, rum, sladkor, cimet, maslo) in potem bi to maso razporedila po okrogli posodi, ki bi jo prekrila z plastično folijo. Potem bi po masi razporedila kremo (verjetno čokoladno). Iz mase bi še oblikovala dno, na katerega bi potem prevrnila posodo in smrček. Ježka bi potem oblila s čokolado in okrasila z bodicami.

In sedaj vprašanja:

-ali mislite da bo taka masa stala na kremi?

-kako bi se to potem obnašalo pri rezanju (se bojim, da bo masa pretrda in bo krema tekla ven?)?

-prosim tudi za kakršne koli predloge kako naj naredim ježka brez pečice!.

Hvala v naprej in lep dan!

Emma

Emma07

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. apr 2007 12:21

Nimaš slabe ideje Emma in bi lahko poizkusila narediti kot si opisala.Če se bojiš zapletov,pa naredi kakor veleva recept.Najokusnejši ježki so narejeni iz biskvitne mase,zato lahko uporabiš biskvitno osnovo za torte,ki jo dobiš v vsaki trgovini.Naprej pa kar po receptu. V "biskvitne"ježke ne rabiš dajati nobene kreme,ker so sami dovolj sočni.Takim otrokom,ki si želijo ježka za rojstni dan,po navadi ruma v torto ne dajemo. ati zlati

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

20. apr 2007 12:43

Naš družinski recept za ježa (sicer kavnega) ima v originalu otroške piškote, čeprav ga jaz vedno naredim iz pečenega biskvita, ki ga razrežem na trakove. Narediš poljubno masleno kremo (verjetno lahko tudi tisto iz čokolade in smetane, ki ju zavreš in pustiš čez noč v hladilniku). Na tortni pladenj naložiš eno plast piškotov, da dobiš približno ovalno obliko. Piškote potem malo napojiš (jaz jih s kavo, ti jih lahko s kakavom ali sladko vodo z rumom), premažeš s plastjo kreme, tako da je tudi med piškoti, nanjo naložiš drugo, manjšo plast piškotov in tako naprej, da dobiš obliko polovice velikega jajca. Površino lepo zamažeš s kremo, da je gladka, iz koščkov piškotov s kremo na enak način narediš glavico. In sedaj najvažnejše. Narezane mandlje (svetujem ti, da jih kupiš!) prepražiš v suhi ponvi, ves čas mešaš, da nekoliko porumenijo (začnejo dišati), a se ne zažgejo. Ohlajene zabadaš v ježa, čim bolj na gosto, tem lepši in boljši bo. Za mojega ježa (biskvit naredim iz 8 jajc) jih potrebujem kakih 150 g, zabadam pa jih (če nimam pomoči) kakšnih 45 minut. Jež se mora dobro ohladiti v hladilniku, da je krema trda in ga lahko režeš. Na podoben način (piškoti in krema) se dela tudi Malakov torta, znana iz klasične avstrijske kuhinje. teta torta

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

20. apr 2007 13:13

ati zlati, Torej predlagaš naj naredim kar enega velikega ježka iz mase za rumove kroglice - ampak koliko piškotov oz kupljenih oblatov (ki mi ne "dišijo najbolj") bi poterbovala? Ali bi potem lahko dala v maso še kaj drugega, da bi je postalo več? Hvala! Emma Emma07

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. apr 2007 13:32

Lahko kombiniraš biskvit in mlete piškote,tudi nalomljene baby kekse lahko daš zraven,če se bojiš,da bo mase premalo.Le na to glej,da bo masa fino sočna.Izdelaj pa kar enega malo večjega ježka,da boš imela manj dela. ati zlati

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

20. apr 2007 13:51

Teta torta, Kakšne piškote pa naj uporabim - kupila sem namreč že Albertove - a bi šlo? Kakšno masleno kremo pa ti uporabljaš za takega ježka - recept? Hvala za nasvet glede bodic! Emma Emma07

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

20. apr 2007 13:56

Ne, za mojo torto morajo biti piškoti kot za tiramisu (otroški, savoiardi ali kakor jim že rečeš). Kot sem rekla, delam kavno kremo, vedno pa lahko uporabiš klasično masleno kremo: 1 npr. čokoladni puding, ki ga skuhaš z malo manj mleka in ohladiš na sobno temperaturo, nato pa ga po žlicah vmešaš v penasto vmešano 1 surovo maslo. Lahko dodaš še kakšno žličko ruma. teta torta

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

20. apr 2007 14:17

teta torta, A za kavno kremo pa uporabiš kar kavni puding ali kaj drugega ? Emma07

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

23. apr 2007 8:52

Emma, oprosti, čez vikend nisem bila blizu računalnika. Za kavno kremo stepam nad paro jajca, kavo, sladkor in Gustin (žal ne znam količin na pamet), da dobim pudingasto zmas, ki jo nato ohlajeno vmešam v maslo. Bi pa prav gotovo šlo tudi s pudingom, ne bi iskala kavnega, ampak bi kar vanilijevega ali smetanovega skuhala v mešanici kave in mleka. teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti