Potica, ki jo pripraviš zvečer, spečeš pa zjutraj

neznan uporabnik
tema odprta - 16. nov 2000 23:03 | ogledi: 2.566 | odgovori: 2

Približuje se čas praznikov in mislim, da že marsikatera domača kuharica ali kuharček izbira recepte za ta čas.

Spekla se že precej raznih potic. Trenutno me zanima preizkušen recept za orehovo potico, ki jo pripraviš zvečer in spečeš zjutraj. Pravijo, da pri tej potici skorja ne odstopa, pa tudi testo in nadev se lepo sprimeta.

Tistemu, ki nam bo zaupal ta recept se že v naprej zahvaljujem.

neznan uporabnik

29. nov 2000 0:39

Moja mama dela "nočno"potico po temle receptu: 60 dag moke, 14 dag sladkorja, 14 dag masla (lahko tudi margarina, jaz sem uporabila olje, vendar nekoliko manjšo količino), 4 rumenjaki, 2 dcl mleka (oz. po potrebi, lahko manj), 3 dag kvasa, sol. Za nadev:40 dag orehov, sneg 4 beljakov, sladkor po okusu, 2 dcl mleka (ali smetane), 1 žlica ruma. Testo enostavno zamesi (meni se zdi še najbolj podobno piškotnemu testu, le da je bolj prožno), nato ga razvalja na pol prsta debeline. Namaže ga z nadevom in položi v namazan pekač. Pusti čez noč. Zjutraj ga speče pri 180-200 stopinj C. Peka traja približno 1 uro. Nič ni narobe, če se potico pripravi zjutraj in speče zvečer, samo novo ime dobi("dnevna"potica). Mislim, da je recept za to potico od s.Nikoline(Družina). Pa uspešno peko želim! Bibi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. feb 2002 14:43

Hej, zadevo najdeš tudi med recepti, glej pod potice, ti ga bo vrglo ven, sigurno pa rata, saj sem ga kopirala iz mamine kuharske bukve.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti