Gorenjska

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

tema odprta - 18. apr 2007 9:07 | ogledi: 8.927 | odgovori: 30

Pozdravljeni,

za prvomajske počitnice gremo z družino na Bled. Tam bomo v glavnem prespali, sicer pa nameravamo biti precej aktivni.

Gorenjska je moj najljubši kotiček pod soncem, imam ogromno knjig, vodnikov, tudi na spletnih straneh sem marsikaj izbrskala. Moram pa priznati, da so mi najbolj zanimivi tisti skriti, neturistični kotički. Tako smo od domačinov izvedeli za čudivit slap Grmečico, kamor smo se podali čez pašnik, mimo krav- bilo je nepozabno tudi za otroke. Tudi na Zelencih smo imeli srečo, saj smo bili tam popolnoma sami. Glede na to, da bo čez praznike najbrž kar pecej obiskovalcev na tem koncu, prosim, če mi kdo iz gorenjskega konca lahko zaupa kakšno turistično manj oblegano naravno zanmenitost, kamor se lahko odpravimo s predšolskim otrokom (torej ne prevelik vzpon). Razmišljamo tudi, da bi s seboj vzeli kolesa....

Tudi kakšen predlog pristne domače gostinslne ali turizma ne bo odveč.

Kar zavidam vsem, ki se zbujate s pogledom na naše čudovite gore! Že odštevam dneve do odhoda....

Vnaprej hvala za predloge!

tabina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. apr 2007 9:20

Saj se malo ponavljam, ampak vseeno: Na družinskih izletih - zlasti z majhnimi otroci, je treba imeti TEMO in skladno s temo planirati izlete. Na Gorenjskem koncu se ti tema kar ponuja: Josip Vandot in Kekec. V kranjskogorskem koncu imaš kar nekaj na to temo, od Hiše tete Pehte dalje... Ali pa Janšino čebelarstvo (so bili tudi drugi Janše, eni se SPLOH niso ukvarjali s politiko). Poleg tega je od Bleda do Vrbe zelo kratka in vsak mora videti rojstno hišo od Prešerna (pa tudi do Ajdovskega gradu iz Pegama in Lambergerja ni daleč, če se radi rekreirate....)in potem še skočite do Radovljice in malo ponovite Linharta. Vendelina jr.

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

18. apr 2007 9:32

Vandelina jr. hvala za post. Kekca smo že obdelali iz večih zornih kotov, Prešerna tudi. Kar se teme tiče: želim si predvsem sprostitve; kratke štiridnevne počitnice. Ponavadi sem dnevno splanirala lokacije ogleda, potlej pa smo bili v precej nepočitniškem tempu, da smo si resnično vse ogledali; tega si letos ne želim. Kolikor se poznam, bom tudi letos okvirno splanirala izlete; vsekakor si mi dala idejo z Linhartom. Predvsem si želimo v naravo in pozabiti na uro. tabina

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. apr 2007 10:00

Z Bleda je lep izlet skozi Radovno v dolino Krme. V Radovni si pri Pstnaku lahko privoščite res dobro kosilo. Pot je bolj po ravnem, če boste peš se zapeljete do Radovne, parkirate pri gostilni in do konca doline - do začetka vzponov, je kakšno uro hoda. Zelo lepo je iti skozi ozko pokljuško sotesko iz Gorij - gozd, ozka pot, visoke smreke... Skoraj obvezna je soteska Vitgar - parkirate ob vhodu iz gorjanske smeri, pa peš skozi sotesko, na koncu pa na Katarino na pico pri Jurčku in potem po krasni razgledni poti nad Zasipom nazaj do avtomobila. Peljete se lahko na Rudno polje in se spustite do Uskovnice, mislim da je ob vikendih koča odprta. Pot je povsem nezahtevna in lepa. Malo bolj oddaljena je Tromeja nad Ratečami - uro hoje do koče, potem pa po želji še tričetrt do vrha z razgledom. Lep je izlet na Koprivnik in do Vodnikovega razglednika. Pokljuka je sploh polna zanimivih točk. Lisa

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

18. apr 2007 15:52

Jama pod Babjim zobom - rabite vodnika . Je sicer kaka ura v breg, a ko sem šla jaz, so bili z nami tudi predšolski otroci. http://www.bled.si/default.asp?id=156 JasnaV

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

18. apr 2007 16:56

Teden dni nazaj smo bili v Kranjski Gori. Res je, da je nekaj oddaljena od Bleda, a vendar. Krasne kolesarske poti, krasni Zelenci, Martuljški slapovi, jezero Jasna. Iz Bleda s kolesom do Šobca ali Ribnega krasna je dolina Radovne. Mislim, da je tam okoli veliko stvari za pogledat. katti

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

18. apr 2007 17:07

Pokljuka-mi smo zašli v Zajamnike, zaselek kot iz pravljice, kjer se krave pasejo kar med hiškami. Smo našli tudi domači sir in skuto. O gostoljubnosti tega gospoda pa sploh ne bi razlagala, ker je definitivno ovrgel mit o škrtih Gorenjcih. Na pico pa k Planincu na Bledu. Zelo dobre pice, pa tudi ostala hrana je dobra. Mimogrede kot zanimivost, lastnik zbira avtomobilske tablice in jih ima v šank sobi po stenah iz vsega sveta. Pa zgodaj zjutraj okoli jezera, ni lepšega. Do Bohinja se lahko zapeljete, s kolesi ali pa z avti, odvisno koliko imate kondicije, pol pa z gondolo na Vogel. Skratka, želim vam lep dopust. jass

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

18. apr 2007 21:13

Hvala za vse psolane ideje. Najraje bi kar predčasno šla na dopust še danes!!! 4 dni bo kar premalo.... tabina

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

19. apr 2007 22:46

Malo od rok ampak prečudovita je Velika Pišnica, hodi se do Koče v Krnici pod vznožjem Špika. Parkirate ob cesti na Vršič, hoje pa je za malo več kot uro v vsako smer. Pravljično lepo je tudi na Slemenovi špici, kamor se gre z vrha Vršiča, ampak ta pot je pa zelo obljudena. Obiščite jezero Završnica, če imate čas se peljite po cesti naprej do elektrarne, tam parkirajte in pojdite do Koče pri izviru Završnice, kakšni 2 uri hoje je do tam. Tudi zelo lepo, popolnoma primerno za otroke. Če potrebujete vsebino pa sploh, ker je tam hodil Fižgar in potem napisal Gospoda Hudournika. Mislim, da se da obiskati tudi njegovo rojstno hišo. Pesnica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

19. apr 2007 22:50

Ajdna nad Potoki! Super izlet! veverica

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

20. apr 2007 23:43

Gozd Martuljek, puno Špikov in Martuljški slapovi. Samo pičiš mimo slapov gor do koče, posebnost tam je rabarbarina pita. tumpika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti