Katere rože na nepokrito balkonsko ograjo

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

17. apr 2007 14:09

Imam nepokrit, pravzaprav zelo izpostavljen balkon, obrnjen na JZ. Sonce imam od 12-ih do sončnega zahoda. Tudi jaz sem že diplomirala iz rožic na njem. Zdaj že tretje leto zapored sadim gorenjske nageljne (letos so mi celo prezimili) in sem zelo zadovoljna. Od konca junija jih je en sam cvet. Pravzaprav mi letos že po malem cvetijo. Jih ne zamenjam več za nobene druge rože. Vse ostale mi je sonce popolnoma požgalo in sem imela prav uboga korita, tako da sem že skoraj obupala. Julija

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

17. apr 2007 14:39

Blanchy,

Bom videla v naši vrtnariji, če jih imajo.

dj

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

17. apr 2007 14:42

Julya,

Jaz sem jih imela pred 15 leti, ko sem še imela prostor v hiši, da so mi prezimili. Po treh letih jih je napadla neka rja. Pojavile so se take rdeče pege. Potem so mi propadli. Lansko leto pa sem od pokojne stare mame vezla za spomin eno korito. Ker bi ga rada obdržala, me zanima kako jih  ti neguješ? Katera je najnižja temperatura, ki jo zdržijo?

dj

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

17. apr 2007 17:03

Blanchy na spodnjem balkonu imaš svetlozeleno sladek krompir, se reče tudi babata a ne? Koliko potrebuje zalivanja? Pa predvidevam da nima nič cvetov, se motim? Zbiram ideje za viseče zelene balkonske rastline, ker imam balkon nad vhodom in pod njim parkiramo avto, zato cvetoče odpadejo. Gvineja pa zgleda da tud odpade ker imam balkon na V in je samo jutranje sonce tja do 10-11h. Lani sem imela na balkonu 3 korita: eno z moljevko in dve z dihondro (mislim da sem prav napisala). In rože so bile krasne.

marelica

Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 17. apr 2007 17:06:11

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

17. apr 2007 20:22

Joj, kako lepe rožce. Komaj čakam, da jih posadim in postavim okrog hiše.Moj balkon ima jutranje sonce in mi najbolj uspevajo bršljinke. Letos bom imela bele in rdeče vmes pa še eno rumeno (žal ne vem imena). Zelo so mi všeč zmajeva krila.Te bom imela verjatno na oknih, tudi jutranje sonce. Na severni stani hiše pa imam dva okna na katerih raste samo rasparagus. Zaenkrat toliko. Tudi trave so krasne med rožicami. Lp Buča buča Sporočilo je spremenil(a) buča dne 17. apr 2007 21:44:30

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. apr 2007 20:44

Buča, morda te velja opozoriti, da begonija Zmajeva krila zraste precej visoko, lahko tudi precej več kot pol metra. Ne vem, kako imaš postavljena (ali obešena) korita na oknih (da ti ne bo vzelo preveč svetlobe). Drugače pa se zelo obnesejo. Sem pa lani za vmes kupila še eno drugo sorto, ki je malo nežnejše rasti, ima pa bele, ko se starajo pa malo rožnate, polnjene cvetke. Zelo lepa.

Cvetki so bili podobni tem, samo nikoli tako zelo rožnati, liste pa je imela običajno zelene.

Sploh je pa na spisku (vsaj Profesionalne vrtnarske združbe http://www.pvd.si/ ) tudi belocvetna varianta Dragoon Wings. Na slikah zelo lepa. V teh vrtanrijah imajo letošnji katalog novosti in zasaditev, paša za oči.

rimljanka

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

17. apr 2007 21:02

marelica je napisal/a:

Blanchy na spodnjem balkonu imaš svetlozeleno sladek krompir, se reče tudi babata a ne? Koliko potrebuje zalivanja? Pa predvidevam da nima nič cvetov, se motim? Zbiram ideje za viseče zelene balkonske rastline, ker imam balkon nad vhodom in pod njim parkiramo avto, zato cvetoče odpadejo. Gvineja pa zgleda da tud odpade ker imam balkon na V in je samo jutranje sonce tja do 10-11h. Lani sem imela na balkonu 3 korita: eno z moljevko in dve z dihondro (mislim da sem prav napisala). In rože so bile krasne.

marelica

Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 17. apr 2007 17:06:11

Sladki krompir (batata) rabi kar veliko vode. Balkon imam na zahodni strani hiše, tako da je obsijan s soncem približno od dveh pa vse do večera in je bilo treba v vročih dneh zalivati tudi po dvakrat - zjutraj in zvečer. Cveti res ne, imaš prav. Sem pa bila zelo presenečena, ko sem v koritih odkrila ogromne gomolje, ki so baje (sem prepozno izvedela) celo užitni. Zato ima pa njegova vijoličasta različica takšne luštkane, drobne, nežno vijoličaste cvetke. Jih je premalo, da bi prišli do izraza, pa saj so že listi sami čisto dovolj dekorativni.

Za vzhodni balkon si pa lahko omisliš senčne vodenke - imajo tudi visečo varianto.

Blanchy

neznan uporabnik

17. apr 2007 21:26

Joj, res veliko dobrih idej in nasvetov. Hvala, res. Ali ima katera tudi izkušnje s travami posajenimi v koritih? zoja1

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

17. apr 2007 22:03

Kuharica, zelo lepe rožice. Najbolj mi je všeč trava. Kako se obnese in kako se imenuje??Podobna je lisičjemu repu. ham-njam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti