Katere rože na nepokrito balkonsko ograjo

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

17. apr 2007 11:14

Hvala Blanchy, ne vem kaj mi je danes. Sem se zmotila, ko sem rekla Kuharca37, pa je bila Zvončica.

Zvončica,

Meni v gredici ni dobro uspevala. Zanima me npr. pa za balkonsko korito na V strani hiše. Sonce je do 14. ure. Koliko jih posadiš v korito 80 cm?

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

17. apr 2007 11:14

ja Tabina,to je korito dolgo kar 1 meter,koprivo in travo moraš zasaditi zadaj v koritu saj rasteta navzgor,slikca upam da sledi ko pride sin domov ima on to vse shranjeno. kuharca37

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

17. apr 2007 11:24

Hvala Blanchy, ne vem kaj mi je danes. Sem se zmotila, ko sem rekla Kuharca37, pa je bila Zvončica.

Zvončica,

Meni v gredici ni dobro uspevala. Zanima me npr. pa za balkonsko korito na V strani hiše. Sonce je do 14. ure. Koliko jih posadiš v korito 80 cm?

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. apr 2007 11:25

Imam dve okni, sicer na vzhodni strani, vendar peče najprej sonce, potem pa stene. Lani sem imela zasejene : belo bakopo in črnooko suzano ( tunbergija). Tunbergija ima rumene cvetove s črno sredico, in jo vidim kot popenjalko. Moja pa je rasla navzdol. Šampanjske gomoljaste begonije pa sploh niso prišle ven.

Meni je belo rumena kombinacija zelo lepa. Seveda sem hotela sladki krompir, pa ga nisem našla.

Prejčnja leta sem imela cvetje na oknih v prvem nadstropju do tal. Dobesedno . Na tleh!

Frina

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

17. apr 2007 11:25

Še ena slikica Dragon Wings - zmajeva krila

Kliknite za ogled večje slike

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

17. apr 2007 11:28

Ali mogoče katera ve kako se imenujej in "obnaša" ta rožica? Všeč mi je ker je oranžna.

Kliknite za ogled večje slike

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. apr 2007 11:54

Jaz pa vedno dam skupaj moljevko in bršljinke, pa je vse super :) katka

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

17. apr 2007 11:56

Dj, to je viseča vodenka, mislim da Nova Gvineja, ki je za sončne  
lege. Sem si tudi jaz za letos nabavila nekaj oranžnih za  
kombinacijo - če bo kaj ratalo, bomo veselo fotkali.
Zaenkrat pa vam pokažem lansko fotko mojega balkončiča:
Takole je izgledala kombinacija modrih surfinij, rdečih begonij Dragon  
Wings in sladkega krompirja - svetlo zelenega in vijoličastega (zgornji balkon). 
Blanchy Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 17. apr 2007 11:57:09

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

17. apr 2007 12:47

Super, Blanchy, čudovit balkon

Ali se te viseče vodenke obnašajo enako kot navadne. Namreč koliko vode potrebujejo ali cvetovi odpadajo, ko odcvetijo, so lahko na nepokritem balkonu?

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

17. apr 2007 13:09

Zvončica je napisal/a:
Že tri leta sadim na balkon, seveda nepokrit, novo gvinejo. Balkon je obrnjen na zahodno stran, tako, da lahko rečem, da popoldansko sonce žge in žge po tem balkonu. Rože pa lepo rastejo, cvetijo 100 na uro. In najbolj pomembno je, da odcveteli cvetovi ne padejo dol (posušijo se in jih poberem), ker sem zaradi tasta mogla dobiti rožo, katera je prijazna tudi do sosedov (tast in tašča živita pod nami). Sem zelo zadovoljna in je lepo tudi za pogledati. Od barv nove gvineje se najbolj obnese bela, barva ciklame ali rdeča. Zvončica

Dj, jaz jih bom letos imela prvič, tako da ti iz lastnih izkušenj ne morem svetovati.

Kot vidiš, jih je Zvončica pohvalila, da dobro prenašajo sonce (ampak mora biti prav ta sorta, Nova Gvineja, ne Walleriana, ki je bolj za senčne lege) in da cvetovi ne odpadajo, ampak se posušijo. Vode pa po moje kar dosti rabijo - sicer ti pa to že samo ime pove.

Blanchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti