Poročna torta-kakšna naj bo?

Lea K  

član od: 16.4.2007

sporočila: 1

tema odprta - 16. apr 2007 15:45 | ogledi: 6.005 | odgovori: 10

Živio,

Sem novejša med vami in potrebujem dober nasvet.

Poleti se poročim pa me zanima, kakšna naj bo poročna torta.

Bila sem v neki slaščičarni, kjer so mi rekli, da lahko izberem različno vsebino in se čez polije recimo bela čokolada, okoli lahko pa poljubno okrasim.

Tako najlažje dosežem željo, da bi bila okusna, sočna, luštna, naravna in kvalitetna. Ne prenesem megalomanskih umetnih tort.

Prosim za izkušnje, nasvet, kakšna naj bo poročna torta.

Ali obstajajo kakšna pravila, kakšni triki...prosim zaupajte, kaj menite vi.

Hkrati pa mi zaupajte, kje ste jo dale narediti ve.

Hvala!

Sončne dni vam želi nova Lea

Lea K

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

16. apr 2007 15:49

Prepričaj se da bo torta taprava, da ti ne podtaknejo ono iz stiroporja in oblito s čokolado. Matjaž

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. apr 2007 15:59

Hm, najprej pomisli na število gostov, da bo torej torta dovolj velika. Potem pa se odloči glede okusa: sadna, čokoladna, vanilijev, šampanjska, kavna, kaj vem kakšna še...Lahko je pol sadne, pol čokoladne, pol višnjeve pol vanilijeve - tu pa res ni omejitve. Kar imaš rada, to ti naj naredijo. Vsaka sposdobna slaščičarna ima fotke svojih tort, ti pa izbereš. Torej poveš, kaj želiš.

 

Kako si pa to mislila, da ne maraš umetnih tort, ampak da je lepo naravna oziroma kakšna naj bi to bilaumetna torta? Lahko se izogneš raznim umetnim sladilom in dodatkom, brez moke, jajc,s ladkorja, smetane, sadja ali čkolade pa po moje ne bo šlo. To pa niso umetne stvari, kajne?

 

Razen če si pod umetno mislila kičasto....Ampak tudi to je tvoja odločitev - saj ti torto delajo po naročilu, torej se odločiš za preprosto okrasje - lahko je samo prevlečena s kremo in s skakšnim diskretnim okraskom.

 

Kaj po mojster google, vtipkaj wedding cake in si malo poglej, če ti že v bližnji slaščičarni niso dalokataloga na ogled.

 

In če se poročiš poleti - kaj pa je lepšega od jagodno-šampanjske torte?

 

Mamamia

mamamia

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

16. apr 2007 17:06

Glede okusa pomisli katero imajo tvoji gosti radi,pa še to v slaščičarni poiskusi katera ti je všeč.Glede na to ,da praviš da bo ta veseli dogodek poleti .Ti priporočam sadno.Mogoče iz svežih jagod. Glede dekoracije .Meni je všeč ,če imaš isto barvno kombinacijo s svojim šopkom. Ko sem jaz imela ta pomembni dogodek,sem imela vse v marelični barvi.Od šopka,rož na torti do aranžmajev na mizi in avtomobilu. balonka Sporočilo je spremenil(a) balonka dne 16. apr 2007 17:07:59

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

16. apr 2007 17:28

Glede okusov smo pri nas imeli sadno in mislim da ledeno, na eni drugi pa sadno in čokoladno. Mislim, da s tema dvema kombinacijama okusov skoraj ne moreš falit. Glede dekoracije pa se domeniš s slaščičarjem. Ja pa fino je da prej sprobaš kakšna je torta, predno jo naročiš. marelica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. apr 2007 18:32

kakšna naj bo, veš ti, hehe:) Mislim, veš, kakšna ti je všeč - in po okusu in po okrasju. Je pa nekaj omejitev: - če hočeš večnadstropno, potem vsaj spodnja večja nadstropja ne morejo bit neka rahla sočna sadna torta s smetano, ker enostavno ne bi držala gornjih nadstropij... Tu pač moraš naredit kak kompromis. No, sicer so poročne torte navadno itak dokaj bogate, ne ravno navaden biskvit in smetana... - če hočeš zelo lepo, se moraš na ta račun pač odpovedat določenim prednostim pri okusu: zelo sočne torte se namreč ne da lepo oblikovat, pa če se na trepalnice postaviš. Ni treba, da je suha, ne more pa bit čisto sočna, da kar ven teče, kakršna je recimo meni najbolj všeč... - če hočeš kake lepe okraske gor, so ti navadno dokaj zanič za jest. Marcipan je sicer dober, ampak v glavnem tisti rumeni, tapravi, tabeli je pa skoraj čisti cuker in ima tudi okus tak... Ampak iz belega so seveda dekoracije lepše, ker je bolj gladek in se ga da lepo obarvat. - kreme ne more bit v torti toliko, kot bi si je človek (mišljeno je človek Veri, ki ima zelo rada ogroooomno kreme) želel, kadar je to večnadstropna torta, sicer se poseda... Vsekakor se splača torto prej probat, da boš vedela, če ti je sploh okus všeč. Čim bolj natančno jim povej, kaj želiš in pričakuješ, če najdeš kako sliko na netu, jo nesi pokazat. Vedet pa moraš, da ene stvari niso združljive... Lepe dekoracije se dajo naredit iz sladkorne mase, marcipana, royal icinga ali maslene kreme. Iz skutna pa recimo ne, je pa skutna (vsaj meni) neprimerno boljša... Tako da... Maš + in -, potem pa sama tehtaš, kaj ti je bolj važno... nekak je zaželjeno, da je poročna torta tudi lepa... Če bi se jaz poročala (kar mi pa za enkrat ne pade na pamet;), bi si torto sama naredila, ker samo tako vem, da bi bila taka, kot bi jo hotela... Pa zato ker se fant zdaj dokaj zmrduje nad kupljenimi tortami iz slaščičarn... pravi, da se je razvadil, hehe;) Sicer bom jeseni naredila poročno torto svoji prijateljici, samo takrat ti ne bo več kaj dosti pomagalo, verjetno... Veri

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

16. apr 2007 21:51

Glej jaz ti takole svetujem: nedolgo nazaj sem jo naročila zase in sem se odločila da bo kombinacija sadnoi čokoladna in vse iste, saj na porokah ne bodo nikogar spraševali kakšno bodo, zato se mi zdi brez veze da je več različnih, saj potem dobi vsak drugačno. Moja bo oblečena s tičino maso, o kateri smo že govorili, na njej pa bodo rože iz marcipana v isti barvi kot v mojem šopku. Naročila sem jo v slaščičarni, kjer vem da delajo zelo zelo dobre in tudi lepe torte. Najbolje je da jo prej probaš, saj te le to lahko prepriča o tem ali boš zadovoljna ali ne. Če želiš še kakšne informsvije mi javi na ZS. biba

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. apr 2007 22:13

Ko sem se jaz poročila, sem imela 6 nadstropno torto, pa vsako za svoj okus. Ker sem imela metuljčke na vabilih, sopku, obleki, zahvalah, so mi jih naredili tudi na torti. Seveda barvno usklajene. lidka

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

18. apr 2007 22:00

V res dobri slaščičarni ali pri res dobri pekarici ne bi smel biti problem s sočnostjo in posedanjem torte, saj se le-te ponavadi podložijo tako, da se ne sesedajo. Zato je lahko kreme kolikor hočeš, prav tako sadja. Smetana in poročna torta pa vsaj meni ne gresta ravno dobro skupaj, ampak vsak ima svoj okus. unicorn

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

19. apr 2007 7:07

Tudi jaz se poročim čez 1 mesec in sem naročila 5 nadstropno torto za približno 95 gostov in sicer 3 torte bodo kombinacija čokolade-lešnik-vanili krema , 2 torti pa bodo isvežega sadja. Vse pa bodo oblečene v belo maso in obdlane oz. okrašene z češnjami iz marciapana, kajti z rožami nisem hotela, da ne bo preveč rož vsepovsod. Imam pa stojalo v obliki srca in pod njim vodomet osvetljen z lučjo. Mislim da bo čudovit efekt, ker se bo torta stregla zunaj na terasi z baklami. Če pa te zanima pripročena in preizkušena dobra izdelava tort in peciva pa s javi na ZS. Je pa iz okolice LJubljane. Priv priv

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

20. apr 2007 12:49

Ko smo mi lani naročali poročno torto, smo obletali kar nekaj sliščičarn. Povsod so nam pokazali fotografije in na podlagi fotografij smo potem naročili petnadstropno torto. Prej smo pa dobro preizkušali okuse . Ko smo se odločili za slaščičarno, smo se dogovorili za okuse vseh petih tort, da so bili različni. Ko se je rezala, je vsak gost dobil tisto, ki si jo je želel. zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti