Postrv na žaru

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

tema odprta - 15. apr 2007 21:05 | ogledi: 6.803 | odgovori: 3

Rada bi pripravila postrv na žaru na oglje,pa me zanima kako naj to naredim,ker še nikoli nisem tako pekla.Svetujte.Lp

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

16. apr 2007 4:44

Mi smo jih pekli ravno v soboto. Postrvi smo samo nasolili, spekli in zraven postregli tržaško omako in rezine limone. Lep dan in veliko se smejte

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

16. apr 2007 10:04

Prva možnost: Ribe (že pripravljene) naložiš na rešetke žara (žar naj že pojenjuje). Obrneš, ko odstopijo, odstopijo pa, ko so dovolj pečene s spodnje strani. Obrneš samo enkrat! Druga možnost: Nabaviš posebne rešetke (košarice) za pečenje rib. V njih ribe na odprtem žaru spečeš najlažje, ne da bi koščki leteli v žar. Tretja možnost: Ribo ali več skupaj z vsemi začimbami in dodatno zelenjavo nepredušno zaviješ v Alu folijo in na žar z njo. Po mojem najboljša varianta, vendar v končnem vtisu ni pravega občutka peke na žaru. Je pa bilo o peki rib na žaru napisanega že ogromno in vsak posameznik ima svoje mnenje o tem in seveda svoje izkušnje. Povedal pa bi samo to: Tudi v tako opevani Dalmaciji sem že jedel ribe z žara, ki so imele okus po čevapčičih. Previdno torej z začimbami, pustimo ribi, da obdrži svoj okus po morju (okus po onesnaženi reki pa je res bolje prekriti z začimbami). In riba ne potrebuje veliko časa, da je pečena, vsega nekaj minut. Lep dan vsem skupaj! Boris booris

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

16. apr 2007 22:13

Hvala Booris za izčrpne podatke,mislim da bom začela kar po vrsti in probala vse 3 možnosti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti