Jogurtova torta

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

tema odprta - 14. apr 2007 9:36 | ogledi: 9.345 | odgovori: 18

Imam eno vprašanje. Trenutno bi se rada sama lotila peke torte. Razmišljala sem o čokoladni torti, torti Nutella, vendar sem ugotovila, da moj dragi ne mara kej preveč čokolade. Sem sicer velikokrat sodelovalapri peki torte, vendar tole bo moj prvi samostojni podvig. Sicer sem se odločila za torto z jogurtom, (ker je meni zelo pri srcu) zraven bi dodala še sadje (kakšne breskve ali pa jagode). Po bazi sem že iskala podoben recept, pa sem vedno naletela na sadno torto ali torto s skuto. Prosila bi za kakšen lažji recept, pa da je res dobra, da se mi ne bi kej podrlo, ker bi s torto rada naredila mal vtisa.

Imam pa še eno vprašanje glede okraševanja. Nameravala sem okrasiti torto s tičino maso, ali bi se to sploh podalo na to torto, ali je bolje uporabiti standart žele in koščki sadja s sladko smetano. In še če bi uporabila tičino maso, kaj bi bilo dobro dati pod maso (stepeno smetano?)?

Hvala za pomoč punce in fantje in veliko kuharskih užitkov

Bernarda85

Temo je spremenil(a) Bernarda85 dne 14. apr 2007 09:37:40

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

14. apr 2007 9:53

Tukajle je en recept. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6783 Tičino maso pa jaz nikoli ne dajem na smetano, ampak vedno na masleno kremo, drugače se napije vode in zguba ali stopi. unicorn

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

14. apr 2007 9:53

Pri nas so jogurtove torte poleti najpogostejše.Ker so zelo osvežilne in sočne.Jo pa vedno delam po tem receptu: 1 jajce 60g masla 50g sladkorja 1 vanilin sladkor 2-3 žlice mleka 75g moke 1/2 žličke pecilnega praška Stepemo beljake.Rumenjake,sladkor,maslo,vanilin in mleko penasto umešamo.Dodamo moko s pecilnim praškom in rahlo primešamo beljake. Spečemo v tortnem modelu 28cm na 180°10-15min 2 želatini fix 450g jogurta 200g sladkorja 5dl sladke smetane tortni preliv 500g poljubnega sadja (pri nas so to jagode ali breskve,zelo dobro je tudi z malinami) Jogurt zmešamo s sladkorjem mu dodamo želatino fix in stepeno smetano.To naedavmo v tortni model in damo za 1h v hladilnik,da se strdi.Po navodilh pripravimo tortni preliv,ki mu dodamo narezano sadje in polijemo po jogurtovemu nadevu.Torta mora biti najmanj 3h v hladilniku. Imam še eno varjanto,ko je testo narejeno iz piškotov zmešanih z maslom,nadev pa je: 1.jogurtov z malinami 2.jogurtov z breskvami Tudi super! Roncolino

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

14. apr 2007 11:16

Roncolino a želatina fix a je to v prahu ali v ploščicah ali čisto nekaj drugega. Ali v trgovini obstaja pod tem imenom? Hvala za izviren recept, samo mal jajc se mi zdi, ali pride to ena plast biskvita, nato jogurtova krema, druga plast biskvita? Hvala za pomoč! Bernarda85

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

14. apr 2007 11:18

Aja pe še nekej me zanima, ker v receptih velikokrat zasedim to, pa nikoli ne vem kako se to naredi. Vem da je čisto mem tema ampak vseeno. Kako penasto vmešati maslo? Kaj ga najprej nekoliko stopite, potlej pa zmikstate? Pa prosila bi unicorn, da bi mi povedala, kako se maslena krema naredi? Še enkrat res hvala za pomoč! Bernarda85

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

14. apr 2007 12:42

Bernarda želatina fix je v prahu ja.So tako velike modre vrečke kot za puding in gor piše z velikimi rdečimi črkami fix (od Dr.Oetker) Jajce je dovlj.Pride samo en biskvit visok cca. 5mm.Lahko podvojiš maso,narediš 2 biskvita in enega položiš na vrhu.Nisem pa tega še nikoli probala. Maslo se penasto vmeša preprosto.Dodaš mu sladkor (lahko tudi jajca) in toliko časa stepaš da postane penasto in nekoliko naraste. Veliko uspeha Roncolino

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

14. apr 2007 17:19

Ravnokar sem naredila torto z nadevom pomaranč,pomarančnega soka,sladkorja,želatine,pomarančnega jogurta,ter stepene smetane....jedli bomo jutri. kuharca37

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

14. apr 2007 21:03

Nekako ne verjamem, da bi na tole torto pasala maslena krema, res ne. unicorn

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

26. apr 2007 14:10

Roncolino: A dajete jogurt tekoč pa navaden? Aja pa kakšno smetano ponvadi uporabljas (rastlinsko?)! Hvala za odgovor! Bernarda85 Sporočilo je spremenil(a) Bernarda85 dne 26. apr 2007 14:23:52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti