Divja hrana

tica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 53

tema odprta - 14. apr 2007 7:44 | ogledi: 6.008 | odgovori: 24

A se kaj razvajate in zdravite vaše želodčke, zdaj ko je vsa zelenjava v naravi popolnoma zastonj?

Mi ogromno, že od malih nog so naši starši nabirali in kuhali divjino!

Zdaj pa imam že nekaj časa knjigi Divja hrana-Dario Cortese in je prav presenetljivo koliko rastlinc nam rase prav pred nosom, celo tiste za katere mislimo da je plevel, ki ni dobrodošel. I

Pa je glih obratno,...no jst sm prav navdušena.

Pa tale knjiga okus po cvetju je prava pravljica...če bi mela mojo oštarijo, bi se jedlo samo take dobrote!

tica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. apr 2007 8:09

Tisto prvo knjigo imam, je zelo v redu, za ta drugo, ne vem katero misliš? ežoj

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

14. apr 2007 8:28

Tica,ne poznam nobene od teh knjig. Bi mi ti povedala kaj interesantnega. Razen trobentic ,marjetic, kopriv, regrada, ne vem kaj bi se še jedlo? Zanimajo me tvoje izkušnje. ham-njam

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

14. apr 2007 12:16

jaz imam tole drugo knjigo....bezgov kruh mmmmmmm njama.... lucijana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. apr 2007 20:05

Žal nimam teh knjig, nabiramo pa pri naši hiši vse kar poznamo. Od zelišč za čaje, začimb, pa do kakšnih bolj konkretnih stvari kot so šparglji, gobe....... lp Vesna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. apr 2007 21:09

Imam obe knjigi, pa še mnoge druge. Nabiram pa ne vse, kar poznam, je marikaj strupenega, kar poznam .

Se malo hecam, malo mislim pa resno. Z divjo hrano ni, da bi pretiravali. Dobro pa dene v manjših količinah, se strinjam.

Koprive, pa regrat, čemaž, kislica, navadna zvezdica, ....pa množica zdravilnih.......pa.........maline, robide, borovnice, divje češnje,...........lisičke, jurčki,............pa kaka narabutana jabolka so slastna, dosti bolj kot domača....

rimljanka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. apr 2007 21:53

Hehe, rimljanka, ti dam 100% prav! Se še zdaj spomnim, kako sem bruhala ko vidra, ko sem bila mala, pa se je mami odločila, da bomo jedli divje šparglje... Vsi smo bili zeleni in do nosečnosti mi ni bilo še nikoli tako slabo kot takrat... Prvo knjigo imam, je fina, čeprav so polovica gobe, drugo si pa že nekaj časa želim - kaj se jo še dobi normlano ali samo v antikvarjatih? (zgleda sicer dosti nova) Eno vprašanjce: nekje v zadnjem predalčku mojih možgan mam spravljeno pod vprašaj, da sem nekje tu prebrala, da se da redkvičine liste naredit kot špinačo oz. da so užitni. Je res? Veri

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. apr 2007 22:18

Veri, oprosti,

to si pa neki zamešala.V tej knjigi sploh ni gob. začne se: bla bla, potem priprava sadneg vina, bla bla, potem pivo, kis , pol se začnejo užitne rastline, prva je navadna zvezdica, konča se z navadno volčjo jabolko, gob ni. 

ežoj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. apr 2007 0:06

Hm, ežoj, sem šla preverit... knjiga Divja hrana od Daria Cortese, ne? Maš razdeljeno po mesecih... Aaaa, čaki, vidim cako, jaz mam knjigo Divja hrana 2! hehe... sem že mislila, da sem čisto smotana... Sem se spomnila marčnic pa še par drugih gob, sliko sem mela v glavi (no, saj je tudi v knjigi:). No, zdaj vsaj vem, da obstaja še prvi del... A se ga da še dobit? Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti