Riž!!! na pomoč!!!!!

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. mar 2015 7:34

Včeraj naredil King Rice the THIRD varianto. V tretje gre rado in tako mi je uspelo pripraviti dušen riž. V glavo se mi je včeraj zasadila ideja, da želim poleg omlete z gobami in pečeno bremzo imeti en tak fajni,gostilniško pocasti (dobri stari časi otroštva) riž. 
Upošteval nasvete mamemie in drugih kulinaričk in uspel. Ok, edino klinčkov nisem uporabil. Drugo pa vse po protokolu.


In kar ostane, je samo še to, da mi oči na stran potegne 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. mar 2015 8:06

Danes pa je na vrsti sam BOG med riži. JASMIN.

Tisto o 2,5cm nad robom riža sem razbral iz navodil in pisanja. Ampak kar me bega pa je to, da na internetu zasledim, da se ga kuha nekaj časa, nato se odstavi iz ognja in pusti 5minut stati. Navodila na embalaži pa pravijo, da se ga kuha do vrenja, nato pa pusti 20min, da čas opravi svoje.

Kako pa ga vi pripravljate in kaj je the best way?

Hvala! 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. mar 2015 8:17

Best way bo zate tista, po kateri bo nastal riž, ki bo tebi najbolj všeč. Zakaj raje ne poskusiš na oba načina, pa se potem odločiš, kateri bo zate pravi?

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. mar 2015 10:00

Bistvo je, da riž vpije tekočine do te mere, da je ravno prav kuhan. en metoda, po kateri večinoma delam, je kuhanje na zmernem ognju do vrenja, in ko se pojavjo mehurčki in vodlbinie navrhu, ogenj dati na minimum ali ogenj celo izključiti, posodo pokriti in pustiti, da riž vpije preostanek tekočine.

 

eno od metod, ki smo jo prezkusili z inijskimi kuharji, sem že opisala, sem pa kdaj že riž pozabila na močnem ognju in krepko zavrel, in sem šele potem zmanjšala ogenj in ga skuhal, da je bilo prav.

 

In seveda sem tudi jaz že imela spaca in prekuhan jasminov in basmati riž, pa tudi že premalo kuhanega. Da ne bi mislil, da gre pri meni brez težav, napak, kiksov in še česa. Ampak na napakah se učimo.

 

Ali pa si kupi rice cooker, dobiš ga že za minimalen denar, in zadeva je rešena.

mamamia

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

12. mar 2015 10:06

V čem je prednost rice cookerja?

Katere umetno-inteligenčne sposobnosti ima, da je rezultat boljši, kot kuhanje v običajni posodi?

rdkapica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. mar 2015 10:14

Kot vsi aparati nima umetno-inteligenčne sposobnosti, ampak se ravna po navodilih tistega, ki mu ukazuje, torej, nas. Da inteligenca nima veliko s kuhanjem riža kaže dejstvo, da se spaca ljudem različnih IQ, tja od sobne temperature navzgor.

Povprečno pismena oseba pa v rice cooker da količino vode in riža, kot piše v navodilih, nastavi ustrezen program in stroj opravi, kot mu ukažemo. Recimo da tehnika uravnava enakomerno gretje in podobno, medtem ko človek pač na štedilniku včasih kaj pozabi.

 

Lahko pa tudi bolj enostavno napišem.

 

 

mamamia

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

12. mar 2015 14:12

sonci

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. mar 2015 7:38

Tako je to ja. Ko otrok nekaj hoče, to mora imeti. Sploh pri meni in mojem večnem kolebanju JA ali NE. 
Kaj naj napišem, da ne bo zvenelo nehvaleženo ali nespoštljivo do res POSEBNEGA RIŽA. 
Meni osebno, pa nikakor nočem delati đuveđa iz napisanega in drugim vsiljevati mnenja, je jasmin riž enak kot basmati. Ima aromo, priznam, ampak pričakoval pa sem ne vem kaj. Tisti O TI MATER efekt ali takšen občutek, kakšnega sem imel, ko sem si dal v otroških letih pokavico v usta in mi je razneslo nasmeh. 
Skuhal sem ga po navodilih in je izpadlo super. Edino malo več vode drugič, ker ni bil čisto skuhan in sem ga nato še v mikrovalovki dokuhal. Okus je res aromatičen, ampak zdaleč od tega, da bi še enkrat dal skoraj 5€ za kilco. 
Ostajam pri BASMATI in ARBORIU rižu.

Pa vse dobro in dober tek, dragi moji!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

13. mar 2015 8:38

Btw, Spar ima jasminov riž za pol te cene (zeleno-prozorno pakiranje). Sem bila lep čas redna odjemalka...

Life is war against boredom~

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. mar 2015 8:43

MiriBon je napisal/a:

Btw, Spar ima jasminov riž za pol te cene (zeleno-prozorno pakiranje). Sem bila lep čas redna odjemalka...



Life is war against boredom~



A res? Nisem opazil. Jaz sem vzel tistega najjačega (kvazi) v rdeči pakungi z zmajem.
Za Basmatija vem, da je SPAROVA znamka, ampak za JASMIN,pa nisem vedel. Škoda

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti