Riž!!! na pomoč!!!!!

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. dec 2007 13:01

kot mamamia imam tudi jaz neizmerno rada riž v vseh mogočih varijantah, zato imam doma najmanj 4 in več vrst riža. Rada delan narastke, sarme, rižote, na kitajski način ali vzhodnjaški, vseeno. Riž je zakon. Trenutna je doma jasminov, basmati, okrogličast kitajski in mešani z neolučšenim črnim, pa parboiled in seveda našega navadnega za mlečni riž. Ta je še najboljši z pečenim jabolkom in cimetom. Sedaj ob tem sneženju se bo kar prilegel za večerjo, njami.... Kyara

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

14. dec 2007 13:21

bvaljavec je napisal/a:
Alexis Hvala na odgovoru, to stran poznam, vendar se povezava na navodila ne vzpostavi. Še vedno bom hvaležen vsakemu za vsako pripombo LP bvn Sporočilo je spremenil(a) bvaljavec dne 14. dec 2007 12:28:55
Kaj pa če se registriraš? Probaj mogoče pa se bo odprlo? alexis

bvaljavec  

član od: 12.8.2002

sporočila: 57

14. dec 2007 14:35

Alexis, ne gre! LP bvn

bvaljavec  

član od: 12.8.2002

sporočila: 57

15. dec 2007 14:29

Kaj ste vsi obupali? bvn

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

15. dec 2007 16:04

Bvaljavec poskusala sem tako kot ti najti navodila. Na spletni strani tvojega rice cookerja to ni mozno. Lahko si pomagas z wikipedijo,pod rice cooker imas splosna navodila in recepte . Poskusala sem najti email naslov v Ameriki za tvojo znamko,pa imajo zal le telefone in fakse. Lahko jim posljes faks s prosnjo za navodila. Pozdravcek! daabul

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. dec 2007 20:40

bvaljavec,

kaže, da ti ne ostane nič drugega, kot da se začneš učit kitajsko ( pol boš lahko prebral navodila ). Drugač, če so take bajne težave s kuhalnikom za riž, a si predstavljaš kaj bi se zgodilo  brez navodil za, recimo kuhalnik kave ( kofetjera mu rečejo primorci ) ali ( bog varuj ) če bi ostal brez navodil za mikser.

Kakorkoli obrneš, kuhalnik riža ti pride ena komplicirana zadeva ( skoraj kot jedrski reaktor ), dobra stran v tem je, da ne more explodirat kot jedarski reaktor ( vsaj ne tako močno ). Vgrajena je avtomatika, ki, ko se vključi, požene grelec na maksimalno moč. Senzor zazna temperaturo vrelišča vode, in potem zmanjša moč na ( recimo ) minimum, tako da je le zagotovljena temperatura vrelišča. Ko senzor zazna povišanje temperature ( ker je vsa voda povrela - se absorbirala od riža, ali pa deluje na prej nastavljen timer ( tajmer ), verjetno se takrat oglasi signal, treba je počakat še nekaj časa ( ugotovi sam koliko, jaz bi začel z recimo 15 min ) in riž je pripravljen. Kuhalnik riža bo naprej držal temperaturo riža na 65 oC ( čas se verjetno nastavi ). Po moje imaš dovolj podatkov, edino nisem siguren a je potrebno noter dat riž in vodo  ( eno merico riža in ( recimo ) dve merici ( ali morda tri, potrebno bo preizkusiti, kakor tudi čas kuhanja, začeti recimo z 15 min, pa videti kaj pride ven, in po tem se ravnati ). 

Kot bi rekla naša lady, imaš tri možnost: ali se začni učit kitajsko, ali poskusi z logiko, ali vse skupaj vrži v smeti.

Matr kolk sem pametan ( no, jaz pa google skupaj ).   

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. dec 2007 20:46

ežoj rimljanka

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

15. dec 2007 20:50

Meni ni nic google pomagal, ampak moja srilanska gospodinja, ki je najbolj zasluzna, da koncno znam kuhat riz. Vedno basmati, to je zakon. Razen seveda za sarme, ampak tega ona ne ve. Zavrem veliko posodo vode, malo posolim, vanjo vrzem riz, zmanjsam temperaturo in pocakam, da je riz kuham. Potem ga precedim. To je cela umetnost. Ce kuham rizoto, vse sestavine pripravim prej (preprazim zelenjavo ali karkoli ze), potem pa samo primesam riz. Garantiran uspeh. Res pa je, da taka rizota ni pocasta in "pade z vilic". Enako uspeva tudi rjavi riz. Rice cookerji so ze vecja umetnost, upostevati moras razmerje vode in riza in kuhati, dokler ni kuhano... slepakura

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. dec 2007 21:27

Ej, slepakura,

če riž kuhaš sam, pol pa vmešaš nekaj noter je ena jed, če pa kuhaš nekaj skupaj z rižem je druga jed ( japonci bi rekle, prvo je maze gohan, drugo je takikomi gohan ).

ežoj

bvaljavec  

član od: 12.8.2002

sporočila: 57

23. dec 2007 17:37

Pozdravljeni! Danes smo prvič kuhali riž v Rice Cooker. Moram priznati, da to ni noben problem. Nameriš riž (za 5 oseb cca 1/2 kg), preliješ hladno vodo za prst in pol čez riž, vklopiš in po cca 20 - 25 min je riž kuhan. Odlično, riž je kuhan ravno prav (ni razkuhan) in je "suh". Moram pa povedati, da se pri proizvajalcu na email sploh niso odzvali! Sedaj moramo še pogruntat, kakšen riž je najprimernejši. Vsem skupaj želim lepe praznike, dobro in zdravo hrano v prihajajočem letu LP bvn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti