Riž!!! na pomoč!!!!!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. apr 2007 11:36

hihi, mamamia, sva že dve:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. apr 2007 12:25

 

Ja, res, riž imam neizmerno rada v vseh oblikah. Najraje pa rižoto s šparglji in rakovimi repki, pečenega na eno od kitajskih variant, kot prilogo pa srednjezrnatega, opraženega na čebuli, zalitega z vinom in vodo in počasi skuhanega do konca....Vmes pa vse ostale možnosti...Mamamia

mamamia

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

16. apr 2007 14:36

Tudi jaz podpiram metodo smrkete. Ampak glede okusov pa naj povem, da je pri nas riž ostajal dokler smo kuhali navadnega (lido, paraboiled). Ko pa smo odkrili basmati vemo, da je to tisto pravo. Z njim delam vse. Res je zakon in tudi mož, ki sovraži vse ogljikove hidrate, ki niso krompir in kruh, je zelo zadovoljen z njim. Problem nastane, ko zaloga poide. Takrat pa po gasu in v trgovino. LP McNena

bvaljavec  

član od: 12.8.2002

sporočila: 57

14. dec 2007 8:59

Pozdravljeni! Iz Kitajske nam je nečak prinesel električni aparat za kuhanje riža znamke Midea. Ker poleg ni bilo nobenih navodil (razen v kitajščini), prosim morebitne uporabnike takega aparata, da posreduje svoje izkušnje, kako se sploh v taki napravi kuha riž. LP bvn Sporočilo je spremenil(a) bvaljavec dne 14. dec 2007 09:04:06

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

14. dec 2007 9:53

bvaljavec je napisal/a:
Pozdravljeni! Iz Kitajske nam je nečak prinesel električni aparat za kuhanje riža znamke Midea. Ker poleg ni bilo nobenih navodil (razen v kitajščini), prosim morebitne uporabnike takega aparata, da posreduje svoje izkušnje, kako se sploh v taki napravi kuha riž. LP bvn
Poglej če je slučajno na tej strani kaj s čimer si lahko pomagaš?! http://global.midea.com.cn/midea/productBrowse.do?firstL LP, alexis

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. dec 2007 9:55

joj kako si jaz želim ta aparat katka

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

14. dec 2007 10:02

Uporabljam neglaziran riž, ki se kuha 35-45 minut. Nikoli ni zlepljen, nikoli razkuhan (ker ga kuham toliko časa, da mi je všeč). Dam ga v mrzlo vodo in počasi kuham. Ne mešam. Ves čas mora biti dovolj vode, tik preden je kuhan, pa dodam še sol in ko je kuhan, ostale začimbe. Bel riž pa uporabljam le za mlečni riž. Kozmeja

bvaljavec  

član od: 12.8.2002

sporočila: 57

14. dec 2007 11:58

Alexis Hvala na odgovoru, to stran poznam, vendar se povezava na navodila ne vzpostavi. Še vedno bom hvaležen vsakemu za vsako pripombo LP bvn Sporočilo je spremenil(a) bvaljavec dne 14. dec 2007 12:28:55

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

14. dec 2007 12:29

Enkrat sem nekje prebrala,da se riž ne sme spirati,ker z spiranjem iz riža spereš balastne snovi in riž potem izgubi svojo funkcijo v prehrani.Vsi vemo da riževa sluz pomaga pri driski. LP Bogomira Bogomira

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. dec 2007 12:44

Določene vrste riža za določeno vrsto hrane se mora izpirati. Običajno na cedilki, dokler  voda ni povsem bistra. Za sushi na primer se riž začne pripravljati prav z izpiranjem, potem pa se mora riž na cedilki ponovno popolnoma posušiti. Šele ko je popolnoma suh, se da kuhat v določenem razmerju z vodo itd.

 

Tudi Tajci pri določenem načinu kuhanja riž pred uproabo izpirajo, zato da po pripravi ni pocast, ampak samo lepljiv.

 

Za riževo sluz pa seveda uporabljamo kak drug riž in ga takrat seveda ne spiramo. Kot sem že v enem prejšnjih postov zapisala, ni vsak riž primeren za vse vrste jedi.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti