Riž!!! na pomoč!!!!!

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

5. nov 2017 14:36

Jaz sem si kupila kuhalnik za riž, ker mi je prekipelo, da mi nikoli ne uspe. Saj ne, da ga dostikrat pripravljam, ampak ko ga, sem samo besna. In sem v kuhalniku za male pare (iz Hoferja) skuhala puhast in okusen riž. Jasminov. Pa po mojem bi kak drug tudi uspel. V glavnem kapo dol tistemu, ki je to reč izumil 

yulchi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. nov 2017 19:13

Kuhalnik za riž je za neke stvari, za vse pa ne. Za rižoto nikakor, ker rižota je jed, ki se zaliva sproti in se tudi premeša, dolgzrnati riž, basmati in jasmin na primer, pa seveda nista vrsta, ki bi jo lahko mešali, ampak mora biti na koncu puhast in zrna nič zlepljena. 

Meni tudi brez kuhalnika uspeva skuhati puhast riž, seveda dolgozrnatega prej splahnem pod tekčo vodo, da odstraim škrob. Sem pa tudi že razmišljala o nakupu tega aparata, bi olajšal zadeve, vsekakor. 

mamamia

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

6. nov 2017 16:34

Mene pa zanima, ce je ze kdo probal od zlato polje 3 zita:riz, pira, jecmen? in ce ja potem me zanima ce se katera od teh stvari razkuha al ne?

 

Hvala!

pinguwin

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

6. nov 2017 17:01

pinguwin je napisal/a:

Mene pa zanima, ce je ze kdo probal od zlato polje 3 zita:riz, pira, jecmen? in ce ja potem me zanima ce se katera od teh stvari razkuha al ne?

 

Hvala!

pinguwin

 Pinguwin , veš, da tudi mene mika ta riz, treh zit.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. nov 2017 18:34

pinguwin je napisal/a:

Mene pa zanima, ce je ze kdo probal od zlato polje 3 zita:riz, pira, jecmen? in ce ja potem me zanima ce se katera od teh stvari razkuha al ne?

 

Hvala!

pinguwin

Ja. 

Sonja

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

6. nov 2017 19:21

pinguwin je napisal/a:

Mene pa zanima, ce je ze kdo probal od zlato polje 3 zita:riz, pira, jecmen? in ce ja potem me zanima ce se katera od teh stvari razkuha al ne?

 

Hvala!

pinguwin

Pinguwin, če imaš v mislih tole mešanico  ali pa enako mešanico, le da gre v drugem primeru za polnitev za najboljšega soseda, potem nakup priporočam, saj je vsaj meni kombinacija teh treh žit zelo všeč. Kuham približno 18-20 minut in nobeno od žit se ne razkuha. 

Pa še fotka ravno današnjega poznega kosila, kjer se lepo vidi, da žita niso razkuhana:

Katarinči

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 6. nov 2017 20:10

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. nov 2017 22:56

 Katarinči, prosim, razloži malo to fotko. Tisti kvadratki zadaj me begajo, ne vem, a je rižota, solata, ali kaj tretjega. Hvala!

 

naor

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

7. nov 2017 7:32

 Jaz sem že kupila mešanico treh žit od Zlato polje in mi je zelo dobro. Zadevo skuhaš po navodilih na embalaži in nič ni razkuhano...res zelo okusno.

helgula

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

7. nov 2017 10:06

naor je napisal/a:

 Katarinči, prosim, razloži malo to fotko. Tisti kvadratki zadaj me begajo, ne vem, a je rižota, solata, ali kaj tretjega. Hvala!

 

naor

Naor, na fotki je neke vrste rizi-bizi, torej dušena mešanica treh žit z grahom in koruzo, zelišči, maslom in popečenimi trakci šunke iz piščančjih prsi, zlato-rjavo zapečeni pravokotniki v ozadju (glavnina se skriva pod rižem) so pa na ponvi popečeni kosi sira za žar. Zraven skleda endivije, pred tem kokošja juha z zdrobovimi cmoki, za posladek pa odlično pecivo.

Katarinči

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 7. nov 2017 10:41

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

7. nov 2017 10:44

ja Katarinči, tisto od zlato polje. Bomo probali, hvala za info!

pinguwin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti