Iščem recept za "marmoriran" biskvit

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

tema odprta - 12. apr 2007 16:43 | ogledi: 5.954 | odgovori: 12

Prosim za pomoč!

Iščem recept za biskvit, ki je kot marmoriran. Zmešaš 2 jajci, nekaj sladkorja in olja, pa moko in pecilni. mogoče tudi mleko, nisem prepričana. Polovica mase se vlije v pekač, v drugo polovico pa se doda še kakav in potem vliješ v belo maso in malo pomešaš.

Natančen recept sem izgubila, mislim pa, da se nekaj meri v žlicah - mogoče olje.

Če se komu kaj sanja, kako bi se receptu reklo ali če ga celo ima, lepo prosim!

smrketa

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

12. apr 2007 17:10

Majamarko, najlepša hvala za tako hiter odgovor! Zebrino pecivo ni, prvi marmorni kolač tudi 100 % ne (v mojem izgubljenem receptu sta samo 2 jajci), drugi marmorni kolač zelo spominja, ni pa pravi. V mojem receptu se namreč kar cela jajca stepejo, ni treba posebej snega delat. Si bom pa shranila tudi ta recept in poskusila narediti ob priliki tudi to pecivo. Pozdravček! smrketa Sporočilo je spremenil(a) smrketa dne 12. apr 2007 18:50:43

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

12. apr 2007 18:09

Smrketa pri takih pecivih,kot so marmorni kolači,šarklji in podobno recept sam nima tolikšne veljave,kot postopek.Najbolj pa moraš paziti,da testo ni premehko,kajti potem je lahko pecivo "špehnato". Delam tako: Približno enako količino margarine in sladkorja spenim(20 dkg vsakega). Vmešam 2-5 celih jajc. Dodam še kozarček mleka-približno 1 dcl (raje manj mleka in več jajc). Šilček ruma. Nato vmešam še moko in pecilni prah. Testo ne sme biti tekoče in ne sme samo iz posode,če jo obrnemo. V polovico testa vmešam kakao,nato testo izmenično nadevam v model. Z žlico oblikujem vzorec v testu in dam v pečico na 180 stopinj za 45 min. Vedno lepo rata in je okusno. ati zlati

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. apr 2007 19:44

 

Sem pravkar pošiljala recept, prepisan iz zvezka, popacanega s sestavnimi deli. 

 

Marmorni kolač

Potrebno: 12 dag zmehčanega masla, 18 dag sladkorja, 4 jajca,2 dl mleka, 2 žlici ruma, 30 dag moke, 1 pecilni , 2 žlički kakava, zmešanega z žličko sladkorja ali dve vrečki pomarančne lupine ali v rum namočene rozine ali kandirano sadje.

Penasto umešamo maslo, dodamo izmenjaje rum in sladkor, nekaj sladkorja prihranimo za beljak. Penasto umešamo in dolijemo mleko ter rum. Dodamo pol moke, zmešane s pecilnim  praškom. Rahlo zmešamo s kuhalnico. Na zmes dodamo sneg s preostalim sladkorjem in posujemo z moko. Previdno vmešamo,da se moka ne vidi več.

Pri marmornem kolaču pol mase zmešamo s kakavom in izmenično vlivamo v model.

Primerno za standardni model za šarkelj.

Pečemo 45 minut pri 200 st. C.

Frina Sporočilo je spremenil(a) frina dne 12. apr 2007 22:21:03

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

12. apr 2007 20:22

Jaz pa marmorni kolač vedno delam z oljem namesto z maslom, ker pride veliko bolj sočen. urssula

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

12. apr 2007 21:19

Frina, malo preveri, kako je z jajci (mogoče so pod kakšno packo?!). Med sestavinami jih sploh ni, v postopku omenjaš sneg. teta torta

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. apr 2007 22:21

Hvala, teta torta. Je ena packa, za računalnikom . Popravljeno. Frina

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

13. apr 2007 5:50

Men je pa ta marmoriran kolač full dober, ga dela moja mama, pa vedno hiter zmanjka, res pa je da ga iz spodaj navedenih količin pride kar veliko, tko da se da kamot količine prepolovit: MARMORNATI KOLAČ Z LIMONINIM PRELIVOM a la mama Biskvit: 6jajc 30dag sladkorja 30dag gladke moke 1 pecilni prašek 1 vanilin sladkor 6 žlic mlačne vode naribana lupina 1 limone Preliv: sok 1 limone 2 žlice sladkorja (kristalnega/mletega) 3 žlice ruma mlačne vode-toliko, da dobimo z vsemi sestavinami 2dcl preliva! Penasto stepeš jajca, dodaš sladkor, vodo in vanilin sladkor. Ko se sladkor raztopi, dodaš moko pomešano s pecilnim praškom in limonino lupino. V model, obložen s peki papirjem ali pa pomaščen model, vliješ malo več kot polovico mase. V preostanek mase zamešaš čokolado v prahu in kakav-po želji, da dobiš temno maso (če je masa pregosta dodaš eno jajce ali žlico mlačne vode). Temno maso poliješ po celotni površini rumene mase in z vilicami rahlo vijugaš po temni masi. Pečeš na 180°C 30 minut oz zapičiš nož ali »ražnič« palčko v biskvit in če je le-ta suha, je biskvit pečen. Še topel biskvit poliješ s prelivom in pustiš biskvit v pekaču, da se ohladi, nato ga vzameš iz pekača in razrežeš na poljubne kose in potreseš, po želji, s sladkorjem v prahu. madronsica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. apr 2007 7:23

V nemški Lisi je bil objavljen recept za marmorirane brownije - ga lahko prepišem, najprej narediš rjavo testo za borwnije, potem pa po vrhu preliješ z mešanico jajc, kisle smetane in sladkora. Na koncu vse skupaj z vilico marmoriraš. Sem ga že večkrat naredila in ga vselej takoj zmanjka. Čez kak mesec pa se je pojavil še v slovenski izdaji. Loni Makaroni

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

13. apr 2007 8:54

Jaz sem sigurno že ene 4 x naredila iz recepta pod Najboljši marmorni kolač (ne znam pripeti recepta). Tako okusnega in rahlega kolača še nisem delala, niti jedla. Tako, da se lahko preverjeno lotiš tega. Olje z okusom po maslu sem kupila v Šparu Lj. (polliterska steklena). Tudi kot mafini zelo lepo ratajo, naredi se zelo lep klobuček, napolniš jih lahko skoraj do vrha. Kakav, ki ga vmešaš z rumom v pasto naredi čisto drugačen okus, zelo okusno je tudi s čokoladnim likerjem. ann

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti