Iščem recept za "marmoriran" biskvit

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

13. apr 2007 9:17

Ann, jaz sem pa napredovala, že znam pripeti link: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6221 Ko si na receptu, je tam čisto zgoraj na zgornji pasici napisana identifikacijska oznaka. Potem pa samo označiš in copy-paste, torej CtrlC in CtrlV. Tako delam jaz - morda so tudi kakšni bolj "elegantni" načini. Vesela sem, da ti je "moj" kolač všeč. teta torta

vajanesa  

član od: 16.4.2007

sporočila: 99

21. apr 2007 21:45

Jaz pa ga delam takole in je res enostavno: 3 jajca 15 žlic sladkorja 15 žlic moke 15 žlic olja 10 žlic mleka 5 žlic vode 1 žlička soli 1 vanilin sladkor limonina/pomarančna lupinica 1/2 pecilnega praška Rumenjake in sladkor zmešam, dodam ostale sestavine (včasih tudi malo ruma), razen moke in snega iz beljakov, ki ju dodam na koncu. Vlijem 1/2 mase v pekač, v preostalo maso dodam malo kakava dolijem k beli masi in dam v pečico. vajanesa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti