Odmrznjeno, ponovno zamrznjeno - še užitno?

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

tema odprta - 12. apr 2007 13:50 | ogledi: 3.399 | odgovori: 10

Za pripravo neke specialitete smo odtajali repke škampov, jih pomešali v maso (polnitev) v testene žepke, nakar smo tako pripravljeno zadevo ponovno dali zmrznit.

Škampi so bili torej odtajani in nato ponovno zmrznjeni; Ali je to sedaj še užitno?

lp

auachiuaua

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. apr 2007 14:18

Ravnokar sem prebrala članek o tem, kaj jedo na vesoljski postaji Mir in tam jedo hrano, ki je posušena, zmznjena, odatajana in rehidratizirana in od tam naprej jo spet dajo v en hladilnik in potem odmrznejo in jedo. Skratka, v vesolju in bretežnostnem prostoru je to možno. Možno je tudi na Zemlji. Je pa res, da se taka priprava na veliko odsvetuje, ker z vsako termično obedelavo tvegaš, da se bodo kakšni mikroorganizmi naselili v hrano, potem mirovali v zmrznjenem stanju in po ponovni odmrznitvi spet zaživeli. Plus tkiva (če gre za meso ali ribe) se malo raztrgajo (led jih raztrga in če to ponavaljaš bo vedno bolj razcufano). Mislim, da zamrzovanje in odajevanje v več ciklusih na veliko delajo v naših menzah (samo nihče ne bo tega priznal...). Pa mislim, da je to počela tudi nekdanja JLA...:))) Mislim, da če tiste žepke spet poješ, ti ne bo hudega, kakšen poseben kulinarični užitek pa to verjetno ne bo. Vendelina jr.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. apr 2007 14:52

Načelno velja princip, če že odtajaš moraš potem hrano toplotno obdelati, in novo kuhano! jed potem lahko spet zamrzneš. Na kvaliteti sicer izgubi, pa vendar. Tako da - če je vaš nadev v žepkih bil termično obdelan bi zadevo jedla, sicer pa raje ne. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

12. apr 2007 14:53

Vendelina jr. je napisal/a:
Mislim, da če tiste žepke spet poješ, ti ne bo hudega, kakšen poseben kulinarični užitek pa to verjetno ne bo. Vendelina jr.
Glede okusnosti in gastronomskih užitkov me sploh ne skrbi; Samo da ne bi prišlo do kakšnih drisk ali bruhanj... Ok, jaz bom ekipi rekel, da si ti odgovorna, ker si zagotovila, da bo vse v redu... auachiuaua

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

12. apr 2007 15:01

Jaz sem mnenja, da v principu ne sme biti nič narobe. Samo, da ste upoštevali higieno in da se vsa zadeva ni par ur valjala po topli kuhinji. Mi tudi zamrznemo kako sarmo ali porcijo golaža, čeprav je bilo skuhano iz odmrznjenega mesa. Res pa je, da to potem pošteno prevremo, ne vem pa, če tvoje žepke čaka še kako termična obdelava? Če jih skuhaš ali prepečeš menda ne bo nič narobe. PISTACIJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. apr 2007 15:31

Kaj vse sem jaz že odmrzovala in nazaj zamrzovala, marsikdo bi se križal, pa smo še vsi tu. Ko pa gre za prave kulinarične užitke pa tako praviloma ne zamrzujemo in odmrzujemo, ampak uporabljamo sveže sestavine, kajne?

Mamamia

mamamia

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

12. apr 2007 15:38

Auči, a karpačo še delaš kdaj? Bi rabila inštrukcijo iz rezanja mesa. jass

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. apr 2007 16:04

Mamamima, se pridružujem temu, kar si zapisala. Ravnam enako, nimam slabih izkušenj.

Vsak pa naj se odloči sam....................

rimljanka

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

12. apr 2007 16:27

jass je napisal/a:
Auči, a karpačo še delaš kdaj? Bi rabila inštrukcijo iz rezanja mesa. jass
Mucike mi vedno sedejo; Lahko te poinštruiram, ni problem! auachiuaua

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

12. apr 2007 16:30

Dekleta, hvala za vaša mnenja. Mislim, da bomo tvegali, ker bi bil smrtni greh tako dobroto stran zabrisat. Pa neka bude šta bude.... lp auachiuaua

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. apr 2007 17:04

Ak' je bal, nek' je bal...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti