Alergija na mleko in mlečne izdelke

gajcek  

član od: 6.9.2006

sporočila: 33

tema odprta - 11. apr 2007 14:43 | ogledi: 18.024 | odgovori: 22

Hčerka (11 let) je razvila alergijo na kravje mleko in mlečne izdelke. Ali ima kdo kaj izkušenj okrog tega? Iskala sem tudi že recepte za kakšne sladice, torte brez mleka, smetane in masla. Prosim za kakšen namig. Katero margarino uporabljate, da sigurno nima dodatkov na osnovi mleka?

Najlepša hvala,

gajcek

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

11. apr 2007 14:54

Namesto kravjega mleka lahko daš ,kozje mleko,riževo mleko ali sojino mleko.Potem lahko daš pudinge iz sojinega mleka,jogurte.Dobi se tudi smetana iz sojinega mleka,pa razni napitki s sadjem in sojinim mlekom.Od margarine lahko uporabiš Gea margarina. SINEJA

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

11. apr 2007 15:23

To alergijo se da z bioresonanco lepo pozdravit. Mojemu sinu so jo pozdravili pred dobrima dvema letoma. V bistvu sploh ni šlo za alergijo na mleko, temveč je imel v prebavilih nekakšne gljivice, ki so povzročale probleme ob uživanju mleka. Srečno!

gajcek  

član od: 6.9.2006

sporočila: 33

11. apr 2007 16:34

Kaj pa je to bioresonaca in kje do tega pridem? gajcek

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

11. apr 2007 19:32

Jaz sem imela oba otroka od rojstva, pa tja do treh let alergična na mleko in jajca. Tako da je izkušenj kar dovolj. Uporabljala sem margarino GEA. Sicer ti pa recepte lahko dajo v alerfološki ambulanti, meni so dali tudi list na katerem je točno pisalo karere izdelke lahko kupujem in katere ne. Teka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. apr 2007 20:43

Naš srednji naraščaj ima hudo obliko alergije na kravje mleko že od rojstva, tako da je izkušenj na tem področju dovolj. Kot nadomestek mleka uporabljamo riževo mleko in pregomin (kozje sploh ne pride v poštev; kar se pa sojinega tiče pa tudi pravijo, da ni najboljše), kot smetano uporabljam sojino smetano za stepanje in kuhanje, namesto masla uporabljam vitagen od vitaquella (je bio varianta). Kar se peciva tiče pa v glavnem mlečne sestavine nadomeščam s prej naštetimi. Če te zanima še kakšno konretno vprašanje pa kar na dan z besedo, z veseljem bom pomagala. Mogoče ti bo naslednja stran tudi zanimiva: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3647 LP katjushka

gajcek  

član od: 6.9.2006

sporočila: 33

12. apr 2007 9:11

Hvala vsem za nasvete, je res v veliko pomoč. Upam, da bomo čimlažje shajali s to alergijo. Je p res zoprna reč. Sojinega mleka in jogurtov hči ne mara, ker imajo zelo drugačen okus. Ali se v raznih sladicah sojino mleko ali smetana ne čuti preveč? LP gajcek

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. apr 2007 9:14

Zato pa rajši vzemi riževo mleko, nima kakega specifičnega okusa, meni sojino ni všeč. Loni Makaroni

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

12. apr 2007 9:22

Alergije so precej zoprna zadeva... Sploh najpogostejši alergiji pri otrocih: na KML (kravje mleko) in jajca. Pri nakupu izdelkov moramo biti zelo pozorni. Sama sem namreč že kar nekaj časa na takšni dieti, ker je dojen sin preobčutljiv na določena živila. Kar se vaše diete tiče naj opozorim, da se mleko skriva v precej živilih in da skrbno berite deklaracije: izogibajte se vseh možnih mlečnik dodatkov v hrani (npr. sirotka ali mleko v prahu, ki je v margarinah, rastlinskih smetanah!!!...), tudi kazein ali kazeinat sta mlečni beljakovini, ki sta lahko napisani na deklaraciji in nista primerni za uživanje. Mene je presenetila tudi prisotnost laktoze v multivitaminskih pripravkih (baje jo dodajajo, da se kalcij bolje veže na ne vem kaj...). Res morate biti pozorni. V dobro voljo me je spravil stavek ene izmed mamic na sosednjem forumu; napisala pa je, da je šla včasih v trgovino, kupila cel voziček, porabila razmeroma malo časa in kar precej denarja; sedaj pa gre v trgovino, kupi nekaj malenkosti, porabi ogromno časa in veliko denarja No, pri nas je še hujše, ker moram biti na deklaracijah pozorna na celo kopico reči... Kar se soje in sojinih izdelkov tiče, so jo meni odsvetovali, ker je tudi zelo alergena. Ostane torej riževo in ovseno mleko. Svetovala pa bi vam, da se izogibate tudi veliki množici konzervansov (zato so Vitaquell margarine bolše od Gee; pozorni bodite pri marmeladah,...). NA tej strani boste našli veliko informacij: http://med.over.net/phorum/list.php?f=136 veverica

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

12. apr 2007 22:23

Bioresonanco delajo že po več krajih po Sloveniji. Največ tapravih zdraviteljev (izšolanih zdravnikov) po tej metodi je v Ljubljani. Če vas zanima kaj več, se lahko pogovoriva preko zs (?)

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

13. apr 2007 10:40

Mi smo uporabljali mandeljnovo mleko. Kupovali smo ga v prahu in ga pripravljali po potrebi. Sladkali smo ga z medom, vcasih smo dodali tudi kakav (nesquik je gotovo brez mlecnih dodatkov). Sojinih izdelkov nismo kupovali, saj je svakinja prepricana, da je to "cista kemija". Enkrat smo poskusili tudi rizevo mleko, ki smo ga delali samo doma. Ceprav je bilo dobro, smo ga opustili, ker ima zelo malo hranilnih snovi. ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti