Trdo kuhana jajca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. apr 2007 0:09

PANIRANA JAJCA - jajca olupimo in spaniramo (drobtinicam lahko dodamo tudi parmezan), nato ocvremo na vročem maslu ali v fritezi. Zraven paše zeliščna skuta. JAJCA V TESTU - odtajeno listnato testo razvaljamo in razrežemo na kvadrate, na katere položimo rezine lososa, posujemo z drobnjakom, položimo gor jajce, ga popopramo, zavijemo v testo in dobro pritisnemo robove ter spečemo v pečici. JAJCA v SLANINI - olupljena jajca ovijemo z rezino slanine in hrustljavo ocvremo iz vseh strani. Posebej naredimo bešamelno-gorčično omako, v katero nato položimo pripravljena jajca. Lahko ponudimo s pečenim krompirčkom. RAŽNJIČI Z JAJCEM - NABODALCA - na nabodalca nizamo sestavine po želji, jajca, narezana na 3 dele, toast izrezan z manjšim kozarcem (premer kot jajce), paprika, mladi sir,šunka...Pokapamo jih z marinado. Jajca lahko porabimo tudi za musako, narežemo jih vmes med plasti krompirja in mesa. Lahko naredimo tudi polnjene jajčne polovičke, jajce prerežemo, izdolbemo rumenjak, naredimo razne nadeve po želji (tuna, šampinjoni...), ki jih nato nabrizgamo nazaj v rumenjakovo luknjico. katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 12. apr 2007 00:09:57

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

12. apr 2007 0:38

.... ali pa...... ocvrte pomaranče! Recept je v bazi. Preizkušeno.

 

Santina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. apr 2007 8:29

He, he, lahko pa začnete dieto z jajci. To dela moja sodelavka, jo prav občudujem, kako ji rata pojesti vsa tista kuhana jajca. Loni Makaroni

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

12. apr 2007 8:45

kulinarični asi, najlepša hvala za nasvete. dali ste mio veliko idej. m.schafe

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

12. apr 2007 8:56

Mene pa samo zanima, koliko dni so trdo kuhana jajca užitna, če so v hladilniku, in koliko, če so npr. na mizi (20 - 22 stopinj C)? PISTACIJA

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

12. apr 2007 9:41

kulinarični asi, najlepša hvala za nasvete. dali ste mi veliko idej. m.schafe

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. apr 2007 11:26

Loni je napisal/a:
He, he, lahko pa začnete dieto z jajci. To dela moja sodelavka, jo prav občudujem, kako ji rata pojesti vsa tista kuhana jajca. Loni Makaroni [rozica]
jaz sem se s to dieto zredila :) katka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. apr 2007 11:30

moja sodelavka pa kar uspešno shujša, samo se potem nazaj zredi, tako da jo trenira vsaj 1x do 2x letno. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti