Power reading

daša20  

član od: 27.2.2007

sporočila: 26

tema odprta - 10. apr 2007 17:29 | ogledi: 2.449 | odgovori: 13

Lep pozdrav najprej.

Imam eno vprašanje: ali ima kdo od vas izkušnje z power readingom in kje??

Bom vesela vsakega namiga in izkušnje.

LP

daša20

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

11. apr 2007 8:34

lucijica, tudi jaz bi lepo prosim kaj več vedela o temu... nike

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

11. apr 2007 12:24

Tudi mene zanima, če ima kdo osebne izkušnje...

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

11. apr 2007 13:12

Bom kar tu pisala, ker vidim da vas zanima. Power reading ni nekaj misitičnega in povezanega z duhovnostjo, ampak gre za veščino. Tako kot gre pri vsakem športu. Možgani so mnogo več sposobni kot si mi mislimo. Samo strenirat jih je treba. Gre za trening možganov. Jaz sem prišla tja z močno motivacijo, saj poleg službe delam še magisterij. Aja - pa še to - ful sem bila sita plačevanja zamudnin :) . Zdaj pa komaj čakam, da grem v knjižnjico po novo literaturo. Tu gre za skupine z manjšim številom udeležencev, kar pomeni bolj oseben pristop. Če pridete s partnerjem, ne bosta smela skupaj sedet. Ko sem se jaz odločala sem pogledala tole: http://www.portalznanja.com/najdi-izobrazevanje/?q=hitro+ Pa sem si premislila in šla v Kratos. Zakaj - zato, ker če zadeva ne "deluje" dobiš denar nazaj. Pa tudi zato, ker me niso postavljali v nobeno alfa stanje pa ne vem kaj še počnejo ponekod. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da tečaj ni lahek - je miselno naporen. Tako kot pri vsaki zadevi imaš tudi tu vzpone in padce. En dan ti gre ful dobro, naslednji dan pa ne. Gre za trening koncentracije in veščine hitrega branja. Mene so kolegi sprovocirali in mi dali 450 strani romana, ki sem ga prebrala v 2 urah. Pred tremi tedni so imeli v Zagrebu državno tekmovanje v hitrem branju in zmagovalka je prebrala 49 strani v minuti. Meni je tečaj močno olajšal prenapolnjen vsakdanjik. Jaz sem bila in sem še zelo zadovoljna. Odločitev za koga se boste odločile je pa vaša. Sporočilo je spremenil(a) Lucijica dne 11. apr 2007 13:19:34

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

11. apr 2007 13:24

Zanimivo, me mika.

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

11. apr 2007 15:21

no, ok, to da tako hitro bereš, še razumem, ampak si tudi zapomniš, kar si prebrala? bi to recimo pomenlo, da bi prebrala 50 strani učbenika za zgodovino (pa ni nujno da v pol ure) in bi kar vse znala???? lp.

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

11. apr 2007 16:17

Na tečaju se naučiš kako si zadeve zapišeš in zapomniš. Ne misli, da me niso povprašali po vsebini knjige - točno ta vprašanja sem dobivala do takrat, dokler nisem prebrala knjige in odgovorila na vprašanja nejevernih kolegov. Drugače pa imaš za tečajem hitrega branja še napredne strategije učenja. Tam še nisem bila. Vsekakor pohitriš branje in pomnenje. Sporočilo je spremenil(a) Lucijica dne 11. apr 2007 16:21:48

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

11. apr 2007 16:48

Lucijica, kako pa kaj zgledajo te vaje? Lahko kakšno narediš sam doma? vanya

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

11. apr 2007 19:01

Mene pa zanima, a se streniraš samo za en jezik, a potem, ko to obvladaš, obvladaš hitro branje v vseh jezikih, ki jih znaš? maja

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

11. apr 2007 19:21

Za Vanyo: Vaje so popolnoma preproste. Ko greš tečaj čez, lahko vaje delaš sam doma. Jaz jih. Ker se učim :). Drugače pa obstaja tudi knjiga Vida Pečjaka, kjer so tudi vaje notri. Če imaš sama toliko samodiscipline, da jo prebereš in še vadiš - je super. Če ne drugega, vsaj nekaj tehnik ven pobereš. Je pa to tako kot telovadba. Zakaj imamo športno-rekreacijske centre? Ker smo sami preleni, da bi doma telovadili - ane punce? No - vsaj jaz sem - priznam. Pa še naslov: Vid Pečjak: Hitro in uspešno branje Za McMayo: Če zelo zelo dobro govoriš tuji jezik potem ja. Drugače je to tako tako. Jezik moraš obvladat. Sporočilo je spremenil(a) Lucijica dne 11. apr 2007 19:21:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti