Prvo sveto obhajilo

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

10. apr 2007 14:52

Piknik varijanta - ja, če je lepo vreme, drugače pa... 35 ljudi je kar lepa številka za nekam zbasat, da lahko v miru pojejo kosilo. Sploh ja juha! Saj rabiš kotel za toliko ljudi. Mi smo imeli do zdaj dva obhajila in eno birmo (ena nas čaka drugo leto). Pri sinovem obhajilu smo bili doma - nikoli več. Od takrat gremo v gostilno, pojemo kosilo, potem pa k nam na prigrizek. Tako, da če ješ samo kosilo, ni noben problem sedet toliko časa na miru. Saj moraš doma tudi sede pojesti, a ne. Pri nas je sploh problem z vremenom, ker je birma na tiho nedeljo, ko je še zelo hladno. Tako da pri nas naslednje leto - gostilna. lp Alenka

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

10. apr 2007 15:19

Malčica, če se imate kaj radi pri vaši družini, ne počnite takih neumnosti, kot je praznovanje Sv. obhaila doma! To ti govorim iz lastne izkušnje, ker smo pred 3 leti imeli mi doma krst za isto število oseb! Enkrat in nikoli več!!! Vse priprave in tukaj mislim dobesedno: kje dobit toliko pribora, krožnikov, miz, klopi, kaj bomo kuhali, kdo bo kuhal katero jed, koliko mesa, koliko prikuh, koliko litrov in kakšen sok, koliko vode, koliko mineralne vode, ter koliko vina nabavit.....Ne bom naštevala naprej! En teden prej smo bili že vsi na 220W! Na koncu nesemo otroka h krstu, brez krstne verižice, ki je ostala doma (botri so malo čudno gledali), doma se potem po opravljenem krstu vsi štirje odrasli člani, ki živimo v hiši sploh nismo usedli za mizo in pojedli kaj, kot ljudje, ampak smo celo popoldne potem še stregli, pekli na žaru, pospravljali in nosili na mizo....Zraven tega so nam pomagali še gosti, namesto, da bi uživali ob hrani in pijači. Zvečer, ko so vsi odšli, smo še kakšni 2 uri pospravljali ostanke po loncih in pomivali posodo. Ker ne veš koliko kupit za jest in za pit, ker normalno nimaš s tem opravit vsak dan, je ostalo ogromno vsega, tako da smo tisto pogreto meso jedli še ves teden! Veliko ga je romalo pa še v skrinjo! Tiste soke smo pa tudi menda pili še nadaljnega pol leta! Nikoli več kaj tako neumnega, kot je bil ta naš podvig! Ko sva z možem naredila seštevek sva videla, da nisva "zmagala" s tem našim družinskih gostinstvom, saj sva na koncu zapravila isto vsoto denarja, kot bi šli na kakšen kmečki turizem! Zato sva se letos odločila, da bova za krst najinega sina raje odšla z istim številom ljudi na "preverjen" kmečki turizem. Meni: 2 vrsti juhe (goveja in gobova), 2 vrsti mesa, krompir in 2 vrti zelenjavne prikuhe... 8 EUR. Kar bo še cena pijače, bova finančno na istem, kot pred tremi leti, le s to razliko, da bomo vsi jedli, kot ljudje. Ko bo konec bomo vstali od mize, plačali in adijo! Mijan

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

10. apr 2007 17:35

Če se ze odločasš za praznovanje doma izberi piknik varianto z vsaj dvema velikima zaroma kajti za toliko ljudi je kar problem speči dovolj mesa. Meso lahko pripraviš ze dan prej, tudi kakšno solato (francosko, makaronovo). Kroznike in pribor uporabljaj plastične. Me pa moti, ker vedno jemo ostanke hrane še ves teden, ker se bojim, da bo kake hrane zmanjkalo in bodo ljudje nezadovoljni. Nedavno smo imeli praznovanje okrogle obletnice moje mame na kmečkem turizmu - za 15 oseb je plačala 230€. Pecivo smo prispevali sami. Imeli smo dve vrsti juhe, plošče, dve vrsti krompirja, solato in nato še narezek. V to ceno je všteta tudi vsa pijača. Sama se za vse velike praznike odločam za gostilno in nato prigrizek doma, ker se sama toliko cenim, da se tisti dan posvetim domačemu slavljencu in ne posodam. Nenazadnje slavljenec okrog sebe potrebuje zbrano in veselo osebo in ne zivčno razvalino, ki samo misli kaj bo narobe v kuhinji. Srečno kamor koli boste ze šli.

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

10. apr 2007 19:06

Nimam izkušenj z obhajili in birmami in ko berem te številke gostov... A to tako mora biti ali kaj? Se pravi, da so to že male poroke...Pa toalete(otrok mislim), hrana, pijača, darila...Dobro, da me te stvari ne bodo doletele(upam).Pa ne me kregat! londonska rezina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. apr 2007 19:21

Ej, londonska šnita, pa to se mi je motalo po glavi....Tudi meni so take reči prihranjene.

 

Ampak obočaj je očitno obočaj, pa dajmo pomagat.

 

Malčica, piknik spremeni v party na prostem. Zakaj roštilj, če je lahko hladno topli bife? Vse potrebno imamo vsi doma, malo pač improviziraj.

Nakupi papirnate krožnike in plastičen jedilni pribor, pisane servietke.

 

Hrana za tako reč se lahko prirpavi dan ali dva prej, za ostalo pa pooglej na zasebno pošto. Mamamia

mamamia

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

10. apr 2007 19:26

Londonska rezina, pri nas predstavlja število 35 ožje sorodstvo z moje in moževe strani. In ker nismo z nobenim sprti in se z vsemi čudovito razumemo, pridemo pač do take številke. Na domačem naslovu, v večstanovanjski hiši pa nas prebiva 9 ljudi. Mijan

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

10. apr 2007 19:55

20 maja imam tudi jaz prvo obhajilo,sej me je že zdaj strah kako bo.Naredila bom doma,samo povabljenih nebo veliko.Juha bo,samo toliko če si želiš(moja sestra)kuhana govedina,narezek,solata,kruh,pečenka(odojk),kruh,pecivo pridno sproti dajam v skrinjo!Sproti se bom še namislila,srečno in želim ti veliko uspeha,vem ni lahko!lp! senka

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

10. apr 2007 22:52

Malčica ne vem sicer s katerega konca naše lepe dežele si, ampak jaz ti še vedno priporočam gostilno ali podobno. Mož je pred kratkim praznoval 40 pa je bil meni 11€ na osebo (gobova in goveja juha,7 vrst mesa,veliko zelenjave,5 vrst prilog in pa mešana solata). PA DOBRO PAPANJE nana1

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

10. apr 2007 23:10

Jaz bi se vsekakor odločila za kmečki turizem, kjer je vzdušje malo bolj sproščeno kot v gostilni, cene primerne in prihranjeno vseh skrbi, ki jih prinese priprava, nabava, sterženje in nato, ko vsi veselo siti hitijo domov počivat se pospravljanje. Tudi piknik varianta je OK, le za vreme se je pa težko v naprej zmenit .

LP,

kobra 1

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

11. apr 2007 7:00

Jaz imam tri otroke in sem "skoz dala" že tri krste, tri obhajila in tudi že vse tri birme. Vse smo praznovali doma, ker je pač bolj sproščeno. Seveda pa imam veliko jedilnico za mrzlo vreme in pokrito teraso za toplejši čas. Smo velika družina in se nas na takih praznovanjih (kot tudi na rojstnih dnevih) nabere okoli 30. Nikoli ni bilo problema - ker ne kompliciramo! Sem pa pri zadnjih dveh birmah (prej te možnosti ni bilo) koristila catering ponudbo - super zadeva. Pripeljejo vse - od krožnikov, pribora, zobotrebcev, serviet - do hrane. Postrežejo in odnesejo umazano posodo. Cena ni pretirana, jedilnik pa izbereš že prej. Pecivo pripraviš že nekaj dni prej, tako, da nimaš največje gužve še zadnji dan pred velikim dogodkom. Če pa rabiš pomoč, pa je najboljše zanjo prositi in ne si vsega naprtiti na svoje rame. stara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti