Kuhana šunka

neznan uporabnik

22. apr 2011 21:27

Enako tebi in tvojemu prijatelju ali prijateljici. Če bo za vaju viška bodo mic-mac rade pohopsale ali pa odneseš kakemu brezdomcu ali brezdomki. Jaz sem se danes mal zafrkno,ker nisem rjave čebule kupil. Tak, da bom jutri jajca moral kuhat. Sem pa vsaj hren nabavo in jutri dopoldne komaj čakam, da grem na tržnico po domaču koku za nedeljo.

 

Mljask, uživajte vsi. Hujšali bomo pa tam enkrat junija.

 

 

 

Multi

multivitamin

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

4. apr 2013 12:51

Pozdravljeni

Kako porabite vodo v kateri se je kuhala šunka?

Razen ričet, pasulj, še kaka ideja?

syu

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. apr 2013 13:16

Pri nas doma so v njej skuhali vsukan močnik, ki smo ga potem jedli s krompirjem v oblicah. (Krompir v oblicah z malo soli in malo masla in/ali skute imam še vedno zelo rada, močnika na suhi juhi pa prav nič ne pogrešam.). lp, proxima

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

4. apr 2013 13:17

Jaz to vodo zavržem. Če kuham ričet ali pasulj pa meso kuham kar s fižolom oziroma ješprenom, da da nekaj okusa.

zeta

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

4. apr 2013 18:17

Pri nas se pa porabi za sladke ali slan fulje..okusno in zelo zanimivo pecivo.Letos jih z Veliko noč nisem kuhala,ker sem bila prezaposlena z Lučkinim velikonočnim vencem (spekla tri)..tako da sem vodo zamrznila in bodo to nedeljo na sporedu..za malo Veliko noč..

 

http://www.kulinarika.net/recepti/16913//fulje-velikono

Vrtejbenka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. apr 2013 19:58

V juhi, kjer se je kuhala šunka, se naslednjo nedeljo skuha nakelda, njoki iz drobtin velikonočne pince, parmezana, jajc, koščkov šunke in dobre doze šetraja. Vse to se dobro pregnete, oblikuje podolgovate njoke in skuha v šunkini juhi.  

nola

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. apr 2013 7:29

zeta je napisal/a:

Jaz to vodo zavržem. Če kuham ričet ali pasulj pa meso kuham kar s fižolom oziroma ješprenom, da da nekaj okusa.



zeta

 

Pri nas je isto.

JJ

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

5. apr 2013 8:21

Domačo prekajeno  gnajt, včasih tudi kračo zavremo v vodi in nato to vodo odlijemo, nalijemo drugo in dodamo vso jušno zelenjavo-priprava kot za govejo juho in jo skuhamo. Ohladimo v tej juhi in nato to juho precedimo in vanjo zakuhamo domačo ribano kašo. Mi tej juhi rečemo svinjska juha-mora pa biti lepo bistra- kot goveja.Iz kupljenga mesa ne kuhamo juhe in vodo porabimo za ješprenj.

anibas

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

5. apr 2013 16:46

Odločila sem se, da bom skuhala Bloško trojko, notranjsko jed,ki jo obožujemo.

Bom objavila med recepri.

syu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti