Likanje moške srajce

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

8. apr 2007 11:58

Mene so pa učili, da se začne pri ovratniku in konča pri sprednjem delu, da je čim bolj raven.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. apr 2007 19:14

Najprej manšete, nato rokave, sprednja dela, zadnji del in ovratnik. Od male površine do velike površine. Ovratnik, ki je najpomembnejši, pride na koncu.

Likam na rob, če je ustvarjen že od prej, drugače pa na rokavnik, brez roba.

 

Še pregrovor: Žena se pozna na moževem ovratniku .

Frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. apr 2007 19:23

 

Najprej zlikam ovratnik, potem oba rokava (najprej seveda manšetew in tiste gube, z narobne strani gre prav lepo). ROkavov ne likam  na črto. Potem zlikam zgornja dela srajce in tisti ravni vstavek tik pod ovratnikom, vse z narobne strani, obračam po likalni deski (srajca ravno prav "sede" na ovalni del deske). Potem likam hrbet, z narobne strani, saj se gube na srajci tako leše zlikajo, od sredine navzven, na koncu pa potem sprednji del srajce. Z ovranikom parviloma ni težav, saj mož nosi praviloma srajce z ruskim ovratnikom.

Mamamia

mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

8. apr 2007 20:54

Ovratnik z narobne strani, potem s prave, hrbet z notranje strani in prav tako ramena, nato oba prednja dela s prave strani, manšete z obeh strani in nato rokava. Če sem dobre volje brez črt, sicer pa s črto. K sreči pri nas ni veliko srajc, samo službene, kake dve na teden. Zato pa umiram ob likanju majic. Julija

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

9. apr 2007 7:47

Sovražim srajce in likanje!!! jass

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. apr 2007 7:56

Tudi jaz, pa jih imam cel kup na teden zaradi moževe službe.Grrrr! Kyara

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. apr 2007 8:16

Jaz pa najprej od spredaj, pol od zadaj, pol... Kaj je bistvo vrstni red likanja, ali da je srajca dobro zlikana? Sicer pa najprej likam en rokav, prednji del, drugi rokav, drugi prednji del, hrbet in ovratnik. Rokave pa zlikam na črto, ker je meni tako všeč, stvar okusa in posameznika, pa moda dol ali gor Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 09. apr 2007 08:17:26

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

9. apr 2007 17:34

večina vas likanje začne pri ovratniku, jaz pa točno kot Frina. Ja na ovratnik je imel mož vedno pripombe tako da ga vedno na koncu in še zelo pazim kako dam srajco na obešalnik, da ostane ovratnik lepo raven. Sicer pa sem gotovo ena redkih, ki rada lika srajce....ampak jih imam vsaj pet na teden (moževih) pa še nekaj mojih...

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

10. apr 2007 8:59

Najprej ovratnik, potem rokava, sledita sprednji strani srajce in nazadnje še hrbtni del in ramena. Tako so me naučili in se mi zdi tak postopek kar v redu. Kozmeja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

10. apr 2007 9:10

Pravijo, da srajco zlikaš v sedmih potezah! Jaz jo likam tako: ovratnik, sprednja desna stran, polovica hrbta - druga polovica hrbta, sprednja leva stran, levi rokav, desni rokav. Rokave likam na črto - meni je to lepše. Srajce ne zlagam temveč jih obešam na obešalnik. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti