Pomarančni olupki

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

8. mar 2002 11:28

FRANCEK, ka se pa vo mečeš pa san se iz sebej norca delaš doj z njim še prlej kak de pa KUL SLO zgibila svoj čar zavolo enoga FRANČEKA ka je sploj nej pri stvari in gunca afne kak pravi tudi Bojan pa znankar še kaj drugo tudi - to te buje...... Marta

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

13. mar 2002 21:41

Pomarančne in limonine olupke sem kandirala že sama. Naredila sem takole: 125 ml vode in 300 g sladkorja sem kuhala 10 minut, da je nastal gost tekoči sirup. Narezala sem olupke sadja na majhne koščke, jih potopila v vroči sirup (da so bili prekriti s tekočino) in jih tako pustila še 2 dni. Lupine so bile kandirane. Slišala sem tudi že, kako se sadje "odškropi". Za zanesljive nasvete se bom pozanimala še enkrat in vam jih posredovala.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. mar 2002 9:15

Barbara! Mene pa bolj zanima tisti kruh prijateljstva, ker oranžat kupim kar v trgovini. Za tisti kruh sem pa že slišala, pa ga tudi jedla, ampak zgleda, da nimam pravih prijateljev, ker meni ga nihče ne podari. Smrk, smrk...

neznan uporabnik

22. mar 2002 14:41

Za pripravo kruha dobiš en delček testa, ki ga potem nekaj dni mešaš in mu dodajaš sestavine. Če se ne motim, je šesti dan tisti, ko je nared, dodaš še zadnje sestavine in preden spečeš kruh, odvzameš malo testa, ki ga daš naprej... Zakaj pa nisi dobila "nastavka" tam kjer so ti dali kruh pokušat?

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

22. mar 2002 22:04

Pomarančne ali limonine olupke se "odškropi"tako, da se sadeže namaka 24 ur v precej slani vodi (naj bi bile 3 pesti soli na 1 liter vode). Nisem še preizkusila, naj pa bi delovalo. Lep pozdrav vsem! Tina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. maj 2002 10:31

V receptih za limončelo piše, da je treba limone ali pomaranče najprej dobro oprati s krtačko in jih potem namakati 24 ur v močno slani vodi. Tako delam že nekaj let in še nisem zasledila, da bi kdo od pivcev limončela imel kakršnekoli probleme. Sicer se pa dobi tudi suha limonina in pomarančna lupinica. Ali so limonce prej namakali v slani vodi, ne bi vedela.

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

8. maj 2002 13:33

Pozdravljeni Mimika, zelo bi vam bila hvaležna če bi mi posredovali recept za limončelo.Prosila pa bi tudi če lahko bolj podrobno opišete to razstruplanje z soljo:koliko soli v koliko vode za določeno količino pomaranč, ali jih je potem potrebno sprati itd. Renata Košir

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

14. maj 2002 12:07

Renata, ravnokar sem poslala recept za limončelo v bazo receptov. Če bo ustrezal kriterijem, se bo verjetno v nekaj dneh pojavil. Če ne, ga bom pa tukaj še enkrat napisala. Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti