Regratov med,sirup iz smrekovih vršičkov

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

tema odprta - 6. apr 2007 13:57 | ogledi: 27.590 | odgovori: 34

Že včeraj sem hotela vprašati, če ima kdo recept za regratov med, potem pa se nekaj receptov našla v bazi, pa ne vem za katerega se odločiti.Zanimivo mi je bilo namreč da so bili shranjeni pod napitke, in glede na nekatere komentarje spodaj naj bi se dejansko uporabljal tudi kot napitek zmešan z vodo.

Mene pa zanima recept za pravi gosti med, sicer redkejši od pravega medu, pa vendar tak, da se ga da lepo mazat na kruh, za v čaj...Enkrat sem namreč že dobila tak recept, sem med tudi naredila in se spomnim da je bil lepo gost in take rumeno rjave barve, ampak se sploh več ne spomnim sestavin, niti kako dolgo je bilo treba kuhat...

Zanima me še, kako delate sirup iz smrekovih vršičkov?Dodate razen sladkorja zraven še kaj?Ali vršičke kaj "potlačite", da malce spustijo sok?

Sama namreč dam v velik steklen kozarec plast vršičkov jih potlačim, nato plast sladkorja in spet vršičke...Nato postavim kozarec ven na sonce.

Hvala za nasvete

Kristina

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

6. apr 2007 14:35

Kristina,

vršičkov sirup: kot praviš, v velik kozarec debelo plast vršičkov, potem sladkor in spet vršičke in spet sladkor,... na vrhu je sladkor. Pa na sonce.

Izkušnje so pokazale, da dam zelo zelo debelo spodnjo plast vršičkov (debelejšo od sladkorne), drugače se mi sladkor po nekem času vsede na dno kozarca, se strdi..... Nič ne tlačim.

lp veverica cak

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

6. apr 2007 15:14

kar se tiče regratovega sirupa, je gostota odvisna od količine sladkorja - več ga je na določeno količino vode, bolj je gost lp sam da se kuha..

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

6. apr 2007 15:17

REGRADOV MED 300 cvetov 2 limoni 2 pomaranči 2 l vode vse skupaj kuhaš 2 uri( limone in pomaranče z olupki). Iz 2 kg sladkorja narediš karamel, potem pa to zliješ v ta karamel in kuhaš še 1 uro. Za sirup iz vršičkov sem pa slišala, da nekateri namesto sladkorja dajo MED in potem isto na sonce. pat

kano  

član od: 28.5.2002

sporočila: 55

13. apr 2007 11:45

Kristina jaz delam zmerom z rjavim sladkorjem in tudi ne tlačim. Ko zlijem "prvi" sirup, dam še enkrat na sonce, da se še izcedi, nato pa nalijem na te vršičke žganje in dobiš liker. lp Sporočilo je spremenil(a) kano dne 13. apr 2007 11:46:57

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

13. apr 2007 15:46

Napitek iz smrekovih vršičkov in malinovih korenin:

 

1kg smrekovih vršičkov nareži,operi in osuši,1/2kg malinovih korenin dobro operi,posuši in nareži ter vse skupaj zmešaj.

1kg sladkorja in1/2kg cvetličnega medu zmešaj in po slojih daj v stekleno posodo z vršički in koreninami.Zalij z 700 ml vrele vode in to naj stoji 24 ur.Drugi dan daj posodo v večji lonec,spodaj daj krpo in vodo in tako naj vre 8ur-počasi.Nato vzemi ven posodo in naj stoji še 48 ur,nato precedi,otisni do konca.Nalij v stelenico.Ta napitek je zelo dober in zdravilen.

SINEJA

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

22. apr 2007 16:24

Ali je kdo že poskusil narediti sirup iz smrekovih vršičkov z rjavim sladkorjem? lp veverica cak

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. apr 2007 16:40

Smrekove vršičke delamo na isti način kot veverica cak...s tem da ko je kozarec poln vse skupaj potlačimo. Nekaj dobljenega sirupa zmešamo z žganjem za "tavelke otroke". Roncolino

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

22. apr 2007 22:21

Jaz poznam varianto z namakanjem zelenih orehov v žganje, to naj bi bilo za želodec. O takih v medu pa še nisem slišala.

lp veverica cak

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

23. apr 2007 7:18

Veverica cak sporoči mi natančen receprt za namakanje orehov, kajti jaz imam kar resne težaev z želodcem, ki pa kljub zdravilom včasih potrebujem še kakšno dodatno domače zdravilo. Priv priv

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti