Regratov med,sirup iz smrekovih vršičkov

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

1. maj 2009 13:49

oliva,

seveda: vršički in med. Na sonce. Odličen sirup!

lp veverica cak

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

1. maj 2009 13:51

tudi mene zanima, če bi lahko enak postopek kot s smrekovimi vršički uporabili za regratove cvetove in bezgove cvetove?

lp veverica cak

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

1. maj 2009 14:42

Lani sem poskusila z bezgovimi cvetovi, pa mi nekako ni uspelo, sirupa sploh ni bilo, sladkor je bil kot kamen. Ne vem zakaj, bom pa vseeno letos ponovila vajo. Regratovi cvetovi pa se že nastavljajo soncu in se je naredilo že kar nekaj sirupa in zelo lepo diši. Komaj čakam, da ga probam . Uly

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. maj 2009 19:00

Uly, sladkor raztopi s tako malo vode, da se bo stopil, res je je potrebno malo, zalij s tem bezgova socvetja, pa bo. Pa ne do vrha kozarca, pa obteži, da bezeg ne bo gledal iz tekočina. Če boš nalila do vrha, se bo segreta tekočina (od sonca) prelila čez rob.

rimljanka - zasebno mnenje

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

5. apr 2012 16:54

Regratov sirup sem naredila po prirejenem postopku:

včeraj sem nabrala regratove cvetove.S škarjami sem odrezala cvetne lističe - cca 600 cvetov.Dolila sem 3,5 l vode in počasi grela do vretja.Po cca 1 min sem dala hladit.

V vodo s soljo sem dala 3 limone in 3 pomaranče.Pisalo je, da so bio...

Danes sem maso stisnila z ožemalnikom.Limone in pomaranče sem narezala na manjše kose in jih z lupino vred stisnila z ožemalnikom.Vso teločino sem precedila, da sem izločila vse cvetne lističe, ki so se "prešvercali".

Dodala sem 2,5 kg sladkorja in zelo počasi grela do vretja. Napolnila v steklenice.Kako se bo obneslo, bom poročala.Zdelo se mi je, da na ta način izgubi najmanj vitaminov.

jovita

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. apr 2012 18:20

jovita je napisal/a:

včeraj sem nabrala regratove cvetove.S škarjami sem odrezala cvetne lističe - cca 600 cvetov.

Samo majhna pripomba, regrat ima socvetja, zato si odrezala cvetove, ne cvetnih lističev.

Pri nas bomo regrat še jedli, še ne cveti, najbrž malo pripomore tudi suša.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

5. apr 2012 18:27

Kako se pa unim zelenim reče? Čašni? Jaz tiste zelene odrežem oziroma cvetove kar ven spulim (sicer zna biti grenko).

Mygrace

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. apr 2012 18:42

Ovršni listi socvetja so to, Mygrace, uradno ovojkovi listi, ker je socvetje košek.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

5. apr 2012 19:16

Ovojkovi, prvič slišim. Aha, ovršnih se pa spomnim. Torej pri socvetjih so ovojkovi. Hvala.

Mygrace

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

8. apr 2012 9:13

Rimljanka hvala za strokovne popravke.Bom upoštevala.

V naslednjih dneh bom vajo ponovila, samo sladkorja bom dala pol manj.Pa v manjše steklenice bom nalila.

Mi smo 1l že popili, 1l sem podarila sorodniku,ki okreva pa operaciji.Ostala sta 2l,ker je premalo za rezervo za zimske dni, ko bomo zelo pogrešali sveže vitamine

jovita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti