Regratov med,sirup iz smrekovih vršičkov

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

23. apr 2007 14:44

priv, še zelene, mlade orehe narežeš na rezine in preliješ z žganjem. Postaviš na sonce (kot za vršičkov sirup)...potem pa precediš in to je to. lp veverica cak Sporočilo je spremenil(a) veverica cak dne 23. apr 2007 15:29:29

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

24. apr 2007 15:03

Sirup iz smrekovih vršičkov: odlično zdravilo za prehlajene, bronhitike... Na 1 kg vršičkov damo 1/4 kg čebule, 1/4 kg kandisa in 1/4 kg medu, prelijemo z vodo, da so prekriti ter kuhamo na zmernem ognju ob stalnem mešanju tako dolgo, dokler se ne razkuha in nastane sirupu podobna zmes. Shranimo v kozarce s širokim vratom, površino prekrijemo s pergamentnim papirjem namočenim v žganje in postavimo na suho in hladno mesto. Če se sirup v kozarcu strdi, ga damo v toplo vodo in bo spet postal tekoč. Tak pripravek bi moralo imeti vsako gospodinjstvo. Vir: Zdravilne rastline in njih uporaba, R.W. Kristalka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. apr 2009 10:29

priv je napisal/a:
Veverica cak sporoči mi natančen receprt za namakanje orehov, kajti jaz imam kar resne težaev z želodcem, ki pa kljub zdravilom včasih potrebujem še kakšno dodatno domače zdravilo.Privpriv

Malo gledam recepte za regratov med in sem naletela na tole. Ne vem, mogoče se motim, ampak za resne težave z želodcem jaz nikakor ne bi uživala žganja, pa naj bo notri še bolj zdravilna 'rožca'. Kaj mislite vi?

Atina

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

18. apr 2009 11:16

jaz imam rane na želodcu in dvanajsterniku in sploh v tem času imam precejšnje bolečine. Pomaga mi vinska rutica v šnops namočena- preverjeno pomaga v najkrajšem času ;) sa_ sha

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

19. apr 2009 15:39

kakšna količina vinske rutice pa se da na 1liter šnopsa in ali mora stati na soncu? baška baška

branka171

sporočila: 218

19. apr 2009 23:55

zdravo sem nova tu in vam pošiljam moj recept iz regratovih cvetov 2 zvrhani prgišči cvetov umij in namoči v 1L hladne vode ter jo počasi segrevaj do vretja.odstavi in pusti čez noč .naslednji dan precedi (najbolje skozi gosto zaveso)in v tekočino zamešaj 1 kg sladkorja in 1/2 limone (brez kože) narezane na kolobarje. Če je limone preveč se skisa, premalo pa ni tako dobro.ODKRIT lonec daj na el.ploščo-najmanjša stopnja ali štedilnik na drva in odparevaj. Plin ni primeren ker hitro prekipi. Ko se zgosti vročega vlij v stekleničke in zapri. Sirup uporabljam za slajenje čaja, namažem na kruh .. zdravilo-povečuje apetit, čisti kri, mehča sluznico pljuč in prebavil (baje) lp branka171

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

20. apr 2009 10:18

Zdaj bo res kmalu čas za nabiranje smrekovih vršičkov ,jaz ponavadi dam plast sladkorja in plast vršičkov,slišala sem pa tudi da namesto sladkorja vršičke prelijejo z medom in seveda šnops ki ga pa potem s prekuhano vodo razredčijo da ni tako močan,všičke,med in šnops postavimo na soce in ga večkrat malo potresemo ko pa vršički spremenijo barvo to precedimo in razredčimo šnops s prekuhano vodo uživamo ga v zelo majhni količini in to takrat ko se nas loteva prehlad . mark5

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. apr 2009 11:29

In zdaj je tako vreme, da se ne da regrata nabirat :(

Atina

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

20. apr 2009 12:09

A katera ve, če bi se dalo regratove cvetove na enak postopek kot vršičke(plast cvetov plast sladkorja, pa na sonce) BISERKA55

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

20. apr 2009 13:03

Mark5, misliš da bi bil obstojen sirup, če se vršičke prelije samo z medom in na sonce, brez žganja - namreč uporabni bi bili za majhnega otroka. Ali je še kakšna varianta n.pr. z javorjevim sirupom? Kolikor se da, se izogibam sladkorju. lp oliva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti