Pečenje pod peko

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

tema odprta - 6. apr 2007 12:26 | ogledi: 6.032 | odgovori: 4

Zanima me , koliko prakse imate s pečenjem pod peko (črpnjo). To je tisti velik kovinski pokrov z obročem, na katerega naložiš žerjavico. Jaz sem bolj začetnik s peko in mi vsaka informacija pride prav. Pa še, če ima kdo recepte, prišli bi mi zelo prav. Edini recept, ki sem ga zasledila je bil s hobotnico. Mi lahko kdo prosim pomaga? Hvala

lp

Winnie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. apr 2007 13:21

Ispod peke, čripnje ali sać - razen hobotnice se imenitno obneseta jaganjetina in teletina z zelenjavo in krompirjem, kdo bolj spreten speče tudi kakšno gibanico...

 

Ravnaš enako kot s hobotnico - meso in ostalo v posodo, daj na nogice nad žerjavico, na pokrov prav tako naložiš žerjavico (obroč jo zadržuje, da ne zdrsne s pokrova) in pustiš dobro uro. Potem z lopatko dvigneš pokrov in preveriš vsebino, pokriješ nazaj in pečeš, kolikor še oceniš, da je potrebno.

Manj kompliciraš, bolje o. Mamamia

mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

6. apr 2007 13:24

Pod peko je dobra kombinacija piščanec in krača.Začini čim enostavneje-sol poper,na dno pa krompir.Tudi priloge k peki so lahko enostavne-osoljen paradižnik,čebula,kruh.Peka je enostavna zadeva,zato ti ni potrebno komplicirati z začimbami ali prilogami.Zakuri močan ogenj na kamniti ali opečni podlagi,pregrej peko in ko ogenj pogori daj pečt.Žerjavico in pepel posuj po vrhu peke.V idealnih pogojih je meso pečeno po 2X 45 minutah(po 45 min obrni),vsaka napakica pa podaljša pečenje.Ko nabereš malo prakse boš ugotovila,da je peka odlična zadeva za nasitit večje število ljudi s sorazmerno malo dela. ati zlati

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. apr 2007 13:57

Odlično se speče tudi kruh. Pripraviš ga čisto enako kot če bi ga pekla v pečici. Za prste polizati pa so vse vrste mesa, ki so jih našteli že zgoraj, poleg tega pa tudi kozliček, večji lignji, obnesle bi se tudi puranje krače (če jih marate- meni osebno so namreč bljak). Pri vsem je vodilo preprostost- na dno krompir, mogoče kakšen kos čebule ale celo kakšen neolupljen strok česna, zelenjava, na vrh meso, pokriješ in zagrebeš. Hrane, ki bi bila boljša kot jedi izpo peke pa za moj okus ni! fresh

Kuglof  

član od: 21.6.2009

sporočila: 3

23. jun 2009 12:54

Foto utrinki ČREPNJA-KOTLIČ-VINO 2009 Ob soči v Solkanu Ocenjevanje in dedegustacija jedi pripravljenih pod peko in v kotličku. Malo za idejo kaj vse se da naredit izpod peke. FOTO GALERIJA: www.ribic.si/album Kuglof

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti