Leclerc in statika

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 6. apr 2007 12:07 | ogledi: 4.488 | odgovori: 45

Danes sem bil v Leclercu. Bil sem pred leti in danes spet a ... Težava je v tem, da tam porivaš tisti voziček med množico, vsako minute me je vsaj enkrat pošteno stresla elektrika, ko sem jemal, ko sem porival, ko sem se zadel z drugimi vozički se je kar zaiskrilo. Torej še slabše kot je bilo...

Sicer ne bom trdil da sem strokovnjak za elektriko, ampak to se mi dogaja samo v tej trgovini in občasno v tavelikem Mercatorju. V IŠ nikoli. Zato sklepam, da je mogoče preprečiti nabiranje statične elektrike. Ne trdim, da je nevarno (morda za tiste, ki imajo spodbujevalec), je pa zelo neprijetno, če te ves čas trese. Druge tudi, a Slovenci imajo to sposobnost, da jih nič ne vznemiri, niti vrste, pomanjkanje parkirnih prostorov, plačevanje vozičkov, plačvanje vrečk z logotipi, nič. Veselo še vedno kupujejo. Saj vsi ti problemi so seveda v vseh samopostrežbah, razen tole tresenje pa ni povsod.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

6. apr 2007 12:28

mene skoraj v vsaki trgovini voziček strese se navadiš ksenija

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

6. apr 2007 12:44

no pa le nisva edina, ko naju tako zruka, da bi te lahko skoraj da vrglo, eni pa samo opazujejo...se nama sicer dogaja pri vseh večjih centrih tudi alla obi in podobno, pa tudi avtu... najbrž smo nekateri preveč naelektreni a jernej? kaj misliš - smo hiperenergični in je reakcija pač takšna kot je? nama se prav poiskri, smešno, ampak boleče za sklepe - kot bi bil na električnem stolu:) srečno, pa čim manj elektrike - morda je to naša prihodnost - sami pridobivamo elektriko:)))

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. apr 2007 12:46

morda je to naša prihodnost - sami pridobivamo elektriko Evo, pa imate zastonj vibracijsko terapijo! fresh

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

6. apr 2007 12:48

Vozički v Mercatorju imajo neke gumijaste repke, ki so menda kot neka ozemljitev. Jaz mislim, da se da s tem zelo pomagati. Nimajo jih pa vsi, in če naletim na tistega brez, me tako trese,da groza. V takih trgovinah je veliko statične elektrike. Jernej, je pa zanimivo, za kakšne vse neumne probleme se bijejo gore besed, tako grozljivo tresenje pa množice tiho prenašajo. Pa iz vsake malenkosti ali nepravilnosti naredijo halo, tudi iz takih, ki jih jaz še opazim ne. Da me pa vsake tri metre ali pri vsakem artiklu, ki se ga dotaknem na polici, strese, mi je pa huje, kot če bi me varnostik brnil v rit! PISTACIJA

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

6. apr 2007 12:49

Enako se dogaja tudi meni.. pa ne samo v leclercu, v vseh štacunah s ta velikimi vozički. Temu se poizkušam izognit s tem, da namesto za ročaj držim za kak kovinski del na vozičku.. običajno pomaga, vedno pa ne.. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. apr 2007 13:25

Saj vem, tudi avti občasno tresejo, ko je vlaga in pomlad, ampak.. Leclerk pa trese VSE kar vidim tam ljudi, vsi odskakujejo... Ne gre za to da mene trese, ampak se zdi da vse trese, vozički se iskrijo... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. apr 2007 13:25

Mene tudi to grozljivo moti. Pa ponavadi imam otroka zdraven v vozičku, in jau oba strese, da se kar zaiskri. Tamavčku ni nič jasno, zakaj buba... lidka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

6. apr 2007 13:33

Mene največ stresa v Hipermarketu Mercator. Včasih tako poči, da ljudje kar pogledajo. Imam že strah in se že prav obiram preden sežem po polici. Upam, da se navadim. Če boste videli cvikatorko preden prime izdelek, boste vedeli katera je. ham-njam

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

6. apr 2007 14:57

Ali vas bo tresla statika je po mojih izkušnjah odvisno tudi od obutve oziroma gume na podplatu.Mene že dolgo ni treslo,pa večkrat zahajam v Leclerc. Vesna Leben

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

6. apr 2007 15:04

Ja mene tudi trese in to samo tam :( tamalaursa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti