Quinoa in kus- kus

neznan uporabnik
tema odprta - 16. nov 2000 18:11 | ogledi: 4.901 | odgovori: 1

ali kdo pozna kakšen zanimiv recept iz quinoe-južnoameriška žitarica bogata z vitamini in minerali in kus-kusa

renee

neznan uporabnik

17. nov 2000 1:27

Živjo! Jaz ti pošiljam original recept za pripravo cous cousa kot ga pripravljajo v Maghrebu, jaz sem se ga naučila pripraviti v Franciji in je odličen, še posebej, kadar želiš napravit na koga vtis s pripravo eksotične jedi. Recept je sicer za 6 oseb, vendar pa boš po količinah videla, da se iz tega zlahka naje tudi 8 oseb. Kot zanimivost pa naj povem še to, da če prideš v Francijo in naročiš Cous cous potem dobiš točno to jed, ker pri njih cous cous pomeni to edino jed. Imajo pa v knjigarni Vale Novak (se opravičujem za reklamo) odlično knjigo z naslovom Cous Cous (v angleščini je), kjer so sami recepti iz cous cousa. Če pa znaš kaj francosko, pa pobrskaj po francoskih straneh podobnih tem in našla boš ogromno receptov (a to najbrž tudi na angleških straneh). Dober tek želim. COUS COUS Za 6 oseb (in še več) priprava: 1 h Namakanje: 12 h Kuha: cca 3 h Potrebuješ:  250 g čičerke  1 kg govedine (teletine) brez kosti  6 merguez (to je severno afriška pikantna in dokaj suha klobasa, ki je največkrat take debeline kot je hrenovka ali tanjša in je temno rdečkaste do rjave barve, jaz je pri nas žal še nisem našla, a je odlična)  6 piščančjih beder  meso mladega jagenjčka  2,5 dl olivnega olja  6 čebul  2 jušni žlici harisse (tega jaz pri nas še nisem videla, sama sem kupila v Franciji, je pa to neke vrste močna pikantna omaka na osnovi feferonov in olivnega olja, prihaja pa iz Severne Afrike), tako da poskušaj uporabiti kake podobne začimbe v prahu, a pazi, da ne bo preveč začinjeno  sol, poper  4 korenja  4 manjše repe, lahko kolerabe (a imajo močan okus)  3 paradižnike  1 kg cous cousa  60 g masla  4 bučke  po izbiri: 6 žlic rozin Nareži govedino, jagenjčka, po želji bedra (računaj, da vsaka oseba ki je, dobi po en kos vsake vrste mesa). Na hitro jih popeči (nekaj minutk) na olivnem olju. Dodaj nalistano čebulo, harisso, sol in poper. Počasi dodaj na kolobarje narezano korenje, na kocke narezano repo (pribl. 2 ×2 cm), narezan paradižnik in čičerko. Prekrij z vodo in pusti narahlo vreti pribl 2h30. Nato dodaj na kolobarje (ali polkroge) narezane in neolupljene (lupina preprečuje, da se prehitro ne razapdejo) bučke in merguez in kuhaj še kake pol ure do 45 minut. Nato po navodilih pripravi cous cous. Omako in cous cous daš ločeno na mizo, kjer si vsak vzame toliko vsakega kolikor mu paše, po izvirnem receptu, pa je treba couscous potresti z rozinami.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti