Gratinirane ajdove palačinke

ablatnik  

član od: 18.1.2002

sporočila: 6

tema odprta - 3. mar 2002 14:45 | ogledi: 16.194 | odgovori: 8

Spoštovani, vesel bi bil, če bi mi lahko kdo izmed vas napisal recept za GRATINIRANE AJDOVE PALAČINKE. HVALA

Aleš Blatnik

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

4. mar 2002 2:10

Hojla! Ablatnik. Gratinirati palačinke pomeni, da jih v pečici popečemo, da dobijo lepo skorjico. Enostaven recept ti je, da pripraviš sirov nadev. Palačinke z njim namažeš, jih daš v pomaščen pekač in preliješ s skuto, pomešano s kislo smetano, razžvrkljanim jajcem, malo sladkorja, malo limonine lupine in ščepcem cimeta. Takšne dobijo v pečici prav prijetnega okusa in lepo rjavo skorjico (če jih ne zapališ). Če želiš pa kaj posebnega, napiši. LP Ažokoh!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. maj 2004 19:39

Ali je ajda v masi za palačinke ali v nadevu? Je ajdova moka ali .... Kako pa gre skupaj sir z sladkorjem? Kaj pa cimet in sir? Nisem še slišala teh kombinacij - sem pa radovedna če jih kdo pozna. Lumpica

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. maj 2004 20:05

živjo Ablatnik jaz jih namažem s skuto ,naložim v pekač namažem s kislo smetano in porinem v pečico.Pečem na 200 toliko časa ,da se dobro zapečejo. LP goga gordana pintarič

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

20. maj 2004 8:34

matjaž ni govoril o siru v ožjem pomenu besede, ampak skuti. ta seveda gre zelo skupaj s sladkorjem, cimetom, limono.... ajdove palačinke pa so verjetno mišljene narejene iz ajdove moke oz. mešanice pol ajdove-pol navadne moke

anasmrtnik  

član od: 22.11.2002

sporočila: 24

15. okt 2004 9:05

Iskala sem recept za ajdove palačinke z orehi. Glede na sestavine - testo kombinirano z ajdovo in navadno moko ter nadev iz orehov in kisle smetane, morajo biti odlične. Vse skupaj pa še vedno lahko gratiniramo v pečici na zgoraj opisan način. Če ima kdo preizkušen recept, naj ga prosim vpieše v bazo receptov. lp Ana Ana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. okt 2004 12:33

Lumpica, jaz delam ajdovo potico s skuto in je odlična. Ti okusi se zelo ujemajo. Probaj, nimaš kaj zgrešit. lp Vesna Vesna Milek Recko

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

15. okt 2004 16:39

Vesna prepričana sem da je izvrstna in ker imam rada ajdo... Povej mi samo razmerje med mokami in ajdovo najbrž popariš. Zgoraj sem pa mislila sir dobesedno in me še zdaj meša da je sir lahko tudi skuta. Mislila pa sem tudi, da bi se mogoče klasične palačinke polnile z ajdovo kašo. Ti sigurno veš kaj o tem, čene pa najbrž boš kaj stuhtala. Lumpica

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

5. avg 2011 13:33

Običajno dam nekje 1/3 ajdove in 2/3 navadne moke, ne poparim. Lahko vzameš že pripravljeno mešanico za kruh, tam te skrbi z razmerjem ni.

Nadev: skuta in rdeči ribez/robide/višnje, ter popečem v pečici.

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti