spet prenova: zamenjan levi meni in otvoritev www.recepti.si

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 5. apr 2007 0:55 | ogledi: 10.311 | odgovori: 75

Pozdravljeni!

V zadnjih mesecih smo izvedli že drugo prenovo. Da se ne skrivam za ne vem kakšnimi tujkami, bom pošteno priznal, da smo po prvi prenovi nekaj izgubili. Kupili smo kodo levega menuja, ki je bil sicer zelo eleganten, saj se je odpiral in zapiral, pluskom je kazal lokacijo, kje se nahajajo (vendar le na uvodnih straneh). Prav praktičen pa ni bil, saj je na počasnih računalnikih zelo slabo deloval. Upočasnjeval je celotno kulinariko.

Zato je Jernej (TM) razvil svojo programsko rešitev menuja na levi. Vizualno je zelo podoben kot je bil prejšnji, a se ne zapira in tudi podmenuje sem ukinil, ker je zadeva bila enostavno prevelika. Skratka, po prvi prenovi smo želeli pridobiti nekaj stare hitrosti. Meril sicer nisem, a lahko rečem, da gre za večkratnik tega, kar ste odpirali do včeraj. Predvsem tistim, ki nimajo hitre grafične kartice se bo precej poznalo hitrejše nalaganje strani. Neodvisno od brskalnika.

Levi meni je zdaj upam končno to, kar bi moral biti od začetka: Hiter, pregleden in preprost. Beležko n članstvo sta dobili svoji rubriki, veliko nepotrebnih in podvajajočih smo ukinili. Kakšen dan, pa se boste (spet) navadili  Zapiranja rubrik več ni, klik na glavne rubrike (glavne dele kulinarike - torej tam, kjer je rdeča solnica) pa vas pripelje na namenske strani (tam kjer so seveda). In tako smo pri drugem delu prenove.

Druga stvar, ki smo jo s prenovo decembra izgubili, so bile vmesne strani. Tako smo imeli polno receptov, a nobene pametne strani, ki bi združevala informacije o njih. Kulinarika pred prenovo je imela neko vmesno stran, kjer so bile ikone za iskanje po kategorijah, zadnjih 10 ipd. Seveda je bilo isto mogoče doseči z iskalcem ampak opazili smo, da tega ne marate, posebno tisti, ki nimate Pluska.

Kulinarika.net je postala prevelika, da bi lahko vse informacije postavili na glavni portal, zato bomo v prihodnje z novimi možnostmi uvedli tudi nove namenske portale. Predstavljamo najbolj potebnega in prvega med njimi:

Dobrodošli v deželi receptov: http://www.recepti.si (enako vas pripelje povezava iz menuja). Na tem portalu kraljujejo le recepti! Dobili ste še nekaj, kar ste si želeli - najbolje ocenjene recepte. Ker pa so ocene bolj tako tako in ne moremo izpostaviti enega vsak dan menjamo in izberemo 8 receptov od najbolje ocenjenih 100. Seveda se vsak dan vse preračuna, če je kje kakšen nov kandidat!

Skratka, da ne opisujem... Saj je več ali manj jasno  Uživajte! Midva z Bojanom pa spat

PS - Ne pozabite pa, da lahko Pluski neposredno iz portala odpirajo slike.

PS2 - Ja, res gre za popravljanje preteklih nekoliko slabših odločitev Nismo politiki, priznamo!

 

Jernej in Bojan

http://www.kulinarika.net/

http://www.recepti.si/

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

5. apr 2007 7:19

Prenova mi je zelo všeč. Moram vaju pohvalit za zelo enostaven dostop do vsega in tudi zelo pregledno je vse skupaj. Skratka meni je vse skupaj zelo všeč. Res pohvalno. LP! fakin712

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

5. apr 2007 7:43

Bravo Jernej ! Zelo lepo in pregledno, pa še hitro deluje. Hvala Pozdrav, Temba temba

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

5. apr 2007 7:50

Res pregledno in tudi zelo všečno.

Fanta, zaslužita si petico

(No, upam, da sta se tudi naspala)

Blanchy

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

5. apr 2007 8:22

Zelo mi je všeč! Hvala! 

jankica

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

5. apr 2007 11:44

Vse čestitke za ogromno čudovitih idej, ki jih oba vnašata na ta portal, kjer se vsakodnevno in to po večkrat nahajamo odvisnice in odvisneži od kuhanja in peke! Prvič sem površno prebrala tvoj sestavek in me je malo zmedlo pri rubriki Najbolje ocenjeni recepti - na prvem mestu je postavljen "Bezgov sirup". Ker vem, da je največ ocen 5 prejela torta Nutella sem šla še enkrat prebrat tisti odstavek in poštekam, kaj si hotel povedat... Super zamisel, ker se na tak način ponovno oživljajo recepti, ki so mogoče po krivem pozabljeni! Sedaj bom pa še malo sitna... Mogoče enkrat v prihodnosti, ko se malo odpočijeta od vseh teh idej, ki sta jih obelodanila v prakso, bi bilo zelo uredu, če bi bila tudi kategorija sladic razčlenjena na podkategorije npr.: pištoti, torte, pite, potice, biskvit... Ali je mogoče za to v praksi preveč dela? Všeč mi je namreč, kako je razčlenjeno na juhe in zake, ter potem so posebej še enolončnice. Sicer pa lahko rečem le še enkrat čudovito in hvala, ker se tako trudita. Mijan

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. apr 2007 11:50

Mijan: Ja ugotovil sem, da je nemogoče reči, kateri recept je najbolje ocenjen. Tisti ki ima 20 petic in eno enico ali tisti ki ima deset petic in eno dvojko? Zato kalkuliramo vse recepte, ki imajo oceno najmanj 4.5 (povprečno) in več kot 10 ocen. Teh je približno 100 v tem trenutku. Vsak dan se iz teh 100 vzame 8 receptov po naključju in se jih objavi. Torej ne gre za vrstni red, ker je ocenjevane malo tako... recimo nefer zadeva in ne želim vojne v ocenjevanju narediti. Gre le za najbolje ocenjene recepte, ne absolutno, ampak pač nekatere od njih, se pa menjajo. Glede druge točke... vse to je že narejeno! Sladice so v 10 podkategorijah... ipd. Tudi iščeš lahko po njih... Dela pa samo pluskom... Da so podkategorije že od vedno lahko opaziš, če odpreš posamezen recept, povsod je navedena tako kategorija kot podkategorija. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

5. apr 2007 12:54

Šele zdaj sem ugotovila, da imajo pluskoti tudi možnost gledanja podkategorij pri sladicah, ko sem malo bolj pozorno prebrala prednosti plus paketa! In da je resnično podkategorija zapisana na vrhu tudi že ko odpreš recept! Kaj naj rečem...zgleda, da gledam v ekran, kar nekam tja, na pol. Res nisem bila do sedaj na to pozorna. Mislim, da je bo res že skrajni čas, da se priključim tej elitni druščini pluskotov. Mijan

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

5. apr 2007 14:40

Pridružujem se pohvalam. Recepti po abecedi mi bodo v veliko pomoč. aknelab

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

5. apr 2007 18:34

Dobr to Kaj naj rečem,posebno so mi slikice všeč ,ki špancirajo pred mano..takoj dobim idejo kaj skuhati ali speči. Pohvale obema lp goga

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. apr 2007 18:58

Zdi se kot da si na avtobusu "Full scensko"Zelo, zelo lepo, pa tudi tako umirjajoče deluje ne? Fanta, res sta mega lp Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti