Mački

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

5. apr 2007 21:54

proxima, tista dva sta bila mačkona, ki sta se dogovarjala za teritorij. Maja Z, če se selite na vas morate vzeti marsikaj v zakup in mački so po moje še najmanj. Z mački se ali sprijaznite ali pa napeljete okoli hiše električnega pastirja tistega za ovce. 100% mačke ne bodo skakale čez. Pri nas v vasi smo edini, ki imamo mačke, včasih je populacija dosegla tudi št. 6. Vsi so bili tudi delno hišni mački ( se pravi pod nadzorom glede bolh in ostalih zajedalcev) in prav vsi so si sami iskali wc. Najraje pač na sveže posejani gredi. Kako sem stvar rešila- obrnila sem se proč in naslednjič posejala nov korenček ali pa solato in se sprijaznila s tem, da pač moji sejančki nikoli ne bodo v ravni vrsti. Dodatek k temu: Se kdaj vprašate s čim zalivajo zelenjavo v Italiji, da morajo potem (mislim da je bila lani rukula) izdelek umakniti s polic zaradi Salmonele? Sosedi niso nikoli komplicirali in še vedno ne, ker so moje mačke izredno dobri lovci. Večje težave so s psi. Ko se moja ženi, je navadno cel kup psov na obisku. In ker so prave zverine (nemški ovčarji, doberman in nekaj mešancev nad pol metra, smo napeljali el. pastirja. Psi so še vedno, ampak ne divjajo ravno okoli hiše. Zanimiva pa je bila reakcija treh lastnikov( potem sem obupala s klicanjem), ki so mi rekli, da psa ne morejo obdržati doma, da naj sama rešim problem, ker pač imam psico ali naj pa pokličem lovce....Lepo kaj ne. Jaz se psov ne bojim, ker v času gonitve so tako ali tako vsi zmešani, bolj me skrbi za ljudi in otroke, ki hodijo mimo, in bi jih kateri od teh lahko napadel... LP juhica

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

5. apr 2007 22:22

Joj, joj kam to razmišljanje vodi?? Jaz imam zelo rada živali, naravo bojim pa se ljudi in njihovega razmišljanja!! Se sploh zavedate kako blagodejno vplivajo živali na ljudi. In kako zloba in sovraštvo vplivata na ljudi? A, ni življenje samo posebi že dovolj težko.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. apr 2007 6:45

Pinka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. apr 2007 7:00

Maja Z,   bolj kot razmišljam, bolj se mi zdi, da je kastriran maček najboljša rešitev, če se seliš na vas.

Malo sem analizirala vedenje našega kastriranega mačkona in prišla do zaključka, da kastriranim mačkonom  (morda je podobno tudi pri steriliziranih mucah) zadostuje manjši teritorij in da so tudi za sosede manj nadležni. Z najbližjo sosedo sva dobri prijateljici in večkrat skupno opazujeva najine vrtičke pa se ne spomnim, da bi ji kdaj kaj razkopal, to naredi raje pri meni. Drugi najbližji sosed je pa tak sovražnik psov in mačk, da bi mi takoj napisal anonimno pismo, če bi mu naredil kako škodo. Čeprav večino dneva, sploh pa pozimi, predrema notri, je okoliškim mačkom nekako le dal vedeti, da  na našem zemljišču nimajo kaj početi. Poleti težko opaziš, kje ima stranišče, pozimi se je pa jasno videlo, da hodi pod bližnji grm, kjer je zemlja vedno suha in prhka , in pa pod nadstrešek drvarnice, kjer je pesek. Tam nas pa nič ne moti.

Nasploh je  en maček v hiši na vasi nuja. Eno leto smo bili brez in smo takoj imeli miši na podstrešju in v drvarnici in verjetno veste, da miši lahko prenašajo mnogo nevarnejše bolezni kot mački.

Življenje v naravi prinaša veliko lepega pa tudi pogoje, katerim se je enostavno treba prilagoditi. Kogar vse to preveč moti, se za življenje na vasi ne bi smel odločiti.

 

 

Cila

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

6. apr 2007 7:10

Dragi "mačkoljubci"domača mačka prenaša toksoplazmozo,ki jo veselo zakopava skupaj z iztrebki v zemljo,še najraje pa v sveže prekopan vrt.Kaj je in kako deluje toksoplazmoza na nosečnice in zarodek si poiščite sami.Ko so ženi v nosečnosti odkrili to bolezen in sem bil seznanjen z njenimi posledicami se je moja toleranca do mačjih drekov na mojem vrtu močno zmanjšala.Zato se strinjam z eno od zgornjih izjav,naj se mačke iztrebljajo doma,ne pa da ima nekdo mačka,drek pa sosedje. Mačk iz vrta ne preganjam nisem jih pa vesel,da ne boste mislili,da sem kak agresivni nestrpnež.Mimogrede vam povem,da trenutno skrbim za 3 pse in 4 mačke,ki se iztrebljajo kar doma,ne pri sosedih. V razmislek vsem lastnikom živali pa to: Ljubezen do živali ni dovolj.Z nabavo domače živali ste se moralno obvezali skrbeti zanjo,kar pomeni,da je poleg hrane treba skrbeti tudi za ostale potrebe,ki jih žival ima.Mednje sodi tudi skrb za iztrebke.Dokler to skrb potiskate na sosedov vrt ste neodgovoren in slab lastnik. ati zlati

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

6. apr 2007 7:33

Cila mi lahko poveš za katero boleznijo ki jo miši prenašajo odmre več človeških zarodkov ali bolj razumljivo NEROJENIH OTROK kakor od toksoplazmoze.In kakšne nevarne bolezni se pri nas širijo zaradi preveč glodalcev. ati zlati

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

6. apr 2007 7:52

Ati zlati, se popolnoma strinjam s tabo glede mačjih, pa tudi pasjih izterebkov. Ko sem bila v nosečnosti za prvega otroka pozitivna na toksoplazmo in dokler nisem dobila še enega izvida, na podlagi katerega so ugotovili, da gre za staro okužbo, se nama je z možem kmalu zmešalo od skrbi. Nihče ne ve, kaj sem prestajala tistih 14 dni dokler niso prišli novi rezultati. Sem velika ljubiteljica vseh živali, no miši in podgan pa res ne maram...vendar so lastniki hišnih ljubljenčkov v veliko primerih totalno nesramni. Raje, kot peljejo pse ven na povodcu, jim enostavno odprejo vrata in pes gre pač sam odpravit svoje potrebe, kjer ve in zna. Nikoli ne bo lulal in kakal na "svoji zemlji". Pri sosedovih na pokošeni travici je pa ja najboljše! To govorim iz lastne izkušnje, ker imamo v neposrednji bližini 3 take čudovite lastnike psov. Da imaš majhnega otroka, ki se veselo valja po travi in dokler pride domov da stokrat roke v usta, še nikomur na pamet ne pride od teh lasnikov. Da posušene pasje iztrebke dobeseno z metlo in smetišnico pometaš po travi, se nikomur izmed njih ne zdi nič takega... Jaz bi že stokrat eksplodirala, vendar me mož miri, da se zaradi takih bedarij ne misli s sosedi kregat. Ne vem, če bom jaz lahko večno držala jezik za zobmi. Sicer pa, kako hočeš reči takemu človeku kaj, če sam ne vidi. "Ma kaj bi vi peljali vašega psa na povodcu v gozd na spehod?"...Po mojem bi me ti ljubitelji in lastniki psa gledali če sem normalna. Mačke, ki imajo mačja stranišča ne bodo zunaj nikoli "onasnaževale" okolice, če bodo od majhnega navajene prostora, kjer lahko opravijo potrebo. Iz lastne izkušnje vem, da je to tako, ker imamo sami mačka. Potrebno je pač kupiti pesek za mačja stranišča in ga redno menjavat... To je pa že druga pesem za večino lasnikov mačk. Do takrat bodo tudi mačke veselo opravljale potrebo naokoli, najraje v rahlo zemljico na vrt in pa v gredice rož. Sem pa absolutno proti kakršnim koli električnim pastirjem in podobnim zadevam. To bi jaz dala okoli vratu lastnikom teh živali, da bi se spomnili, da je potrebno za domačo žival tudi pravilno skrbet, ne jo samo imet. Lastiki pa vsi na off! Mijan

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

6. apr 2007 8:00

Me veseli,daše kdo trezno razmišlja o potrebah živali,ne pa da samo nerga nad drugimi,sam pa ni pripravljen niti za svojega "ljubljenčka"primerno poskrbeti. ati zlati

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. apr 2007 8:36

Ko sem imela psa, (tri tedne je od tega, kar smo ga evtanazirali, 16 let je imel...), ga NIKDAR in NIKOLI nisem vozila na sprehod brez povodca. Pa je bil maltežan, majhen cufek. Ker mi je jasno, da lahko vseeno ugrizne kakega otroka, ali da kak podvijan pes, ki ni na povodcu ugrizne njega. Kar se je mnogokrat zgodilo... Če smo bili na samam ali v gozdu, sem ga spustila, ko sem zagledala ljudi, sem ga zapela. Tako preprosto je to.

In tudi spuščeni psi mi grejo na živce, ker nikoli ne veš, kaj bojo storili. Lahko ti samo podrejo otroka... In zame jeTO neodgovorno. Za žival moraš skrbeti. In jo naučiti življenja v družbi. In tudi tega, da NE MOTIJO drugih... In morate misliti tudi na to, da se eni ljudje panično bojijo psov!!!

Lokacijaska informacija, na vasi načeloma prepoveduje ograjevanje hiš. No, jaz bom zagrmičila mejo, pa še malo ogradila, ker bo moj pes opravljal potrebo doma. ( Bi se v zemljo ugreznila, da bi se kak sosed pritožil). Poleg tega ne mislim imet prescanih vogalov hiše, ko drugi psi pač tako radi markirajo... Glede na to, da bom jaz za svoje poskrbela, pričakujem to tudi od drugih.

O mačkih pa samo še to. Tackajo po balkonih, okenskih policah, vrtičkih, avtomobilih... Moja mami samo benti, ker je vse umazano od mačjih tačk. Vse, do kamor pridejo. Sosedovi seveda. Ker se jim vsako sezono kar na črno množijo. Ker jih imajo radi. In ker jim dajejo za jest.

 

lidka

Daška  

član od: 15.3.2007

sporočila: 19

6. apr 2007 8:42

Proxima, kje lahko dobiš ampule Strangholda? Mi imamo doma dva mačka, eden je steriliziran, drugi kastriran. Maček poniči lovi miši in tudi podgane. Tudi krta je že prinesel. Tuje mačke spodi od naše hiše. Doma imamo mačji skret. Poleti in splomladi raje hodita na svoje potrebe ven, na naš vrt. Lep pozdrav. Daška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti