Mački

mojih6  

član od: 7.2.2013

sporočila: 71

27. nov 2017 20:00

Veterinar je ugotovil,da je alergična na hrano,ki jo ima najraje ,to je whiskas s piščancem.Razložil mi je da je ta hrana preslana in preveč začinjena,predvsem pa vsebuje meso slabše kvalitere.Zdi se mi zelo nenavadno,saj imam vedno mačke,pa do sedaj tega še ni bilo.                                         Lep pozdrav Marija.

mojih6

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. nov 2017 7:51

Whiskas je hrana nižje kvalitete in ima noter marsikaj, česar boljša (dražja) hrana nima in alergije so hitro tu (jaz samo da pojem kaj "iz vrečke", sem takoj vsa pikasta). Na tvojem mestu bi novo hrano uvedla postopoma, tako da bi jo zmešala skupaj z Whiskas hrano, vsakič manj Whiskas in več nove. Katero vam je pa priporočil? Verjetno kaj od Hill's, te tudi naši mački ne marajo kaj zelo. Maček je fin in ne bo jedel ravno vsega, naša ta mala bo potem ko ugotovi, da ne bo dobila drugega, čez dve uri prišla in vse pospravila.

Loni Makaroni

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. nov 2017 12:14

rdkapica je napisal/a:

Mačka bi verjetno kupila … miš

rdkapica

In dobila v paketu še kakšnega parazita, kako drugo okužbo ali kako zastrupitev s sredstvi proti glodalcem.

Romantične predstave v teoriji delujejo, v praksi imajo pa številne stranske učinke in ne trajajo dolgo. (velja tudi na drugih področjih.)

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

28. nov 2017 14:33

proxima je napisal/a:
rdkapica je napisal/a:

Mačka bi verjetno kupila … miš

rdkapica

In dobila v paketu še kakšnega parazita, kako drugo okužbo ali kako zastrupitev s sredstvi proti glodalcem.

Romantične predstave v teoriji delujejo, v praksi imajo pa številne stranske učinke in ne trajajo dolgo. (velja tudi na drugih področjih.)

 

proxima, to najbrž velja za mesta, podeželske muce pa se še vedno veselo in varno mastijo z mišmi, pa še veseli smo, da je tako (še posebej, če so voluharji vmes).

sonci

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

28. nov 2017 18:05

Jaz sem tudi bolj s podeželja, pa se nam je vse eno veliko muc zastrupilo z mišmi/podganami, ki so pojedle nastavljene strupe...

 

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

29. nov 2017 10:19

Ja tudi mačje morajo imeti srečo, da preživijo tako kot ljudje :) vse je res kar je napisala Proxima je pa tudi res da zunanje mačke, ki se hranijo še z glodalci in ostalo golaznijo ne zbolijo npr. za rakom, odpovedjo ledvic, sečnimi kamni......ki pestijo hišne katere se hranijo z briketi etc. :)

hedonist

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. nov 2017 10:43

Ja, pa ne zato, ker se hranijo z mišmi namesto z briketi, ampak iz preprostega razloga, ker v povprečju ne živijo dovolj dolgo, da bi zbolele s kakšno kronično boleznijo.

Povprečna življenjska doba zunanjega mačka je 4 leta, izključno notranjega pa 15.

lp, proxima

 

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

29. nov 2017 11:11

Tudi to je res Proxima, so pa tudi izjeme, mi imamo eno zunanjo mačko, ki je stara že krepko čez deset let in je zdrava kot dren, no ja, zadnje obdbje neki kašlja , smo imeli pa čudovto lepega perzijca ki je bil samo notr in je jedel samo brikete in piksne in je poginil v starosti dveh let zaradi sečnih kamnov . mi je še danes hudo za njim :(

hedonist

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

29. nov 2017 12:27

Sonci, živim na vasi in imam kastriranega muca. Jaz mu pravim "svobodna mačka", ker ko si zaželi biti v hiši je v hiši in ko želi ven, ga izpustimo ven. Je pravi lovec, velikokrat prinese domov pokazat svoj ulov. Ampak z notranjimi zajedalci se pa tudi borimo ves čas. Na dva meseca mu dajem tabletke proti glistam, ker so pač vsi glodalci ki jih ulovi polni teh zahrbtnih malih pošasti.

helgula

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti