Rožičev nadev za potico

ninuska  

član od: 22.8.2005

sporočila: 17

tema odprta - 4. apr 2007 13:12 | ogledi: 8.943 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Letos bi rada za velikonočne praznike spekla potcio z rožičevim nadevom. Prosila bi, če ima kdo kak fajn recpet za nadaev, če bi miga bil pripravljen posredovati!

Najlepša hvala!

P.S: vam javim kak je uspelo :)

Ninuska

ninuska

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

4. apr 2007 13:31

Ninuška, če ti bo kaj pomagalo.

30 dag rožičeve moke, 1/2 l sladke smetane, 15 dag sladkorja, 3 cela jajca, 1 limonina naribana lupinica, sok ene limone.

Rožičevo moko popari z vrelo sladko smetano (vlivaj postopoma, da ne bo preveč tekoče), ko se malo ohladi, dodaj sladkor, jajca, limonin sok in nastrgano limonino lupinico.

Namaži po testu in na trdo zvij. , ko se malo ohladi, dodaj sladkor, jajca, limonin sok in lupino. Namaži po testu in na trdo zvij. 

 

Pozdravček!

ninuska  

član od: 22.8.2005

sporočila: 17

5. apr 2007 9:15

Najlepša hvala! Bom probala nekaj od tega, mogoče bom kar malo iz enega recpeta vzela pa malo iz drugega, pa bomo vidli kaj bo :) Lepe in dišeče praznike! Ninuška ninuska

ninuska  

član od: 22.8.2005

sporočila: 17

12. apr 2007 10:53

Samo da vam javim, da je bila moja potica za prste poliznit dobra! So mi že naročili, da jo bom mogla še kdaj narediti! Sončen pozdravček, N. ninuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti